Masterclen Adi- masacrul cleanului

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 20:03

Asa-i Sorine....dar e pacat..zic si io. Si de Ilie si chiar si de Popica.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Sep 2014, 20:07

MuskMd scrie::lol: :lol: :lol: :lol:

sa mor, inca 4 pagini de la pranz.....

COPCHILE TREZESTE-TE si zi un multumesc mare ca oamenii astia is mai bat capul cu tine ! :lol: :lol:

Io nu fac asta si o zic clar : ma indoiesc ca ai vro sansa sa gasesti acea frumusete a pescuitului de care zicea ULK ( nici el nu imi e simpatic dar macar impartasim unele valori comune :lol: - no offence ULK :lol: )

Si zic asta bazandu-ma pe autosuficienta de care dai dovada, pe frustrarile legate de scule pe care ti le simt in "glas" si pe saramurile de clean ( peste cu o calitate culinara tinzand la zero din punctul meu de vedere) .

Sa dea Dzeu sa ma insel si sa te vad muscar in 3-4 ani...... ai sa ai de la mine 10 muste cadou atunci. sa ma tragi de mana si sa imi aduci aminte , sa nu uit cumva, ok ? :lol: :lol: :lol:

Cu aceeasi metoda dau la musca artificiala.
Imi fac singur mustele si rotativele.
;).
Ps:la artificiala da bine in aprilie-iunie.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14597
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de sorinB » 23 Sep 2014, 20:07

ULK scrie:Asa-i Sorine....dar e pacat..zic si io. Si de Ilie si chiar si de Popica.
Nu m-am referit la ei, ma gandeam la "clean solzos" :) aa pardon "biban solzos" :D

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 20:10

Ala parca nu s-a automutilat pana la urma...astia doi s-au cerut singuri.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
sorinB
veteran
veteran
Mesaje: 14597
Membru din: 25 Ian 2007, 00:06
Localitate: sibiu

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de sorinB » 23 Sep 2014, 20:12

ULK scrie:Ala parca nu s-a automutilat pana la urma...astia doi s-au cerut singuri.
Ba da s-a cerut, si chiar insistent, tot cu "banati-ma banati-ma" avea...

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de MuskMd » 23 Sep 2014, 20:32

Masterclen Adi scrie: Cu aceeasi metoda dau la musca artificiala.
Imi fac singur mustele si rotativele.
;).
Ps:la artificiala da bine in aprilie-iunie.
incep sa cred ca nu ai nici imaginatie. nu te tenteaza uneori sa dai si altfel ? sa incerci altceva?

pune o poza cu mustele , poate mai invatam ceva si acolo :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 20:33

Sorin pai o tinea..dar parca johnny a insirat alte motive cand a anuntat trecera lui in nefiinta rapitoreasca :)..in fine...
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
Masterclen Adi
senior
senior
Mesaje: 303
Membru din: 09 Sep 2014, 13:51
Localitate: Egiptu' Antic

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de Masterclen Adi » 23 Sep 2014, 20:42

sorinB scrie:
ULK scrie:Ala parca nu s-a automutilat pana la urma...astia doi s-au cerut singuri.
Ba da s-a cerut, si chiar insistent, tot cu "banati-ma banati-ma" avea...
sorinB scrie:
ULK scrie:Ala parca nu s-a automutilat pana la urma...astia doi s-au cerut singuri.
Ba da s-a cerut, si chiar insistent, tot cu "banati-ma banati-ma" avea...

Habar nu am de unde,dar cunosc numele acesta de user,nu mai stiu de unde,bingo mi-am amintit,mai face parte dintr-un forum,si nu-i de pescuit,dar nu o sa va vand niciodata pe ce site activeaza,nu cred ca si-ar dori asta.
Un forum este un loc unde discuti liber,aici aveti o atitudine foarte ciudata,nici nu iti dai seama cand se glumeste sau cand se spune o chestie serioasa,toate raspunsurile vin aiurea,nu sunt serioase,asta in proportie de 90 la suta,mai sunt vreo 10 in acest topic date bine.
Cu o asemenea atitudine nu ma mir ca membrii nu sunt asa numerosi,si ca unii se "sinucid".Cred ca v-ati facut un fel de mafie,cand vedeti unu' nou,zbang pe el sa-l ardeti bine.
Nu trebuie sa faceti asta si cu mine,ma retrag singur cu onoare decat sa fiu jignit mai bine sa fiu banat la cerere,cand nu sunt dorit inteleg.Acest forum este al 2-lea de pescuit unde activez,in cealalta parte oamenii sunt mult mai "oameni".

Aproape oriunde caut aici,mai vad cate unu' ca imi zice:Bah ce topic de rahat facusi si tu,insa sunt sigur ca unii au invatat cate ceva.
Am incercat sa va explic fiecare intrebare,nu sunt master ca asa zice avatarul,il schimb daca cu asta aveti ceva.
Vad ca de cand am venit in acest topic parca sunteti pusi sa ma eliminati,nu sunt un virus fratilor!
Acvaristii nu sunt ca voi,sunt oameni din multe privinte.

Eu as pleca linistit,dar am o ultima dorinta.
Rog pe fiecare user care vede acest mesaj si s-a uitat in mare pe topic sa imi spuna de ce si-ar dori sa scape de mine.
Din pacate au fost cativa care au spus ca nu bat campii chiar de tot,dar vad ca au incetat sustinerea,si au ramas doar cei impotriva mea,adica parca toti userii sunt pentru decapitare!
Vad ca ba ziceti ca ne imprietenim,ba sariti pe mine si ma luati la pumni,ce sa mai creada un om normal din asta?


