Barci ultrausoare la comanda

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 12 Iul 2015, 12:16

buna ziua,
orice manifestare de vointa imprimata pe un suport ori in situatia existentei unor martori poate sa produca efecte juridice, adica sa constituie proba, ori macar inceput de dovada;
cine te-a invatat ca ceea ce recunosti pe forumuri sau afirmi nu poate sa fie folosit impotriva ta, te-a invatat gresit;
trebuie sa faci doar dovada indentitatii intre user si ipochimenul din spatele acestuia, iar acum tehnic este facil;
au fost situatii in care persoane au fost condamnate ptr manifestarile de vointa [ scrierile acestora de pe netul lung si lat ], in general in cazul infract. de calomnie si insulta;
unde mai pui ca o parte din bani i-ai primit prin banca, au fost situatii cand au fost martori la remiterea altor sume, ori chiar tu ai recunoscut pe forumuri ori pe mesajele private din facebook , ca ai primit acesti bani;
in cazul faptelor penale, posibilitatile probatorii sunt si mai largi; produci, comercializezi fara documente fiscale si pui in circulatie barci care nu sunt omologate, fara sa ai habar daca prezinta siguranta ptr cel care o foloseste;
nu dovada platii acestei sume era imposibil de facut, ci timpul pe care urma sa-l pierd cu un individ aparut din drojdia societatii ma determinase sa nu mai intreprind ceva in privinta ta;
de aceea te si sunasem vineri, insa dand dovada de maxima inteligenta te-ai apucat sa scrii porcariile e mai sus, iar lucrurile s-au schimbat;
tu confunzi inteligenta cu lipsa de onestitate, bun simt, responsabilitate, probabil in mediul tau asta si inseamna ;
in sistemele anglo-saxone, increderea si respectarea cuvantului dat este fundamentala, probabil din acest motiv sunt si mai bogati;
intr-adevar am gresit ca te-am tratat ca pe un om si te-am creditat cu incredere;
barca este proiectata si construita de catre tine, si ne-am convins cu totii ca habar nu ai despre acest domeniu, esti un neica nimeni, aparut pe net, cu impresii de constructor de barci, iar tot din cauza netului o sa te si volatilizezi;
asta-i puterea netului, au aflat de tine cam toti potentialii doritori de barci;
cu siguranta ai simtit pe pielea ta acest efect;
stiind ca vreau o barca sigura, urmand sa plec la pescuit impreuna cu fiul meu, ai preferat sa iei banii, sa faci o treaba de mantuiala si nesigura- asta face dovada naturii si calitatii tale umane ;
singura mea contributie la acea barca o constituie doar dimensiunile generale ale acesteia;
nici nu ma mai intereseaza banii investiti in acesta barca, oricum n-ai una de un leu in buzunar;
insa iti garantez ca nu vei mai face barci si nu vei mai pune pe nimeni in pericol

Avatar utilizator
adieuro
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 06 Feb 2011, 20:27

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de adieuro » 12 Iul 2015, 12:58

Stimabile Modi , daca erai un adevarat constructor de barci , nu executai niciodata o jardiniera in forma de barca ! Punct .

iulian_cioclin
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 24 Feb 2012, 17:27
Localitate: Onesti - Bacau
Contact:

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de iulian_cioclin » 12 Iul 2015, 15:18

Modi, nu iti este rusine de persoanele ce te cunosc si stiu ca minti cu nonsalanta. Nu mai vb despre ,,mieji'' in tehnica stith&glue, sunt oameni de la care ai invatat.
Numele Vali Antonov tu nici nu ai voie sa-l pronunti! apai sa te compari cu el. Taci ca e mai bine!

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2673
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de johnnybravo » 18 Iul 2015, 00:35

e revoltator sa zici ca lucrarea nu-ti apartine, ca ai facut doar lucrari de finisaje ca mai apoi sa zici ca ai facut barca asa cum a cerut clientul :(

dintr-un subiect reclama a ajuns unul antireclama si ar fi bine daca ai putea sa corectezi treaba asta.

andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 18 Iul 2015, 18:33

buna seara,
acest individ cu impresii de constructor , nu este de fapt decat un carpaci de doi bani, al carui cuvant nu valoreaza vreo ceapa degerata;
se incurca singur in afirmatii, de unde rezulta ca minte precum respira, ba pardom precum bea;
mai zilele trecute vorbeam cu un alt posesor nefericit al unei barci, pardom jardiniere in forma de barca precum le numeste , acesta spunandu mi ca incercand sa se suie in barca, cand a pus piciorul pe o bancheta aceasta a cedat si a cazut pe spate;
nu cred sa fie vreun client multumit de vreo barca facuta de ilustrul habarnist;
nu stapaneste domeniul, barcile avand o mare problema privind structura acesteia, nu vrea sa invete si , cred ca nici nu poate;
mare mi-a fost mirarea cand am fost sunat de un reprezentant al unei autoritati ce raspunde de siguranta privind construirea si utilizarea ambarcatiunilor, intrebandu-ma cine este persoana care isi permite sa faca barci fara sa fie autorizat;

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de modigliani » 27 Iul 2015, 12:42

johnnybravo scrie:e revoltator sa zici ca lucrarea nu-ti apartine, ca ai facut doar lucrari de finisaje ....
Johnny, mereu ai fost rational. Ma surprinde ca acum nu vezi ca sunt "victima" unei vendete personale ce de fapt nu are nicio legatura cu barca in sine. In al doilea rand, chiar nu vezi ca la cate spume are eu ii raspund la misto? Credeam ca deja ma cunosti.
La final spun ca dinspre mine are voie sa faca spume in continuare. Insa cele mai clabucite le va face asta cand voi reveni peste un an sau doi cu barci executate identic, inchiriate in delta si exploatate intensiv.
Dragii mei, sunteti victimile unui "adevar" fabricat.
Sa vin acum cu mai multe? Eu abia catadicsesc sa-I parcurg astuia ineptiile, daramite sa combat? Insist, are voie sa faca spume in continuare. Barcile mele vor arata peste ani ceea ce pot.

