Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
prundus87
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 170
Membru din: 08 Apr 2012, 19:19

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de prundus87 » 14 Iul 2017, 13:51

Stiu trusa luchy craft=1200 ron cred ca despre asta este vorba!!el pleaca in Germania des din cate am inteles de la el!!eu tot sper ca o sa se rezolve problems

Gabriel68
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 139
Membru din: 14 Apr 2014, 12:49

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de Gabriel68 » 14 Iul 2017, 15:40

Poate ca omul are anumite probleme sau este plecat din tara.Sa mai asteptam putin.Sant romani care au depus bani pentru o masina dacia acum 30 de ani si nu au prlmit nici pana in ziua de azi nici masina si nici banii.Sper ca la final nimeni sa nu fie inselat. Fir intins tuturor.

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de crapmaniacul » 14 Iul 2017, 15:59

Gabriel68, numai in pielea păgubiților sa nu fi ... Fiecare cumparator cu cate 5000 Ron dați pe gârla, să nu iti mai răspundă la tel zile in sir vânzătorul, sa mai afli ca ptr aceleași produse a mai încasat deja banii de la altcineva si ca nici n-ar fi prin tara ... Cred ca pe oricine îl ia capul ... E ca la persoanele dispărute, cu fiecare zi care trece sansele unei rezolvari benefice scad, sa nu fim copii ...
Daca vânzătorul era ok dădea un semn gen vin joi, sambata etc. E incredibil oricum ...

adv
veteran
veteran
Mesaje: 982
Membru din: 06 Aug 2012, 10:15

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de adv » 14 Iul 2017, 17:03

Afisez pozele cu articolele pentru care @stradic/chende mihai/mircea /puscasu a incasat de la mine si de la Alin Vrajitor 10000 ron. Poate si de la terti ?!
Amandoi am cumparat aceeasi Stella 2500 fi si trusa de Lucky Craft !! Trusa de stiuca platita numai de Alin si Exist ul 3012 platit numai de mine. Evident am ramas numai cu pozele si multa scarba !!!


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
mini_mic
veteran
veteran
Mesaje: 505
Membru din: 19 Mar 2007, 12:21

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de mini_mic » 14 Iul 2017, 18:16

RNN57 scrie::idea: :idea: :idea: ASTA E FURT CALIFICAT! Depuneti plangere la PARCHETELE DE PE LANGA JUDECATORIA, din orasele dvs de domiciliu.
Cu tot respectul, pe alte forumuri va declinati calitatea ca fiind magistrat, dar ma uimeste ca nu cunoasteti notiuni elementare, asadar ar fi bine sa nu mai trimiteti colegii tepuiti pe alte drumuri gresite. Daca tot postam aici, o facem pt a-i ajutam cumva pe oameni.

Nici vorba de furt aici, furtul fiind in esenta luarea unui bun mobil din posesia sau detenţia altuia, fără consimţământul acestuia, în scopul de a şi-l însuşi pe nedrept. Nu cred ca i-a bagat nimeni mana in buzunar colegului de forum, ci a dat el suma de bani, consimtit, dat fiind faptul ca a fost indus in eroare prin prezentarea unei vanzari, care s-a dovedit a fi o situatie mincinoasa si prin care s-a produs o paguba.

Daca anuntul cu vanzarea mulinetelor a fost postat pe rapitori.ro nu este vorba despre infractiunea de inselaciune, ci de altceva mai grav.

Din ce-am citit aici, e floare la ureche sa demonstrezi infractiunea, insa va necesita timp si pricepere in a propune-administra probele.

Tot ce sper e ca userul acuzat sa revina cumva asupra situatie de fata si sa inapoieze sumele, ori sa apara cu ceva explicatii.
Obiectiv: 8,1 kg !

bica777
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 19 Feb 2013, 07:11

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de bica777 » 14 Iul 2017, 18:36

din cauza unora ca astia pierd oamenii de incredere,

Mity06xxx
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 04 Sep 2015, 07:56

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de Mity06xxx » 14 Iul 2017, 21:32

Va fi foarte greu sa mai trimit banii in cont.... mai bine plătesc ramburs.... nasol ca mai exista pe
Pământ oameni ca și aceștia..... nu ar avea aer măcar 5 minute....

magaru39
senior
senior
Mesaje: 306
Membru din: 16 Mar 2013, 17:58
Localitate: arad

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de magaru39 » 14 Iul 2017, 22:00

cand posta stradic cate un anunt, cine-l ajuta cu pozele ?

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14613
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de sorinB » 14 Iul 2017, 23:12

magaru39 scrie:cand posta stradic cate un anunt, cine-l ajuta cu pozele ?
Eu il ajutam, ca pe inca vreo 30 de pe aici...
De ce?

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Inselaciune de proportii @Stradic - Mihai Chende

Mesaj de crapmaniacul » 14 Iul 2017, 23:35

magaru39 scrie:cand posta stradic cate un anunt, cine-l ajuta cu pozele ?
Cred ca exagerezi deja ... Te-ai lăsat luat de val puțin. Stradic a facut ce-a facut din capul lui, restul e can can.

Scrie răspuns