Recomandare Feeder

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
bogdansalk
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2006, 11:12
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de bogdansalk » 20 Apr 2013, 12:58

[quote="razvy."]@ oviudiu
salut ,daca vrei iti la numarul meu si cand mergi spre oradea poti trece pe la mine sa vezi feedere shimano ,maver, spro, preston
sa iti faci o parere ,iar daca vrei orice sfat te pot ajuta eu!
numai bine si fire intinse![/quote]
mesajul lui ovidiu ii din 2010 nu stiu daca mai ii valabil...asa ca daca te pricepi raspunde-mi si mie la intrebare
sa vad romanul cum elibereaza pestii sub dimensiunile legale

razvy.
junior
junior
Mesaje: 33
Membru din: 05 Feb 2013, 01:58

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de razvy. » 20 Apr 2013, 15:43

Salut se pare ca ai dreptate nu am observat ,probbil din graba ,
ok acum sa it raspund la intrebarea ta ,suporti de feeder spre deosebire de cei tip u clasici sunt diferiti prin faptul ca sunt destul de moi si permit in cazul unei trsaturi mai violenete o libertate de miscare a lansetei in suport aici ma refer la butterfly ,mai sunt si acele tipuri de suport cu o parte mai inalta acelea se monteaza cu partea inalta intstre apa si protejeaza feedereul in timpul trasaturi sa nu cada in apa,dar sunt si suporti din plastic care au un burete care protejeaja lanseta dar mai sunt si cele din plastic clasice tip u care nu au aceste avantaje daca e sa le numim asa si sunt la fel de eficiente ,de aici incolo fiecare cu preferintele lui ,toata povestea asta are si o parte comerciala ,dar diferente majore intre cele 2 tipuri de suporti nu prea exista ,exista decat avantajele minore pe care le-am mentionat mai sus!
sper ca ai inteles cat de cat ce am vrut sa zic mai sus...daca te mai pot ajuta cu ceva cu placere!
numai bine!

Avatar utilizator
bogdansalk
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2006, 11:12
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de bogdansalk » 20 Apr 2013, 17:00

MUTUMESC razvy...ai dreptate , mi s-a intamplat de cateva ori sa-mi sara batul de pe supotii tip u ,dar curios ii ca numai pe rau...pe lacuri nu imi aduc aminte...oricum de anul asta mi-am luat si feedere cu tot cu suporti
sa vad romanul cum elibereaza pestii sub dimensiunile legale

razvy.
junior
junior
Mesaje: 33
Membru din: 05 Feb 2013, 01:58

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de razvy. » 21 Apr 2013, 01:31

Cu placere!
se intampla mai ales daca ai o trasatura violenta si nu esti atent ,se poate intampla sa iti ia lanseta de pe suport orice suport ai avea,mai ales daca folosesti lansete light .
numai bine si fire cat mai intinse!

Avatar utilizator
bogdansalk
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2006, 11:12
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de bogdansalk » 30 Dec 2013, 10:11

revin dupa o vara si toamna chiar pana in noiembrie sa va spun ca feederele mele okuma solitron si-au facut pe deplin treaba. De la crap si somn african de pana in 3-4kg pana la scobari si morunas
sa vad romanul cum elibereaza pestii sub dimensiunile legale

Avatar utilizator
bogdansalk
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 12 Mar 2006, 11:12
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de bogdansalk » 02 Feb 2014, 08:36

iubitorilor de feeder puteti vizita [url]http://www.pescuitlafeeder.ro/forum[/url]
sa vad romanul cum elibereaza pestii sub dimensiunile legale

adrian77
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 22
Membru din: 15 Oct 2014, 14:37

Re: Recomandare Feeder

Mesaj de adrian77 » 15 Noi 2014, 20:50

salut ce parere aveti despre lacurile Neptun 1 si 2 , am fost vara aceasta dar am prins doar guvide si biban soare am auzit ca se prinde si crap si am vazut oameni care prindeau si caras dar numai la pluta era vegetatia cam abundenta .
Mi-ati putea spune ce pesti sunt prin acele lacuri si cu ce momeala, carlige si fire as putea sai prind la feeder .
Multumesc anticipat ! :P

Randalllbiz
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 02 Ian 2017, 14:26
Localitate: Poland
Contact:

Recomandare Feeder

Mesaj de Randalllbiz » 05 Ian 2017, 11:08

as vrea si eu niste recomandari va rog, vreau sa-mi schimb firele de pe toate betele vreau ceva foarte bune pentru crap cam ce fire si ce grosime multumesc

Scrie răspuns