Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de crapmaniacul » 27 Ian 2016, 23:03

cristian.ene scrie:Va confirma maine dumi_id, a vazut blankurile, Dormiti linistiti :lol:
imi faceam griji asupra metodei pe care o s-o folosesti ca sa ne convingi ca avem de-a face cu un blanc japonez veritabil, dar ne-am linistit acum, ai gasit pe unde sa scoti camasa si rasufli usurat ... gata, ne-ai convins , dormi linistit !

tu chiar crezi ca avem ciunga-n par mai ...beep... ?!?

Avatar utilizator
TheFly
veteran
veteran
Mesaje: 1076
Membru din: 09 Oct 2007, 18:33

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de TheFly » 28 Ian 2016, 08:48

cristian.ene scrie:Ce topic animat :lol:
Vrei sa zici...caraghios :) :)

dumi_id
veteran
veteran
Mesaje: 622
Membru din: 08 Sep 2010, 19:58
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de dumi_id » 28 Ian 2016, 13:38

In weekend am vazut si pipait blancul cu pricina. Este echilibrat si robust. Nu este foarte conic dar avand peretii destul de grosi este foarte puternic. Din punctul meu de vedere poate fi folosit cu brio la spinnerbaituri, swimbaituri, slidere, chiar si la jiguri in plaja lui de putere.

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de cristian.ene » 28 Ian 2016, 13:58

Deci, blankul poate fi vazut in Bucuresti , husa in care a venit este una rezistenta(nu o simpla punga(tipic blankurilor USDM) pe care sunt aplicate specificatiile evident in japoneza.

Ca rezistenta si grosimi in pereti este comparabil cu blankurile NFC IM mentinaind greutatea la un nivel bun. Repet blankul este un HM din grafit T40.

Un blank comparabil (7`ft .MH , 1pc) SCV costa peste 900lei iar un NFC HM costa peste 1300lei.

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de cristian.ene » 28 Ian 2016, 14:02

Este un blank versatil eul il vad pentru naluci fara mare portanta dar asa cum spune Mihai poate fi folosit si pentru jerkuri medii sau spinnerbaituri la stiuca. Chestie de gusturi, eu prefer blankuri mai elastice si mai lente pentru reactive ..

Avatar utilizator
tito
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 10 Iun 2010, 15:45
Localitate: Bucuresti

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de tito » 30 Ian 2016, 00:31

dumi_id scrie:In weekend am vazut si pipait blancul cu pricina. Este echilibrat si robust. Nu este foarte conic dar avand peretii destul de grosi este foarte puternic. Din punctul meu de vedere poate fi folosit cu brio la spinnerbaituri, swimbaituri, slidere, chiar si la jiguri in plaja lui de putere.
Ce scria pe eticheta si cum arata stickerul ? :))) Iar asta cu nu are conicitate dar are peretii grosi de aici rezultand un bat puternic, eu unul nu pun botul la asa ceva, am pescuit cu o lanseta asemanatoare ca putere si un peste de 3,5kg a facut-o covrig.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de semlecangheorghe » 30 Ian 2016, 07:58

Cristi lipeste cumva sticker-ul pe interiorul blancului ,si asa nu mai poate sa zica nimeni ca nu are eticheta..care ii curios de ce scrie desface blancul :lol1:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de stradic » 30 Ian 2016, 08:23

semlecangheorghe scrie:Cristi lipeste cumva sticker-ul pe interiorul blancului ,si asa nu mai poate sa zica nimeni ca nu are eticheta..care ii curios de ce scrie desface blancul :lol1:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rapala the best vobler in the world

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4679
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de crapmaniacul » 30 Ian 2016, 09:00

In special blancurile super premium, cele in editie limitata, facute la Osaka (Vergului colt cu Mosilor) de Olympic ptr Evergeen, Megabass si Graphitleader au etichetele bagate pe interior ... Deci ce sa mai, am venit complet nepregatiti la o discutie cu guru trestiilor din 3 buc ...

adv
veteran
veteran
Mesaje: 982
Membru din: 06 Aug 2012, 10:15

Re: Blank japonez 7`ft. MH 1 piece

Mesaj de adv » 30 Ian 2016, 12:14

C.Ene , acest anunt reprezinta chintesenta conceptului tau de rodbuilding !!!

Închis