VRETI SA MA AJUTATI?
DEPUNETI O CERERE ADMINULUI SA FIU ELIMINAT CU TOT CU TOPIC.

Ziceti sa plec dar sa las topicul ?
Nu o sa fac niciodata asta atata timp cat se considera o mizerie,si ceva care va starneste rasul,il iau cu mine in mormant si pe asta si pe cel de prezentare.
Sper sa nu mai aud niciodata de acest forum,eu nu am nimic cu el personal,el are ceva cu mine.
Repet:Singurul lcru de care imi pare rau este inscrierea,nici nu stiu de ce m-oi fi inscris aici,cand esti prost,ti-o meriti.
Citeam cateva alte topicuri,si am vazut chestiuni foarte urate,dar am zis totusi ca userii si-o meritau,dar vad ca si din senin apar tot felul de replici.
Ca faza cu "Du-te reaqu,i-a banati-l pasta!" sau ceva de genul,cand userul nici macar nu citise ce am avut eu de zis.
Si eu ii doresc aceeasi urare cum mi-a transmis-o el,nimic altceva,oricum cineva acolo undeva ne judeca.Pai nici la wc nu o sa auziti voi o asa urare din senin,venita total aiurea.
Spuneti ca sunt redus si ca va jignesc :wallbash: ,oare nu-i invers?

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de ULK » 23 Sep 2014, 21:02

Nu are nimeni nimic cu tine baiete.....nu vorbi de sus, ca le stii tu pe toate si altii nu stiu, ca ce grade maxime de acvarist ai, pescar de nu stiu care, IT si toate alea si si esti bine venit. In materie de pescuit...fata de multi de aici nu ajungi nici la degetul mare de la picior...si asta ti-o spun direct si sincer fara rautate.

Banuiesc , ca de unde te tragi tu, esti inconjurat cu oameni de o inteligenta sa zic mai putin dezvoltata si toti te admira ca esti putin peste nivelul lor, altfel nu imi inchipui de unde iti alimentezi acest ego bine dezvoltat :) ...dar nu fi convins ca si aici toti te vor primi cu aceasi admiratie...trebuie sa dovedesti inca mult ..nu ajunge ac+lacusta+cleni pe saramura...

Stai in banca ta, discuta civilizat si nimeni nu va avea nici o treaba cu tine.

Nu vrea nimeni banarea ta...ti-o inchipui doar...revino-ti.
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Masterclen Adi- masacrul cleanului

Mesaj de MuskMd » 23 Sep 2014, 21:05

1: nu generaliza. io n-am zis ca esti redus , am zis ca tre sa mai lucri la abordare :lol: , si nici restul ;)
2: @ forumuri de acvaristi : decat sa stau pe un forum pe care toata lumea se scandalizeaza daca nu folosesti nuj ce denerle si iti iei ban numai daca nesocotesti regulile de ciclare mai bine imi tai singur cablul de retea :lol:
3: atitudinea asta de "m-ati tavalit , sunteti bulangii , imi iau jucarelele si plec" nu cadreaza flacau ! ai sange in pompita stai , indura, da la gioale :lol: , daca te tine :lol: . uite, gigi abia asteapta sa iti explice cum e cu clenii luati pe skinner :lol:
4 @ nr de membri de pe rapitori...mai gandeste-te si uitate cam cati is activi.... :lol:
5 imi place de mor sistematizarea asta cu numere la paragraf. o face mai usor de citat. dar vad ca iti incurci si dejtele in taste cand e de dat quote....fukin phpbb for IT noobs :lol: :twisted:
6: eu is masochist . nu vreau sa pleci de pe forum :lol:
7 : ma distreaza ca esti neconsistent in idei. acu dai exemplu salaul , acu zici ca nu l-ai prea pescuit, acu zici ca ai avut unu in acvariu ....
uita de acvaristica cand faci studiu de caz pe peste din rau. nici un animal in captivitate nu se va comporta la fel intre patru pereti :twisted:
7 bis : eu tot nu cred ca esti in stare s apricepi substratul acestor intepaturi si contre pe care le-ai primit :lol: . is prea fine pt unu care insista de 15 ( sau cati dracu ) ani doar la lacusta, desi stie ca sunt si alte stiluri .... :lol:
8 : pun pariu ca din 10 incercari nu ai fi in stare sa pui o musca la botul cleanului fara telescopica aia de 5 m :lol:
9 ma hazardez si pun pariu ca nu poti sa bagi intre crengi (si sa o mai si scoti :lol: ) o rotativa de 0 la 30 m :twisted:

ce zici de provocarea mea? :lol: ai putea sa il pui pe fratele tau s ate filmeze, dar cu metri dupa sistemul international nu metri a cate 65 de cm , cm facuti din 6 mm :twisted:

uite , ca sa asezonez balaria , iti pun o intrebare pt un profesionist : ce face un clean de fro 45 cm pe balta ( lac, iaz, balastiera , plm apa statatoare :lol: ) dupa ce vine , se uita la naluca/momeala/musca/rama, gandac de colorado , da un pic cu botul si se intoarce ? :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Închis