vand urgent - mulinete crap daiwa emblem pro 4500

numai pentru persoane fizice, vanzari ocazionale

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

vand urgent - mulinete crap daiwa emblem pro 4500

Mesaj de toni f » 28 Iul 2011, 11:31

desi nu este exact site-ul potrivit :D

vand 4 * daiwa emblem pro 4500, pescuite de 2 ori, impecabile, tzipla, neatinse etc etc etc

best price ar fi aici :

http://www.totalfishing.ro/mulineta-dai ... -7923.html

dar nu se gaseste, mai este disponibila pe la niste magazine unde este 750 de ron bucata ....

pretul este de 2000 de ron nediscutabil ... si repede :twisted: :P :twisted: :P ....


contact mp sau 0721 200 956

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 29 Iul 2011, 08:18

superoferta , valabila fix numai azi, pentru bucuresti - 1800 de ron ...

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 01 Aug 2011, 07:10

nu s-a intamplat nimic vineri ....

valabil, inapoi la 2000 ron.

Keiler
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 22 Mai 2008, 15:00
Localitate: Brasov

Mesaj de Keiler » 01 Aug 2011, 12:08

Ciudat, nu s-a intamplat nimic dar produsele se scumpesc din nou in loc sa se mai faca un discount.
Deci nici nu mai am curajul sa fac vreo oferta.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 01 Aug 2011, 15:12

dragul meu keiler :

mulinetele costa 2600 de ron in magazin, cel mai bun pret, si deocamdata nu sunt disponibile pe stock la pretul asta ...

cel mai ieftin le poti gasi la 750 de ron ....

sunt niste mulinete de crap foarte fiabile in timp, pe care le ai o viata daca le ingrijesti ...

daca ar avea si un baitrunner destept, nu sunt cu nimic mai prejos decat XBR ...

eu nu le vand pentru ca am lipsa de bani ... ci pentru ca am facut niste alete chestii, si am cumparat "giugele" de vreo 10.000 de ron ( sonar jmecher , arma de vanatoare etc) si am zis ca unele care trebuiau platite vineri le pot acoperi fara sa umblu la bani de cont, pe care ii vede nevastame-a ... capisci acum ?

cum nu s-au vandut vineri , si am avut scandalul de rigoare vineri seara, chiar nu mai face sens sa le dau la 1800 de ron, adica un discount de 31% fata de cel mai bun pret posibil pentru mulinete practic noi, si cu fir pe ele ... 2000 de ron fix este un super pret oricum pentru "marfa" asta ...

daca te asteptai sa iei mulinete de 2600 de ron la 1600, iarta-ma ca te dezamagesc :)

iar oferte daca ai interes real sa cumperi, poti face oricand ... nu vad ce treaba are curajul cu chestia asta ... eu am dreptul sa cer oricat, iar tu sa oferi la fel ....

in afara de cazul in care totul este ... teatru ....

Keiler
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 22 Mai 2008, 15:00
Localitate: Brasov

Mesaj de Keiler » 01 Aug 2011, 16:12

Nu este teatru, ci comert. Iar in comert, dupa parerea mea, nu are sens sa cumpar mulinete folosite deja, chiar daca putin, cu un discount de doar 30 de procente. Mai bine mi le cumpar noi.
Sincer, la mana a doua si pe praful de-afara m-as astepta la 50 %.
Si mie imi trebuie doar 2 bucati deocamdata, nu 4.
In rest, ai dreptate, sunt bune si intr-adevar le cam lipseste un baitrunner.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 01 Aug 2011, 17:02

ok, fiecare vede comertul cum vrea el ...

2 partide de 12 ore nu inseamna folosite putin, ci inseamna doar ca s-au gresat cum trebuie angrenajele ...

praf poate este la tine , altii se descurca ok ...