Obletele
veteran
veteran
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2013, 18:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de Obletele » 27 Iul 2015, 18:31

ma bag si eu in treaba, e o opinie personala, n-am nici cea mai vaga idee despre si cu ce se mananca constructia unei barci dar permiteti-mi fara sa jignesc pe nimeni ca aici imi "miroase" a rautate... nu e singurul forum vad ca-i sare lumea in cap lui Modi dar eu cred ca cineva vrea sa-i puna la pamant bussines-ul. asa vad eu treba... poate gresesc sau poate nu.. dar efectul de haita se face simtit.

andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 28 Iul 2015, 22:30

ageamiule, sa vezi ce spume vei face cand vei fi nevoit sa dai explicatii la faptul ca, construiesti barci fara sa ai autorizatie ptr asa ceva, fara sa ai cea mai mica pregatire in domeniu, fara sa obtii autorizatie;
iar explicatia ca ai facut o jardiniera in forma de barca nu tine, toti clientii tai sunt nemultumiti , nu e singura barca de care ti ai batut joc;
numai gura i de tine, te lauzi ca ai atelier, ca ai lucrat la nu stiu ce constructori, in realitate sunt convins ca nici nu cunosti partile si elementele esentiale ale unei ambarcatiuni;
nu asa se pune pe picioare o afacere; ceea ce faci tu, constructor de doi bani, nu este decat o chestie clandestina despre care vei da explicatii unor autoritati;
te oi crede si intaiul preput din militari ca sa am ceva personal cu tine;
problema, ca sa ti intre bine in golul dintre urechi, este barca, ai facut o fara sa ai autorizatie ptr asa ceva, este nesigura si prezinta risc;
unde este adevarul fabricat, mestere parat , incompetent si nepriceput ?
cand spun ca ai folosit un placaj mult prea subtire ptr o asemenea dimensiune, cand arat ca nu ai folosit filete la imbinari [ rumegus + rasina ], cand nu ai facut structura a barcii, sau cand ai folosot o rasina incompatibila cu placajul ?
NU AI PREGATIREA NECESARA SA CONSTRUIESTI BARCI, NU ESTI AUTORIZAT PTR ASA CEVA [ DESI NU UITI PE LA TARGURILE DE PESCUIT LA CARE PARTICIPI SA AFIRMI ACEST LUCRU ], NU AI NICI MACAR CALITATI ORI PASIUNE CA SA CONSTRUIESTI BARCI;
DACA AI MACAR VREUN REST DE BUN SIMT, AR TREBUI SA TI FIE RUSINE
nu trebuie ca sa mai astepti ani de zile ca barcile tale sa demonstreze ce pot, au cedat cam toate de acuma, de bine ce le ai facut, esti un incompetent cu impresii de constructor;
barcile tale nu prezinta siguranta, cedeaza, sunt prost executate , cu materiale improprii, iar daca tu vrei sa inchiriezi asa ceva in delta , inseamna ca ai evadat din realitate, pui in pericol oameni

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de modigliani » 29 Iul 2015, 21:22

andritoiu radu scrie:ageamiule, sa vezi ce spume vei face cand vei fi nevoit sa dai explicatii la faptul ca.....
Auzi , mah ?!?!?! ........ Bine !

p.s. Ai in continuare "dezlegare" la spume .
Cand am sa am niscavia timp , chef , cand am sa gasesc vreodata in viata ca fiind necesar sa-ti desfiintez balivernele , ...... apoi , mai baiatule , ....... tine-te bine !
Momentan nu contezi . Indiferent de cate tone de spume dai dovada ca poti face pe ora !
La fel , tot momentan. esti un schingiuit de propriile-ti "vome" de trairi , pline de ura ( venite si generate din orice altceva in afara de barcuta asta ) , si iti arati acea latura de schizoid dominat de ura si de meschin .
Momentan imi repugni. Esti abject. ( pe intelesul tau , citindu-ti scancelile bolaneve imi vine sa vomit )

andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 30 Iul 2015, 12:19

mestere izmana,
mica comunitate a pescarilor si barcagiilor si a cam facut o idee despre caracterul TAU puturos, cat despre calitatile inchipuite de constructor de barci chiar nu mai incape indoiala;
omul descpre care vorbesti, daca ai uitat, ti a dat de mancare si bani de tigari cand prietenii tai nu ti aruncau o bucata de paine uscata ca unei potai;

BAI MESTERE IZMANA, PUI OAMENII IN PERICOL
barcile tale nu prezinta siguranta
ligheane ai ajuns sa peticesti, de fapt numai la asta te pricepi,
cu siguranta iti vine sa borasti , insa clar ca din alte cauze, golesti cam repejor sticluta
MESTERICA IZMANA, NU STA LINISTIT, AUTORITATILE TE VOR INTREBA DE CE FACI BARCI FARA SA AI AUTORIZATIE

Scrie răspuns