LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1579
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de Sami » 28 Aug 2013, 21:32

M-am gandit sa acord doua bile negre pentru userul Jarda Vasile.In principiu nu mi-a facut nimic,dar m-au deranjat doua anunturi ale dumnealui,de fapt preturile:

http://www.rapitori.ro/anunturi_arata.php?id=18106

http://www.rapitori.ro/anunturi_arata.php?id=18105

Cum poti sa ceri 1000 lei pentru o mulineta Curado 301 E ,cand in magazin in Ro a fost 999 lei de noua??
Cum poti sa ceri 1000 lei pe Daiwa Sol ,adica mai mult decat a costat de noua?(fie de spin sau cast ca nu e specificat)

Ok au fir pe ele,adica 70 lei,dar aici vorbim de lansete si mulinete second,chiar daca sunt sigilate nu se pot vande la pret de magazin sau si mai rau chiar mai scump ,ca in cazurile de fata. O sa spuneti ca ce ma bag eu ca nu e treaba mea ca fiecare poate cere cat vrea...dar nu e asa ,pentru ca acest site cred ca permite vanzarea intre pescari la preturi reale si decente si nu japca la drumul mare.
Exista la vanzare in acest moment un Zillion la vanzare care are pret de nou cam 330 dolari,omul spune ca il are impecabil si cere pe el cam 850 lei.

Deci domnule Vasile,mulinetele sunt aurite?
Fir intins!

jarda vasile
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 29 Oct 2011, 18:10

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de jarda vasile » 29 Aug 2013, 10:23

Cu scuzele de rigoare, am postat in numele unui cunoscut care nu avea cont aici. Nu am legatura nici cu pretul, nici cu produsele si imi pare tare rau ca mi-au produs neplaceri. Pe viitor voi fi foarte atent .

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de vali stratonov » 29 Aug 2013, 10:24

Ionut the carp scrie:Imi asum aceasta bila neagra. Nu voi poza in usa de biserica pentru ca nu este cazul. Totodata am returnat suma de bani datorata.
Ionut , sorry ca-ti spun , dar nu e suficient ca ai returnat banii omului....dimpotriva. :oops:
Si cu mine ai facut FIX la fel in speta "BIBANMANIA" , ai promis ceva ca pe urma sa nu-mi mai rasapunzi deloc la telefon.
Rusinicaaaaaaaaaaaaaaa.
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
rapace
senior
senior
Mesaje: 417
Membru din: 10 Sep 2012, 13:29

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de rapace » 29 Aug 2013, 11:48

IlieNeamt scrie:Asta a fost raspunsul Postei Romane dupa ce am trimis chitanta scanata :

http://s1089.photobucket.com/user/IlieN ... a.jpg.html

Nu stiu daca poate sa-i faca ceva Posta Romana.
Nemernic scrie:Ma indoiesc sa faca Ionut asa ceva.... E un vechi participant al acestui forum si destul de cunoscut printre pescarii din Bucuresti si nu numai....
Asa am crezut si eu dar se pare ca m-am inselat.... M-am mai interesat si nu e prima oara cand face asta ...
Ilie acest caz nu este de competenta postei romane ci de competenta politiei romane se numeste fals si uz de fals in acte publice +inselatorie ....sper ca userului Ionutz the carp sa ii vina repede mintea la cap si sa isi spele obrazul eu il stiu de baiat cuminte ,ceva compensatoriu nu cred ca ar fi nelalocul lui ..fire intinse :wink:

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de IlieNeamt » 29 Aug 2013, 12:05

Pai din parte lui problema a fost rezolvata foarte simplu :
Ionut the carp scrie:Imi asum aceasta bila neagra. Nu voi poza in usa de biserica pentru ca nu este cazul. Totodata am returnat suma de bani datorata.

Erau mai bine venite niste scuze sau niste explicatii ....
www.pentrupescuit.ro

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de vali stratonov » 29 Aug 2013, 12:39

Erau mai bine venite niste scuze sau niste explicatii ....
Cu siguranta meritai scuze ....explicatiile erau de prisos , parerea mea. :oops:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de anem » 29 Aug 2013, 14:58

vali stratonov scrie:
Erau mai bine venite niste scuze sau niste explicatii ....
Cu siguranta meritai scuze ....explicatiile erau de prisos , parerea mea. :oops:
da, interesanta reactie ... ce scuze? ... pur si simplu am vrut sa te fur, imi asum aceasta vina :shock:

Ilie, in locul tau eram in stare sa ajung pana la Politie, mai ales ca nu e prima data cand face treaba asta si a incercat sa te si prosteasca trimitandu-ti chestia aia falsa ... faze de doi bani si hotie premeditata.
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
IlieNeamt
veteran
veteran
Mesaje: 1271
Membru din: 31 Mai 2009, 16:33
Localitate: Piatra-Neamt
Contact:

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de IlieNeamt » 29 Aug 2013, 15:36

Cu siguranta omu nu a avut timp sa-mi faca produsele ori a cheltuit banii si a dat-o intr-o minciuna. Din minciuna aia in alta si tot asa pana nu a mai avut cale de scapare decat falsificand chitanta...

Email primit cu 6 zile inainte de a-mi trimite chitanta falsa :

"Salut,
M-au sunat acum 30 minute de la posta, azi abea a plecat pachetul catre tine... momentan sunt in spital (au trebuit sa ma taie iar din cauza unei pungi de puroi...) cum ajung acasa (sper in seara asta, daca nu maine) iti fac si copie la hartia de la posta. Am doar nr de orange la mine: 0740213160 ptr ca pe asta am si net, nu pot vorbi- operatia a fost la maxilar, pot vorbi doar prin sms-uri
."


Ce m-a deranjat cel mai tare e faptul ca abia dupa ce am facut publica aceasta intamplare pe forum s-a "obosit" sa raspunda si sa-si achite datoriile ....
www.pentrupescuit.ro

aditud
senior
senior
Mesaje: 476
Membru din: 16 Aug 2008, 22:30
Localitate: Pittsburgh, Pennsylvania

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de aditud » 02 Sep 2013, 04:28

De pus pe lista tzeparilor, userul "17 tsa". Vedetzi povestea cu mulineta daiwa fuego 2500a postata de mine in mai multe locuri de pe site. Plus reactzia lui cu raspunsuri puerile la postul de pe vanzare/cumparare.

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: LISTA NEAGRA - Vanzare/Cumparare

Mesaj de stradic » 02 Sep 2013, 05:49

aditud scrie:De pus pe lista tzeparilor, userul "17 tsa". Vedetzi povestea cu mulineta daiwa fuego 2500a postata de mine in mai multe locuri de pe site. Plus reactzia lui cu raspunsuri puerile la postul de pe vanzare/cumparare.

Fa-i public numele sa nu-i mai "arda" si pe altii.......
rapala the best vobler in the world

Scrie răspuns