50% discount stimabile, le cumperi de la vre-un ciorditor sau un drogat ceva ...

dar daca la tine faptul ca au fost folosite 2 * 12 ore inseamna ca nu te mai intereseaza sa le iei la 30% discount , ci mai bine le iei noi, inseamna in viziunea mea ca ai o parere foarte ciudata despre amortizarea unui lucru ...

dreptul tau, parerea ta, dar daca nu aveai de facut o oferta, ce mama dracului cauti in topicul meu ?

sa-ti exprimi parerea despre ce si cum vand eu ? si asta in conditiile in care eu vand ceva cinstit la un pret mai mult decat cinstit ?

iar tu vi cu enormitati de-alea ca ai tu asteptari de 50% !!! who gives a fuck despre ce asteptari de pret ai tu ? nu te intereseaza, nu cumperi si iti vezi de treburile tale ...

ia hai sictir , gogule, si data viitoare cand vrei sa cumperi o masina cu 1000 km la bord cu jumate de pret , sa ma suni neaparat, sa-ti fac o oferta buna :evil: :evil: :evil: :evil:

Keiler
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 22 Mai 2008, 15:00
Localitate: Brasov

Mesaj de Keiler » 02 Aug 2011, 05:56

Limbajul tau de boschetar lasa de dorit si te sfatuiesc sa te adresezi asa parintilor tai, mai ales daca stii ce insemna "hai sictir".
Asta se vede si din carentele de limba romana pe care le ai.
Cat despre cum se descurca altii, eu doream sa cumpar, deci cred ca banii sunt la mine si am dreptul sa exprim ce vreau pe banii mei, mai ales pe un forum, a carui definitie te sfatuiesc sa o cauti in dictionar.
Iar afirmatiile tale despre amortizarea mulinetelor raman simple afirmatii, deci ramai cu niste scule la mana a doua.
Oricum interesul meu se incheie aici. Atat in mulinete cat si in persoana ta.

Cer scuze celorlalti care au fost nevoiti sa-si piarda timpul citind asta.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 02 Aug 2011, 07:21

hai sictir inseamna " mars de aici " prietene ... tot nu ai inteles mesajul ... si mai si crezi ca te injura lumea :twisted: :twisted: :twisted:

daca ma faci pe mine boschetar, si dupa aia faci pe maria tereza si-ti ceri scuze fata de ceilalti membri ai forumului, iti da un sentiment major de inaltare morala, este ? ai avut o epifanie, nu-i asa ?

ia fii atent aici :

Atentie - sunt permise intrebarile, raspunsurile sau observatiile cu privire la articolele vandute, insa numai cu buna intentie.

extras din regulament ........


unde exact a fost buna intentie prin ce ai postat tu ?

faptul ca banii sunt la tine iti da un singur drept : sa faci o oferta , sau sa nu o faci ... comentarii calitative sau cantitative, fraze care nu exprima nimic " Deci nici nu mai am curajul sa fac vreo oferta. ", soparle care induca o scadere de pret, pe langa ca nu sunt tolerate de regulament, nu sunt tolerate nici de mine ....

tu ce ai impresia, ca daca ai niste bani in buzunar, esti vre-un fel de mic napoleon, asa ?

probabil ca daca ai niste bani in buzunar, si zici ca poate te-ai gandi sa-ti exprimi un oaresice potential interes fata de molinetele astea, tre sa te las sa ma si scuipi in ochi, ca de , tu pe banii tai faci ce vrei nu ?

evident ca raman niste simple afirmatii ... unii le inteleg, altii nu ...

bani in buzunar am si eu prietene, foarte posibil mai multi ca tine, si cu toate astea nu ma apuc sa trag de urechi oamenii pe diversele topicuri de vanzare cumparare de pe acest forum ...

inca o data hai sictir, ca acum stii si ce inseamna , si iti repet : cand vrei o masina cu 1000 de km si la juma' de pret, sa ma anunti, poate am ceva ...

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Mesaj de Laurentiu Andronic » 02 Aug 2011, 21:49

:respekt:

Scrie răspuns