Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Vegas_75 » 11 Feb 2013, 23:59

Multumesc lui Ryobi, lui Grizzly si lui Liviu68 pentru aprecierile lor si pentru initiativa de a interveni oarecum contra curentului de opinie creat ... Respectele mele domnilor !

Cine nu stie despre ce este vorba poate fi usor indus in eroare de cei doi ... deprimanti, goagal si spiridusu.

grizzly
veteran
veteran
Mesaje: 540
Membru din: 14 Feb 2005, 13:22
Localitate: Constanta

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de grizzly » 12 Feb 2013, 00:07

Gogol scrie:Probabil cei de mai sus nu stiu ca ti-au platit pe o lanseta sau mulineta mai mult decat s-a vandut pe forum. Probabil nu au atata timp sa traga concluzii si ii inteleg.
scuzele mele domnule, dar nu cred ca sunteti in masura sa va dati cu parerea despre ce si cat citesc eu pe un forum sau altul. tranzactia cu Vegas a fost avantajoasa pentru mine. daca dumneavoastra ati avut parte de altceva, nu e vina mea, nici a vanzatorului. e vina celui care a platit prea mult. la mine nu a fost cazul. nu doresc sa intervin in polemica dintre domniile voastre, insa nici nu o sa accept sa fiu luat drept prost sau "pelican" de nimeni. seara buna va doresc.

Avatar utilizator
viorel.
veteran
veteran
Mesaje: 1119
Membru din: 30 Dec 2010, 02:32
Localitate: SNAGOV

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de viorel. » 12 Feb 2013, 01:03

Cu toate ca risc sa fiu banat de Danr


Am avut o singura experienta cu Vegas: mi-a spus ca vrea sa cumpere un bat de la mine si nu m-a mai sunat apoi! Nu m-am suparat si asta a fost tot
Spiridusul si Gogol sunt doar doi idioti nematurizati!

M-am saturat de voi doi!
Nu stiti decat sa va bagati in seama aiurea pe orice topic

Aduceti ceva noua, constructiv, daca vreti sa va citeasca cineva topicurile. Rulati doar aceeasi placa tocita!!!
pescar particular

Avatar utilizator
mariush
senior
senior
Mesaje: 470
Membru din: 14 Iun 2007, 12:00
Localitate: ORADEA

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de mariush » 12 Feb 2013, 08:08

e prea multa cearta aici ,nascuta din motive probabil vechi si scoasa pe tapet de cum s-a ivit ocazia !
devine obositoare si sper ca cineva sa ia masuri ,oricum fiecare a transmis mesajul pe care il avea iar de aici incolo cred ca nu se mai poate adauga nimic in plus.
seamana cu cealalta cearta dintre alti doi prieteni in care dupa primele 10 mesaje sarea placa tot in acelasi loc !
eu nu am cu nimeni nimic,dar ma simt dator sa spun ca eu am avut o tranzactie cu Vegas care a decurs foarte bine fara negocieri aiurea sau altceva.din punctul meu de vedere il recomand !
"nevoia este parintele inovatiei" PLATON

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Vegas_75 » 12 Feb 2013, 09:20

Eu vreau sa multumesc inca o data celor care au considerat necesar aici si acum sa-mi dea feed-back-ul lor cu privire la tranzactiile avute cu mine si astfel, daca mai era necesar, au dovedit indirect ca unii ca gogol si spiridusul nu-si au locul in acest peisaj de comunicare. Locul lor e in alta parte, la tratament, nu aici. Fiind o sectiune de Bazar, trebuie sa ne comportam responsabil si la obiect, trebuie sa ne impunem acest comportament NORMAL, ptr a nu deraia de la scopul pe care un forum il are, pentru care a fost facut de noi pentru noi, pentru ca noi toti sa ne bucuram de el, pentru ca sa evitam ca doi agarici sa-l confiste si sa-l alieneze dupa nivelul lor de inclutura in societate.

