Vand 4 lansete - G.Loomis, Fenwick, Falcon si Dragon

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Vand 4 lansete - G.Loomis, Fenwick, Falcon si Dragon

Mesaj de anem » 26 Apr 2018, 13:12

Salutari,

m-am decis sa scot la vanzare niste lansete care prind praf de pomana prin casa. Mai jos este lista. Daca cineva este interesat poto feri mai multe detalii legate de lanseta in cauza.

Lansetele se afla la vanzare si pe alte forumuri.

Fenwick S2

Lungime 2.01m, lanseaza 7-21 de grame, actiune parabolica … o lanseta foarte usoara, superba de pescuit. Nu o recomand pentru pesti mai mari de 4-5kg.

Lanseta se prezinta foarte OK in ceea ce priveste urmele de folosinta … si chiar a fost folosita foarte putin. Pentru locurile si pestii pe care ii caut mi se pare usor subdimensionata.

Pret – 100 euro plus transportul care nu stiu cat vine.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Dragon Millenium Fatso Jerk

Singura lanseta de casting din lista. Lungime 1.95m, lanseaza 25-60 de grame, actiune parabolica. La banii astia e greu de gasit o lanseta care macar sa se apropie de ea.

Lanseta este ca noua. Am pescuit cu ea de vreo 2 ori si aia far anici un peste sau atac. Am luat-o cu gandul la stiucile din zona dar ulterior am vazut ca de fapt stiuca e in prag de disparitie aici … asa ca sta de pomana de cativa ani.

Pret – 35 euro plus transportul care nu stiu cat vine.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Falcon Bucoo BCS-6-17

Lungime 2. 1m, lanseaza 7-28 de grame, actiune intre fast si parabolica … o lanseta foarte usoara cu inelele putin cam grele si care poate deveni superba. Nici pe asta nu o recomand pentru pesti mai mari de 5-6kg. Am prins cu ea somn de vreo 10 kg si am indoit-o pana in split-grip.

Lanseta prezinta niste urme de folosinta in zona inelelor. Blank-ul nu are nici un semn dar pe inele vopseaua este sarita de pe unele si rasina pe alocuri are niste urme de maro (nu e rugina). Pentru locurile si pestii pe care ii caut mi se pare usor subdimensionata.

Pret – 90 euro plus transportul care nu stiu cat vine.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

G.Loomis SJR 783 GLX

Lungime 2.01m, lanseaza 7-21 de grame, actiune fast. O lanseta foarte usoara, foarte placuta in pescuit … este un spectacol. O vand doar pentru ca este usor subdimensionata pentru ceea ce vreau eu si am in minte o alta lanseta pe care nu o voi cumpara pana nu mai vand ceva din sculele pe care le am prin casa. E OK de pescuit si pe rauri dar o consider senzationala pe lacuri/balti in mod special pe gume.

Lanseta este foarte putin folosita si nu prezinta urme de folosire exceptie facand ceva “negreala” pe maner. Nu am verificat inelele dar cred ca sunt OK … pana la urma am pescuit cu ea de vreo 10-15 ori maxim.

Pret – 220 euro plus transportul care nu stiu cat vine.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Pentru cine este interesat va rog sa ma contactati aici sau pe privat.

Salutari si merci.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Vand 4 lansete - G.Loomis, Fenwick, Falcon si Dragon

Mesaj de anem » 27 Apr 2018, 13:27

GLX-ul si Bucoo-ul momentan in tratative ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: Vand 4 lansete - G.Loomis, Fenwick, Falcon si Dragon

Mesaj de anem » 27 Apr 2018, 23:23

GLX-ul si Bucoo-ul s-au dat ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Scrie răspuns