Barci ultrausoare la comanda

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de modigliani » 02 Mai 2015, 21:33

Cel mai mare model de Skiff executat , respectiv 4,3 m x 1,5 m x 0,7 m --- 80 kg, astazi a fost lasata la apa .

Sub guvernarea unui Yamaha 2T , 13,5 HP , a dat dovada de un comportament absolut ireprosabil .
38 km/h cu o persoana , 35km/h cu doua , 32km/h cu trei ....... :

https://www.youtube.com/watch?v=DNr9TdK1jv0


Avatar utilizator
tyrael
veteran
veteran
Mesaje: 2546
Membru din: 03 Aug 2012, 15:19

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de tyrael » 24 Iun 2015, 22:23

E barca din scandalul asta, nu?
http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1684.105.html

Vad ca sunt mai multe reclamatii referitoare la ,,barcile" dumneavoastra
www.spinningclub.ro

andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 26 Iun 2015, 23:02

buna seara,
aceea este barca
feriti -va de acest " constructor "
este vorba de barca pe care mi-a construit-o, iar acum nici nu mai recunoaste ca a construit aceasta barca
nu este autorizat sa faca barci, iar barcile nu sunt omologate, nu prezinta siguranta
http://forum-pescuit-la-somn.com/index. ... 1&pageNo=2
nu are ce cauta in comunitatea pescarilor si a barcagiilor

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de Nemernic » 27 Iun 2015, 12:36

Eeeee...poate va returneaza banii :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol1: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :censored:
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

andritoiu radu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 11
Membru din: 26 Iun 2015, 22:58

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de andritoiu radu » 28 Iun 2015, 18:52

nu mai recunoaste ca a construit acea barca, spune doar ca a vopsit-o
si-a furat singur caciula
in loc sa fie serios si sa le construiasca asa cum trebuie a preferat sa faca lucrari de mantuiala

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de modigliani » 11 Iul 2015, 19:45

Hei , domnilor , ...... prieteni si dusmani mai noi sau mai vechi , ......... Pictoru'........ moare pe limba lui !
Doar n-o sa cascati gura la spumele "stimatului" user , de profesie ...... avocat ...... ( chestiune care face sa ma cac pe mine de frica !!!!! ) ....... Alin Radu Andritoiu !

Domnia sa a FABRICAT pe intreg NET-ul un adevar de kkt prin care se straduie sagalnic , patetic , aberant si imbeciloid sa-mi ingroape ''afacerea". Respectiv realizarea unor barcute usoare , de exceptie , etc .
Nervii ( saracii de ei ) ai domniei sale vin din cu totul si cu totul alte considerente fata de constructia de barci . Ci din spumele aferente unui conflict de ordon personal ( caruia eu nu am chef sa-i dau concurs ! Situatie din care domnia sa va reusi sa intelega ca el e e ...... avocat , eu sunt inteligent ! Pana la urma va fii nevoit sa si-o asume si pe asta ! )

Booooooon ! Sa ne lamurim ! Barca aia n-are nimic in afara de ce-a distrus el la ea !
Clipul ce prezinta prima sa intalnire cu Dunarea ilustreaza capacitatile acesteia . Care nu pot fi contestetre , nici macar de catre sarmana domnie a sa !

Concret , dincolo de aceasta barca , sarmanul imbecil de AVOCAT , ce-mi declara fatis ( dar de-a dreptul imbecil ) un "razboi" penibil , nu are cu ce-si sustine aberatiile .

BARCA PE CARE I-AM EXECUTAT-0 .......... PROBONO ] .......... la indicatiile pretioase ale acestuia , in bugetul integrat materielelor de clasa medie ( placaj plop 6 mm , rasina poliesterica , elemente de intarire - asupra carora am insistat vehement - stabilite impreuna ) face sa mi se rupa acum de ineptia lui de ........ "scovearga plutibila" gandita . conceputa si executata dupa mintea lui ........ avocateasca !
N-am facut nimic altceva decat ce-a ''ordonat'' inteligenta sa !

Mai mult , il invit serios sa faca dovada faptului ca intradevar mi-a inmanat acei 4000 roni despre care sapune ca s-au dus inspre costructia acelei imbecilitati cu nume de ....... barca .

Va repet . n-am facut decat ceea ce-a dispus domnia sa ! Din punctul meu de vedere ....... nimic mai mult decat o ...... JARDINIERA in forma de barca , de 4,3 m , pe care , sarmanul idiot , a echipat-o cu un motor de 13,5 CP ...... si-a pus-o pe apa ! Eu ce sa-i fac daca e cu capu '? Cine-i avocat si cine-i inteligent dintre eu si el ?

Dar sa revenim la ceea ce-mi pregateste el mie ( din spume , evident ! )

- 1 - Lucrez probono, din pasiune , din dragostea fata de lucrul cu lemn ! Strict cu necesarul de material pt orice lucrare ( evident , imposibil de demonstrat contrariul cata vreme stimati domni ....... avocati nu s-au asigurat din timp ca nu-i pot sfida la acest moment cu asta ! )

-2 - o jardiniera de 4,3 m , in forma de barca , executata din pasiune , pentru un asa zis p[rieten , fara de profit si doar cu materialele necesare executarii acesteia ( facturile de achizitie aflandu-se in posesia acestuia permanent ) nu face obiectul discutiei EXECUTARII UNEI BARCI !!!!! Ci cel mult a unui ...... OBIECT IN FORMA DE BARCA !