Ei doi pur si simplu sunt din alt film , au idei proaste, putine si cum altfel decat fixe, intr-un cuvant, obsesii de care nu pot scapa si vor continua sa invenineze aici pe forum daca nu vor fi banati, pe mine sau pe altul , nici n-o sa conteze. O tin langa cu improscarea cu noroi, se cred in spatele blocului lor aici, au impresia ca trebuie sa le suportam avorturile lor mentale de inadaptati in societate.
Au impresia FALSA ca daca s-au logat pe forum pot sa apostrofeze ei pe oricine, oricum si oricand , ca asa e in democratie si ca oricum nu li se va intampla nimic si au multe drepturi, dar obligatii zero.
Ei bine, NU sunt de acord cu atitudinile astea iresponsabile, de copii mari si razgaiati, pareri expuse gratuit pe forum. Ei intra pe topicurile mele asa tam nesam ca niste nesimtiti, mi-e greu si sa-i etichetez altfel. Efectiv n-am mai vazut pe nimeni aici sa se comporte atat de josnic precum cei doi. Lipsa lor crasa de educatie si impertinenta lor ar trebui penalizate ptr a avea o comunitate pe forum mai igenica, mai normala, mai linistita, mai pozitiva si mai pasnica.

Daca cei doi – spiridusul si gogol – ar mai continua nestingheriti pe forum, s-ar crea precedentul si s-ar mai trezi si altii sa improaste cu noroi cat e ziua de lunga si gratuit, iar intreg forumul risca sa cada in derizoriu daca nu mai controlam accesul si calitatea mesajelor de aici. Este exact ceea ce ei doi si-ar dori, sa se miste nestingheriti intr-un spatiu virtual unde nu exista norme si evident nici repercursiuni la incalcarea acestora. Oare vrem sa ajungem acolo ?

Rog ca Moderatorul acestei sectiuni sa tina cont de modul de manifestare a celor doi dar si a mea si sa ia masurile pe care le considera necesare si utile pentru ca aceste lucruri urate sa nu se mai repete, sa fie un precedent de care sa tinem cu totii seama. Chiar cred ca putem sa avem un comportament responsabil si civilizat pe forum, de fapt, unul normal si atat. A nu se confunda acum caterinca, mistoul si tachinarea amicala care fac sarea si piperul unor topicuri cu injuriile, dejectiile si deversarile reziduale iresponsabile ale unora.

florin1948
veteran
veteran
Mesaje: 977
Membru din: 15 Ian 2009, 13:48
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de florin1948 » 12 Feb 2013, 09:34

Vegas_75 scrie:
spiridusul scrie:Ca e banc, hai, pot sa fiu de acord. Dar ca e si bun deja este mult discutabil :lol1:
spiridusule iar o su.gi pe interes sau o mai faci si din placere din cand in cand ? daca ti-o arat o data iti lasa gura apa cred ...
Adica domnu'Cristi, vrei sa zici ca asta este limbaj civilizat,denota educatie ? Eu pot sa inteleg ca te supara comentariile celor doi, in mare parte indreptatite dupa parerea mea, dupa cum ti-am mai spus-o aici pe forum, dar daca iti cobori nivelul limbajului
si al exprimarii in scris atat de jos nu prea faci bine. Denota ca adevarul supara si ca fara foc nu iese fum !
In mod cert nu sant de acord cu asemenea exprimari pe forum iar faptul ca sant permise fara sa se ia masurile de rigoare denota ca exista niste interese ( relatii) mai speciale intre partile implicate. Pacat !
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

Avatar utilizator
Mitico
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 118
Membru din: 13 Apr 2005, 20:02
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Mitico » 12 Feb 2013, 09:37

Gogol scrie:Noi nu am facut bisnita si nu ne-am facut clone sa jignim si sa aruncam cu noroi.
Chiar meriti acest tratament cu varf si indesat.
Probabil cei de mai sus nu stiu ca ti-au platit pe o lanseta sau mulineta mai mult decat s-a vandut pe forum. Probabil nu au atata timp sa traga concluzii si ii inteleg.
Asa ca nu mai face pe victima ca esti si vei ramane o javra ordinara.
Si atata timp cat voi freca menta pe forum o sa am grija sa nu mai vinzi nimic, o sa te vanez si o sa-ti demasc toate clonele, precum am facut pana acum. O sa pun poze si linkuri cu mutra ta libidinoasa sa te invete lumea sa fuga de tine. :evil:

