scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

rcorbu
veteran
veteran
Mesaje: 1170
Membru din: 22 Iun 2006, 15:14
Localitate: Ploiesti

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de rcorbu » 26 Feb 2012, 16:49

Intruder scrie:Sa speram ca odata cu desfacerea in 2 a ajvps-ului adica vanatorii cu treaba lor si cotizatiile lor si pescarii cu treaba lor si cotizatiile (care se vor cheltuii pe pescuit incepand cu acest an si nu pe vanatoare ca pana acum) lor sa se schimbe aceasta regula
De unde ai informatia ca se vor desprinde pescarii de vanatori in cadrul AGVPS ? este oficiala sau doar o barfa de pe net ?

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de grey-wolf » 26 Feb 2012, 18:30

e oficiala la nivelul Sibiului . la Sibiu s-au inceput deja demersurile . in restul tari daca va organizati puteti face si voi treaba asta . Succes

ps : vom avea autonomie financiara si de decizie dar vom ramine tot in cadrul AGVPS .
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de SVF » 26 Feb 2012, 18:35

grey-wolf scrie: ps : vom avea autonomie financiara si de decizie dar vom ramine tot in cadrul AGVPS .
Sper sa nu aveti probleme din cauza asta.

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de grey-wolf » 27 Feb 2012, 02:33

SVF scrie:
Sper sa nu aveti probleme din cauza asta.
si eu sper dar deocamdata sunt prea mic si prea sarac sa pot realiza ceea ce scrie in semnatura mea :(

primesc cu titlu de donatie BOMBE ATOMICE , fara numar
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

filip_pescuitorul
senior
senior
Mesaje: 305
Membru din: 17 Feb 2012, 11:37

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de filip_pescuitorul » 08 Mai 2012, 08:42

grey-wolf scrie:
SVF scrie:
Sper sa nu aveti probleme din cauza asta.
si eu sper dar deocamdata sunt prea mic si prea sarac sa pot realiza ceea ce scrie in semnatura mea :(

primesc cu titlu de donatie BOMBE ATOMICE , fara numar
Eu zic ca poti sa incepi sa iti realizezi "programul" din semnatura kilarindu-i om cu om, muiere cu muiere, puradel cu puradel pana ce ii vei fi rarit suficient incat sa fie suportabil pentru pamant. Important e sa iti intri in mana si sa capeti antrenament. Daca sa zicem le vii de hac la vreo 3-4 pe zi, intr-un an pamantul scapa de vreo 1200 de indivizi daunatori. Nu are rost sa astepti bombe sofisticate, mai ales ca suflul uneia te poate curatza si pe tine...inainte sa iti faci norma! :D :shock:
In rest tot sprijinul meu, planul in sine e bun, si eu cred ca o Romanie cu 19 miulioane loc cum zice recensamantul din 2011 e prea populata. Maxim 8-10 milioane si eliminare selectiva. Nu zic criteriile ca imi iau ban de la admini pe probleme rasiale.... :respekt:

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: scobar pe cibin si olt la turnu rosu si talmaciu

Mesaj de grey-wolf » 08 Mai 2012, 17:30

ca tot sti sa dai sfaturi bune poti sa incepi si tu . mie nu imi plac lucrurile marunte asa ca nu ma incurc cu ele . de ce sa tai vaca bucata cu bucata mai bine belim ciurda toata ! decit sa ai realizari marunte mai bine sa nu ai deloc conform principiului ,, Decit sarac lipit mai bine sa nu ai nimic " Si daca crap si eu crezi ca imi pasa ? nu conteaza ca MOR conteaza CITI iau cu mine ! plus ca nu vreau sa i iau selectiv ( pe rase , culori , etnii , nationalitati sau alte Ca CA turi de gen ) la gramada cu citi mai multi cu atit mai bine .
Hitler si Stalin ar fi considerati ,, iubitori de oameni si fauritori de bine " in comparatie cu mine daca eu asi putea sa imi pun in practica ideile ! Genocidul exista doar din punctul de vedere al urmasilor victimelor nici o data din punctul de vedere al autorului ...................

PS ma opresc cu expunerea de idei deocamdata , dar putem discuta si pe alte teme ,, stintifice "
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

Scrie răspuns