pescuit pe balti in timisaora 2009

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
lucik5000
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 31 Aug 2009, 12:48

pescuit pe balti in timisaora 2009

Mesaj de lucik5000 » 03 Sep 2009, 00:18

buna ziua ...imi cer mii de scuze pentru acest topic care e adresat rapitorilor dar daca puteti sa ma ajutati va rog frumos k nu gasesc niciunde un forum si mai ales cu timisoreni si cu detalii desptre asta in 2009... ajutati`ma va rog :D

ma gandesc la fel ca multi pescari mai incepatori sau care nu au avut timp in ultima vreme se intreaba unde poti pescui in 2009 !!!(ciprinide)

cine ne poate ajuta si pe noi cu imformatii utile despre baltile din judetul timis????

am fost la lieblieng de vreo cateva ori si numai caracuda pana intr`un kg in total nu va ganditi ca bucati de 1kg :D

mai da si cate o bucatica de 400 500 gr da rar...


astept si eu un raspuns ca si altii despre locuri de pescuit unde mai poti merge inca anul acesta!!!

ms anticipat:D

Avatar utilizator
arapaima
senior
senior
Mesaje: 359
Membru din: 21 Mar 2007, 17:48
Localitate: bucuresti

Mesaj de arapaima » 03 Sep 2009, 08:30

Salut.Timisaora este cumva scris in romanes? :roll: :roll:

snur intins

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 03 Sep 2009, 10:01

stai ca nu am inteles.tu vrei sa pescuiesti la ciprinide in balti din judetul tm si ne intrebi cam pe unde sunt? ciprinide nu sunt cumva pesti pasnici?
in fine de balta de la albina ai auzit? cel care o administreaza pe aia mai are una la intrarea in timisoara cam pe la pompele de apa.
sau si mai simplu mergi la un magazin mai mare care vinde scule de pescuit la pasnic si intreaba acolo.de obicei baltile sunt cu plata asa ca locurile de pescuit la pasnic nu prea sunt secret si o sa te directioneze cel de acolo mai bine
mai e si la cornesti parca o balta unde am auzit ca se si tin concursuri de pescuit.cornesti:drumul timisoara-arad cam dupa 7-8 km(nu stiu exact) o sa ajungi in dreptul unei benzinarii petrom care are si motel.acolo o sa vezi indicatorul Cornesti si trebuie sa faci la dreapta si mai mergi cam 2 km(asa scrie pe indicator).nu am fost niciodata pe acolo doar am auzit.
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

lucik5000
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 31 Aug 2009, 12:48

Mesaj de lucik5000 » 03 Sep 2009, 12:21

arapaima scrie:Salut.Timisaora este cumva scris in romanes? :roll: :roll:

snur intins
:))) bv ai vazut o greseala de ortografie ... :shock: daca erai atat de istet aveai :idea: si despre ce era important de gasit in text ;)

lucik5000
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 31 Aug 2009, 12:48

ms pt raspuns BygDaddy

Mesaj de lucik5000 » 03 Sep 2009, 12:27

vreau sa merg la crap si eram curios cam pe ce balti merge ;)


ma gandeam k o sa intre pescari care au fost des si de curand prin aceste zone ...

BygDaddy
senior
senior
Mesaje: 455
Membru din: 16 Mai 2007, 12:04
Localitate: Gera/Thuringen

Mesaj de BygDaddy » 03 Sep 2009, 13:11

ti-am scris mai sus cateva balti cu plata in care se prinde destul de decent.pe aici sunt in special pescari de rapitor si nu stiu cati cunosc baltile de pasnic.
daca stii magazinul clubul pescarilor din maria iti recomand sa intrebi si acolo.majoritatea patronilor de balti au si magazine de pescuit ca sa poata sa dea permise de pescuit.in balta de la cornesti am auzit ca se prinde crap bine si la pluta si ca acolo nu te lasa sa momesti pt ca ii dau aia destul de mancare.am si scris cum sa ajungi acolo daca folosesti google earth o sa il gasesti foarte usor
mai este si balta de la topolovatu care am auzit ca vor sa o faca pista de concurs national si sunt si capturi capitale
spor la plimbare! si fir intins!
L-ati dat jos pe Ceausescu acu il vreti pe Gigi Becali!!!!

lucik5000
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 6
Membru din: 31 Aug 2009, 12:48

Mesaj de lucik5000 » 09 Sep 2009, 09:43

ms ms de raspuns ... o zi buna

steauafc11
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 14
Membru din: 13 Aug 2009, 08:50
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de steauafc11 » 20 Oct 2009, 12:03

@ lucik5000 : eu iti recomand balta de la Icloda , acolo prinzi Crap si la pluta, vezi pe youtube . Fir intins !

Scrie răspuns