Cata corectitudine "gogule" .... vii sa vezi lanseta, o vrei pe bani de nimic, ca de, daca nu iti place o vinzi repede, o rezervi doua trei zile, si nu mai dai nici un semn...... :lol1:


Dar vorbesti de altii.....
Pe cadavrele leilor danseasa cainii dar leii raman lei iar cainii raman caini...!!!!

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Vegas_75 » 12 Feb 2013, 10:12

@Florin1948

Nea Mircea nu avem motive sa intram in polemica ptr ca nu avem nimic de impartit, eu v-am respectat si inca o fac, insa vis-a-vis de cele reclamate de dvs as vrea sa nu scoateti din context acel text al meu doar de dragul de a dovedi ceva ca altfel tinde sa nu se prea sustina. Dar sa ma explic mai bine. Dupa ce cei doi indivizi intra cu picioarele pe topicurile mele ptr ca asa vor muschii lor, ma improasca cu noroi repetat si la foc automat si continua sa o faca cu nonsalanta postare dupa postare, poate ca mi-am pierdut si eu rabdarea la un moment dat si am cautat sa fiu cat mai soft, am incercat sa le vorbesc pe limba lor. Inainte de asta i-am mai intrebat eu de vorba, i-am mai bagat eu in seama pe cei doi ciumpalaci dresati ??

Dvs sunt curios ce ati fi facut in situatia mea in acel moment, i-ati fi poftit politicos sa se abtina , i-ati fi rugat frumos sa se opreasca ? Nu , nu cred ca ati fi procedat asa pentru ca la animalele de acest gen nu merge cu vorba dulce, ei stiu doar de injuraturi sau de parul pe spinare , asa au fost educati si crescuti, nu e vina lor.

Ati mai vazut alti useri pe aici cu apucaturile lor proaste si inveninate carora sa li se permita sa scrie in topicurile multora numai murdarii si comentarii proaste si rau intentionate si care sa nu pateasca nimic si care evident vor continua sa improaste cu noroi si maine pe altii ? Azi am fost eu, maine daca le cadeti cu tronc puteti fi Dvs sau altcineva, nevrozele celor doi sunt imprevizibile.
Ei poarta sechelele societatii moderne si strambe in care traim, unde normele tind sa se destrame si in care mocirla si mahalaua acapareaza tot mai mult din existenta noastra reala si virtuala, chiar cred ca putem mai mult de atat, nu e cazul sa ne coboram atat de jos, la nivelul celor doi, incat sa continuam sa ne balacarim in mocirla zi de zi, putem opri treaba asta daca vrem ... daca vrem.

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Gogol » 12 Feb 2013, 10:30

Indiferent ce spun doi trei sau mai ales tu, lumea stie ce specimen esti, o sa fuga de tine ca de dracu si nu o sa mai vinzi mai nimic. De fapt asta a fost si scopul meu, sa te anihilez ca bisnitar ce esti si ca un personaj cu mai multe fete dovedite, kgula, marinarul, crapone 35, sasame, etc. Cred ca mai sunt zeci de clone facute de tine pe acest forum. Ai fost prins pe fata de toata lumea cu clone si bisnita si tot tu tipi ca esti nevinovat. Asta da dovada de nebunie si inconstienta. Esti bolnav rau.

Avatar utilizator
Vegas_75
veteran
veteran
Mesaje: 1434
Membru din: 25 Mar 2011, 14:24
Localitate: Bucuresti

Re: Fenwick HMG 7" la 1/4 - 1 1/4

Mesaj de Vegas_75 » 12 Feb 2013, 10:36

Rog Moderatorul sa inchida acest topic care nu-si mai are rostul. Multumesc.

Scrie răspuns