Masterclen Adi- masacrul cleanului

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Închis
geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de geppetto » 24 Sep 2014, 19:59

Dacă ai impresia că înțelegi pescuitul cleanului, nu înțelegi pescuitul cleanului. Taci și citește topicul.

După ce au fost alungați din Eden, Adam și Eva se consolau cu gândul la soarta care-i va aștepta pe cleni la început de secol XXI.

Afirmația lui Izaak Walton „cleanul e cel nasol pește” a fost făcută din invidie pe Masterclen Adi.

Petru, Andrei, Ioan și Iacov au fost pescari de clean. După ce au auzit de Masterclen Adi, s-au lăsat de tot de pescuit și au plecat în lume.

De frică, pescarii de la malul mărilor de pretutindeni pregătesc o campanie de informare cu privire la diferențele dintre clean și chefal.

Înainte să se culce, cleanul se uită sub pat după Masterclen Adi.

:)

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Sep 2014, 20:11

geppetto scrie:Dacă ai impresia că înțelegi pescuitul cleanului, nu înțelegi pescuitul cleanului. Taci și citește topicul.

După ce au fost alungați din Eden, Adam și Eva se consolau cu gândul la soarta care-i va aștepta pe cleni la început de secol XXI.

Afirmația lui Izaak Walton „cleanul e cel nasol pește” a fost făcută din invidie pe Masterclen Adi.

Petru, Andrei, Ioan și Iacov au fost pescari de clean. După ce au auzit de Masterclen Adi, s-au lăsat de tot de pescuit și au plecat în lume.

De frică, pescarii de la malul mărilor de pretutindeni pregătesc o campanie de informare cu privire la diferențele dintre clean și chefal.

Înainte să se culce, cleanul se uită sub pat după Masterclen Adi.

:)
Nu cred ca il intelege cineva in totalitate,este pestele cu 1000 de fete si are "cate un ochi" pe fiecare solz,cum spun des foarte multi.
Imi place asta:

După ce au fost alungați din Eden, Adam și Eva se consolau cu gândul la soarta care-i va aștepta pe cleni la început de secol XXI.

Afirmația lui Izaak Walton „cleanul e cel nasol pește” a fost făcută din invidie pe Masterclen Adi.

Petru, Andrei, Ioan și Iacov au fost pescari de clean. După ce au auzit de Masterclen Adi, s-au lăsat de tot de pescuit și au plecat în lume.

De frică, pescarii de la malul mărilor de pretutindeni pregătesc o campanie de informare cu privire la diferențele dintre clean și chefal.

Înainte să se culce, cleanul se uită sub pat după Masterclen Adi.

Inainte sa spunem cine este mai profesionist ca noi mai intai trebuie sa evaluam daca suntem mai buni ca el!

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de old_radu » 24 Sep 2014, 20:18

@ Masterclen Adi

...scuze , nu stiam cu cine am de-a face
...initial am citit topicul "pe sarite" si doar dupa ce am citit integral primele 2 pagini , mi-am dat seama ce greseala am facut
...tu ai dreptate in toate , stai calm , nu te oftica , respira adanc , doar tu ai dreptate !
...eu declar: "forfeit" !

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Sep 2014, 20:24

Vad ca ne-am mai imprietenit cat de cat.
Nu am mai fost banat,dar mi-a venit o idee,anume:
Ma gandesc eu ca daca a fost sters un topic din cauza linkului cu papusa robot creata de americani sa il pun si aici,poate se sterge si asta :wallbash: .

Imi pare rauca:
Userul nu recunoaste ce mi-a spus.
Indiferent ca sunt un bou fara importanta si amuzant,chiar daca are dreptate sau nu,macar sa recunoasca ce mi-a spus.
Asta imi arata ca nu toti de aici sunt ok,NU generalizez.

NU va luati de biban solzos,il cunosc,nu personal,a fost banat si in alta parte pe un alt topic nu stiu de ce,nu ma bag.
Parca,si pe muskmd il stiu de undeva,mie mi se pare ca a fost si el banat pe acel topic cu biban solzos,am zis parca.
OOO,vedeti ca pot si eu sa fiu rau cand trebuie?

Mai vad eu ce topic mai dechid,sunt sigur sa nu am ce sa va invat intr-ale clenaritului,sunteti buni,aveti scule cum trebuie,dar nici voi nu le stiti pe toate asa cum credeti ;),exemplu intrebarea mea cu intepatu' fara raspuns,intrebarea lui Pif cu muscatu' pe timp ploios la care am raspuns tot eu,si niiimeni nu mi-a luat-o inainte,probabil ati fost domni si m-ati lasat pe mine primu' ca de necunoastere din partea domniilor voastre nuuu poate fi vorba,ca doar unul este cel care bate campi,si ala sunt eu,NU?

