mreana de iarna

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

andrei001
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 27 Feb 2011, 20:16

Mesaj de andrei001 » 28 Feb 2011, 00:36

cred ca se refera la catch and realese...(prinde si elibereaza)......sincer nu vad care e problema ?man eram copil ......asa "pescuiam" eu .sunt constient ca distrugeam acel ecosistem dar credema ca ecosistemul ala pe care il aperi tu nu mai e demult ! daca ai habar aproape toata ialomita in zona moroieni(chiar mai sus)-pietrosita e canalizata !! plus ca pestele care era acum ani de zile s-a dus din cauza poluarii si din lipsa bolovanilor si nu a unui pusti de 10 ani care prindea cativa pestisori !
Eu stiu ca toti suntem mari ecologisti in sufragerie dormitor s.a !!!
Vad ca vorbiti de glod.....piatra aia frumoasa care o aveti la soclul casei stiti de unde provine ? lasati-ma cu carbit si alte chestii de mari pescari sportivi !!
multumesc celor care mi-au raspuns pe subiect ! mai pescuiesc cu vierme de porc la fel rezultate excelente !

andrei001
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 27 Feb 2011, 20:16

Mesaj de andrei001 » 28 Feb 2011, 00:53

mda acum am citit mai atent !...imi cer scuze ca am pus o intrebare unor "profesionisti "care nu pot raspunde ca doar na cine le mai ajunge la nas .....

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 28 Feb 2011, 09:45

andrei001 scrie:cred ca se refera la catch and realese...(prinde si elibereaza)......sincer nu vad care e problema ?man eram copil ......asa "pescuiam" eu .sunt constient ca distrugeam acel ecosistem dar credema ca ecosistemul ala pe care il aperi tu nu mai e demult

Man , pai mai devreme ziceai ca-i eliberai . Daca e asa , cum anume distrugeai ecosistemul ? Nu vezi ca se bat cap in cap ? :lol:

Ori ii eliberai , ori ii bagai in tigaie , hotaraste-te .

andrei001
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 4
Membru din: 27 Feb 2011, 20:16

Mesaj de andrei001 » 28 Feb 2011, 14:23

De un an am început sa dau la lansată si am prins câteva mrene mai mari.pe acelea le-am băgat la tigaie.ce prindeam cu plasa când eram mic ii eliberam....s-a înțeles acum ?

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 28 Feb 2011, 15:28

Gata sefu' , s-a inteles .

Scrie răspuns