-3 - sunt suficient de smintit , de pasionat , de dilau sa fac ........ INSIST , ....... PROBONO si absolutamente ......... NONPROFIT........ niscaiva chestiuni in forma de barci celor ce ma solicita in sensul asta ! Categoric , cu materialele aferente realizarii acestor obiecte obtinute de catre stimabilii domni beneficiari . Contabiliceste mi se rupe . Eu tai scanduri si placaje de nebun , din pasiune ! Tandari le fac daca e cazul !

- 4 - Stimabilul domn avocat , desi probabil va este limpede ca poarta o vendeta personala in cazul de fata , ca sa exceleze in cazul de fata si para doar nitel mai inteligent ca mine va trebui sa probeze efectiv faptul ca inspre realizarea jardinierei in forma de barca de 4,3 m mi-a inmanat acei 4000 roni despre care bate campii pe net scos din minti si plin de ura . Concret , pe NET poa' sa afirme ce vrea m uschiu' lui avocatesc , eu n-0am sa admit ca in afara de niscaiva placaje si oaresce rasina mi-au ajuns in atelier inspre realizarea ineptiei de i-a spus el luni de zile ....... BARCA ! ) Si chiar presupunand ca o va putea face vreodata , sarmanului avocat parat trebuieste sa-i fie extrem de limpede ca , legislativ vorbind , facand asta nu face din el decat sa fie ........ COPARTICIPANT LA FRAUDA ! Cine PLM l-a pus sa dea bani-avans fara de chitanta ?

meanson
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 24 Iun 2014, 21:24
Localitate: Voluntari

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de meanson » 11 Iul 2015, 20:27

Pictore te cam contrazici. Omul cu pricina are dreptate
Vaporul pluteste dar cu pisica nu poti sa bati cuie

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de modigliani » 11 Iul 2015, 21:17

meanson scrie:Pictore te cam contrazici. Omul cu pricina are dreptate
Nu , domnule !
Pe intreg netul , pe intreaga platforma de expunere a respectivei situatii , a expus un adevar fabricat .
Eu , ca sa ma distrez pe seama lui , nu combat , nu replic ( mai mult decat vezi ) . Dinspre mine are voie sa faca spume ! Mi se fiz rupe de ceea ce are el de povestit despre jardiniera aia a lui , in forma de barca , cea careia a decis sa-i ataseze motor de 13,5 HP si cu care sa sxe dea pe Dunare sau Snagiov cu ea ............
Oameni buni , eu n-am ce sa-i fac unuia caruia-i fac un sifonier cu care face coboreari de viteza pe o pista de viteza pe zapada in AUSTRIA !

Il mai las . Candva , dupa timp si timp imi voi repromova barcile . in pofida tuturOr "miejilor" cunoscatori in ale tehnicii "stitch & glue " CARE S-AU EXPRIMAT MAI MUL;T SAU MAI PUTIN PERTINENT SAU CARE AU GASIT - DATORITA MIEZULUI DE AVOCAZT - OPORTUNITATEA IDEALA DE-A ELIMINA PRINCIPALUL CONCURENT DE PE PIATA AMBARCATIUNILOR ! .

Dar asta suporta amanarea de rigoare . Momentan am chef sa-l scot din sarite pe d-l avocat !

Oricum , eu fac ....... BARCI , nu obiecte plutibile ! Indiferent ce comenteaza unu' ca Vali Antonov de la Galati ( el cu 2 - 3 barci / an , eu cu 4 - 5 / luna ! )

............. Forumurile-s forumuri , commenturile sunt commenturi (Orice altceva decat suport juridic) , alta-i drastica realitate .

...................................................

Ca sa revenim la realitate , unicul scop al ''justificarii'' mele aici e, in aceasta mizerie de context bolnavoido-olternesco-penibiloistic , este ilustrarea faptului ca d-l avocat ........ este COPARTICIPANT la frauda pe care se straduieste penibil sa mi-o bage pe gat !
Ma intelegeti voi pe mine ?

Care n-ai inteles inca , ........ prostu'nu mi-a cerut documente doveditoare achizitiei realizarii jardinierei in forma de barca pe care mi-a comandat-o !
Teapa lui , ca sa zic asa . .......... Avocat , deh !

Intrucat totusi i-am executat un obiect pe materialele MELE ( si nu are cum , agariciul de avocat cum sa conteste acest lucru ) , ....... INCA are sa-mi achite oaresce consumuri suportate de catre mine personal ........

Il astept cu deschidere ..........
Cu amendamentul ca baiatul asta nu are cum sa aiba pretentia ca odata cazut din trenul de TG-Jiu ma invata pe mine cum e cu ****....tul la Bucuresti ! A accepta asa ceva se situeaza mult sub minimumul pe care eu il admit de la fiinta mea pe |Terra !

meanson
junior
junior
Mesaje: 72
Membru din: 24 Iun 2014, 21:24
Localitate: Voluntari

Re: Barci ultrausoare la comanda

Mesaj de meanson » 12 Iul 2015, 06:26

Nu doresc sa intru în polemica cu tine dar ai afirmat ca ai făcut barca Cum a dorit clientul.un "mesrerias" dacă știe ca ceea ce cere clientul nu este ok nu executa aceea comanda .și cu băncuța Cum este ? Ca pe alt forum ai recunoscut ca este greșeală ta . Și ai mai recunoscut ca ai vrut săi returnezi baniidar ca te ai razgandit
Vaporul pluteste dar cu pisica nu poti sa bati cuie

Scrie răspuns