Va doresc :respekt: ,si nu degeaba individu'-i verde la fata cand o arata :)) :respekt:

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Sep 2014, 20:25

old_radu scrie:@ Masterclen Adi

...scuze , nu stiam cu cine am de-a face
...initial am citit topicul "pe sarite" si doar dupa ce am citit integral primele 2 pagini , mi-am dat seama ce greseala am facut
...tu ai dreptate in toate , stai calm , nu te oftica , respira adanc , doar tu ai dreptate !
...eu declar: "forfeit" !
Frate,nu doar eu am dreptate,stii care-i afirmatia buna???
Si eu am dreptate,nu doar voi,niciodata nu mi-ati spus asta,doar imi sariti in cap.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de MuskMd » 24 Sep 2014, 20:35

:lol:
nu ma stii , n-ai de unde.
nu am fo banat impreuna cu solzosu , desi poate ar fi fost interesant :lol:
nu toti de pe aci is ok , asa e :D
nu vad unde esti tu rau cand trebuie :lol:
cine e userul care nu recunoaste ce a spus ? :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Sep 2014, 20:44

MuskMd scrie::lol:
nu ma stii , n-ai de unde.
nu am fo banat impreuna cu solzosu , desi poate ar fi fost interesant :lol:
nu toti de pe aci is ok , asa e :D
nu vad unde esti tu rau cand trebuie :lol:
cine e userul care nu recunoaste ce a spus ? :twisted:

Eu sunt direct: old_radu.
Daca era un domn recunostea,mai ales ca nu-i frica de mine,el credea ca trebuia sa ii fie,ma rog,gandire...
Probabil ar fi interesant sa ne banam toti cu solzosu,dar daca vrei dam o cerere si ne banam amandoi sa vedem cum este,poate singur nu iti vine :mrgreen: .
Nu sunt rau,asa-i eu nu suntun om rau,si probabil ca se simte asta.
Sunt usor ciudatel cand vine vorba de pesti sau viata acvatica pot fi enervant pentru multi,spre exemplu my friend's cand aud de Adrian,asa ma cheama,parca ii aud:
Aaaa,ala cu pestii?
Il stim domne cum reaqu,ca doar el doarme cu acvariile in camera,nu-i si zodia pesti?
Aaaa,ba da.
Nu zicea el ca ii place pestele la tigaie,cica il face mai destept ca are phosphor?
Aaaa,ba da ala e sigur.
Si nu-i el ala care daca il intrebi ceva despre un peste iti baga in cap mai mult decat trebuie?
Hmmm,Dap,sigur ala e!

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de geppetto » 24 Sep 2014, 20:47

Adi dragă,

ești sincer, îți place să-i înveți pe ceilalți, se vede că-ți place să pescuiești.

Sunt o grămadă de pescari cărora nu le mai ajungi pe la nas de câte impresii bune au despre ei, de-și numără bilele de rulment de la mulinete ca Năstase ouăle.

Mai au și alții impresii de profesori de pescuit, profesori de echipamente și așa mai departe, impresia că sunt profesioniști domne, și ce zic ei e sfânt.

Dar tu, chiar dacă îți place să te lauzi, ai o calitate: nu ești antipatic.

Ai toată simpatia mea.

Imagine

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 24 Sep 2014, 20:49

geppetto scrie:Adi dragă,

ești sincer, îți place să-i înveți pe ceilalți, se vede că-ți place să pescuiești.

Sunt o grămadă de pescari cărora nu le mai ajungi pe la nas de câte impresii bune au despre ei, de-și numără bilele de rulment de la mulinete ca Năstase ouăle.

Mai au și alții impresii de profesori de pescuit, profesori de echipamente și așa mai departe, impresia că sunt profesioniști domne, și ce zic ei e sfânt.

Dar tu, chiar dacă îți place să te lauzi, ai o calitate: nu ești antipatic.

Ai toată simpatia mea.

Imagine
Ai gresit,e fara a,pt ca am pus in ceha.

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 24 Sep 2014, 20:53

Its getting ............

Imagine

e tot "a"-ul ala ce l-ai sutit si merlinului zburator?
Ultima oară modificat 24 Sep 2014, 20:55 de către ULK, modificat 1 dată în total.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Închis