Parere bologneza

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
lionking80
junior
junior
Mesaje: 81
Membru din: 12 Aug 2008, 08:03
Localitate: Brasov

Parere bologneza

Mesaj de lionking80 » 19 Feb 2009, 08:41

Salutare. As avea nevoie de o parere in legatura cu o bologneza pe care am achizitionat-o de curand si inca nu am apucat sa merg pe rau sa o folosesc: "Energoteam Bravo Carp Bolo 500" pentru pescuit pe rauri la mreana, scobar, clean, morunas. Mi se pare o lanseta buna mai ales la raportul pret-calitate, insa as vrea sa aflu si parerea unora dintre cei mai avizati de pe forum.
Mentionez ca in acest stil sunt oarecum incepator (am pescuit mult la pluta insa cu telescoape de fibra de sticla de 4 metrii), astfel ca am ales-o intentionat si pentru ca este usor mai solida decat alte bologneze avand totusi o greutate relativ redusa: 265 grame.

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 19 Feb 2009, 08:50

Vezi ca e vorba de pescuit stationar la RAPITORI.

lionking80
junior
junior
Mesaje: 81
Membru din: 12 Aug 2008, 08:03
Localitate: Brasov

Mesaj de lionking80 » 19 Feb 2009, 09:17

fishi scrie:Vezi ca e vorba de pescuit stationar la RAPITORI.
Nu inteleg de ce va suparati in acest fel mai ales cand se posteaza la rubrica "Pescuit stationar". Cei care nu sunt interesati sa nu raspunda. "Se infecteaza" cumva site-ul de pescuit la rapitori daca cineva cere o parere despre un pescuit care se preteaza mai ales la pasnici?
Fara suparare, insa as fi foarte multumit daca mi-ai raspunde daca bologneza in cauza se preteaza la clean (am specificat clean in postarea anterioara) si in rest sa ii lasi pe restul sa imi raspunda nu sa boicotezi orice topic care tie ti se pare deplasat.

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 19 Feb 2009, 09:35

Este un site de RAPITORI si da mi se pare deplasat.Sunt destul de infestate celelalte site-uri de pescuit cu stationar&crap.

Dan f. Secosan
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 18
Membru din: 24 Dec 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Dan f. Secosan » 12 Mar 2009, 23:29

În Forumul Aventuri la Pescuit se găseşte o rubrică destinată pescuitului răpitorilor. Evident, nu este vorba despre orice fel de pescuit la răpitori, de care orice manelist e capabil, ci de pescuitul răpitorilor pe calea exclusivă a aventurilor. Wink

Glumeam. (apropo şi de ideile trăsnite din http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... 98&start=0 )

Sper să cădem de acord că "pescuit staţionar" este genul, în timp ce "pescuit staţionar la răpitor" este specia. Dacă încercaţi să daţi speciei care vă interesează (în speţă, pescuitul staţionar la răpitori) numele genului, creaţi confuzii.
Ar fi mai simplu să redenumiţi rubrica: Pescuit staţionar la răpitor. Lucrurile ar fi mai clare.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 13 Mar 2009, 00:09

Dan f. Secosan scrie:...
Ar fi mai simplu să redenumiţi rubrica: Pescuit staţionar la răpitor. Lucrurile ar fi mai clare.
Asta s-a mai scris,dar trebuie sa si citeasca vreun "legiuitor" al acestui forum.

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 13 Mar 2009, 08:33

lion
daca tie iti place batul si l-ai achizitionat ,ce nevoie ai de parerea noastra ?din punctul meu de vedere energo team e no name in materie de carbon , bologneze .ca mai reusesc un bat din 100 e chestie de probabilitati .fac haine bune ,barci+accesorii acceptabile .daca esti incepator, asa o sa ramai daca mai postezi aici !
walleye

Scrie răspuns