Idee montura feeder DA/NU

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 20 Iul 2011, 21:57

ticairlandezu scrie:B 511 foarte buna alegerea,recomand sa-ti cumperi si fratii mai mici si mai mari de 12 si 16,sa fie acolo. Eventual, poti da inapoi B 983, cu care n-ai ce face, la schimb cu B511.B 651 -carlig cu dedicatie crap ,daca nu ai intentia de a pescui pe vreo crescatorie, la crap mare...renunta si la asta.
Si ultima recomandare...comanda la magazinul care aduce carlige Kamasan si seria B 560 de 12,14,16 ...ai sa-mi multumesti toata viata :wink: :lol: :lol:
deci,
B651 = carlig de crap-crap mare - pt mine unul, neinteresant deocamdata, deci gama asta de carlige o scot din lista
B511 - merita retinute, carlige bune.
B983 - nu merita, scapa de ele.
B560 - superlativul carligului :D
daca ii spun aluia de la magazin ca vreau sa comand niste carlige cred ca ma pune sa suflu in fiola sa nu cumva sa creada ca sunt beat :evil:

Tica, tu nu cumva vrei sa faci din mine vre'un pescar de concurs??
mah, cand te vad ca imi spui de fineturile alea de 16........brrrr, pestii astia ai mei de pe Olt nu stiu mah ce sunt alea , dovada ca duminica la ultima iesire, pescuind cu struna de 60cm din fir de 14 si carlige marimea 14 am prins ........................fix 4 mrene cat puta unui copil de 10ani :lol:

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 20 Iul 2011, 23:03

Pescar de concurs :shock: :?: ...nuuuu, pentru aia ar trebui sa-ti "spal creieri"...sa se duca toate reminescentele alea cu iz de jig,linguri si alte cele :lol: :lol: :lol:
Serios vorbind , au fost in schimb singurii pesti pe care i-ai prins in ziua aia...ar trebui sa fi fericit :lol: :lol: ,te-ai intors si tu acasa cu mana mirosind a peste :wink: Pacat ca i-ai aruncat ,te-as fi rugat sa-ncerci sa le bagi in gura carligul tau de 10,sa vedem daca le incapea.
In schimb experimentul a reusit...nu ai mai scapat pesti...asa-i !!!!
Si mai avem atatea de povestit :oops: :oops: :oops:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 21 Iul 2011, 07:09

Asa Tica ,asa ...Invata-l la prostii! :lol: Ca dupa aia ma trezesc cu Adi la Aiud sa-l duc la scobari pe Tarnava la iarna :lol: Ca pe Mures ... :cry:

Tica stii care-i ghinionul tau cu spalatul de creieri ? In weekendul asta il preiau altii pe Adi...Din aia cu iz de jiguri,linguri si alte bidiganii :lol:

Ps: tot te astept sa ma duci la salaii aia :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 21 Iul 2011, 11:14

Tica,
nici o sansa cu spalatul creirilor, treaba cu jiguri,linguri si alte badaganii cred ca este intiparita in ADN deja :D

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 21 Iul 2011, 11:20

:lol: :lol: Doamne ce tragem de Adi,unii intr-o parte altii in alta...o sa-i sfasiem carnea pana la urma :oops:
Bine Adi, dute,simte-te bine printre ei...da nu uita sa-ti iei si batul de feeder :lol: :lol: :lol: :lol:

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 21 Iul 2011, 11:42

Si mai e ceva...Adi nu uita ca odata intrat pe topicul de stationar si mai ales in contact cu "mine" :lol: ...ti sa pus deja stigmatul de "mamaligar" :lol:...ai sa vezi cum bajetii te vor mirosi de la distanta si vor incerca cu nasucurile lor fine,sa constate...cat de tare ai fost INFECTAT :lol: :lol:
Mai mult...vei primi locurile cele mai indepartate de pescuit...cortul/camera,vor fi la distanta respectabila...iar la masa,vei sta pe colt :lol: :lol: :lol: :lol:
Daja, mi-e mila de tineee...nu te mai duce !!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 21 Iul 2011, 11:52

ticairlandezu scrie:Si mai e ceva...Adi nu uita ca odata intrat pe topicul de stationar si mai ales in contact cu "mine" :lol: ...ti sa pus deja stigmatul de "mamaligar" :lol:...ai sa vezi cum bajetii te vor mirosi de la distanta si vor incerca cu nasucurile lor fine,sa constate...cat de tare ai fost INFECTAT :lol: :lol:
Mai mult...vei primi locurile cele mai indepartate de pescuit...cortul/camera,vor fi la distanta respectabila...iar la masa,vei sta pe colt :lol: :lol: :lol: :lol:
Daja, mi-e mila de tineee...nu te mai duce !!!! :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Las'ca ti-l dezinfectez io ... :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 21 Iul 2011, 12:01

Pfff...daca-i "marfa" de Aiud...atunci e... "caz inchis" pentru mine,spala si dezinfecteaza tot,mai ceva ca Arielu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de adiwolf » 21 Iul 2011, 14:29

mie imi spui Tica??

si apropo, mi se rupe mie de ce spun altii, atat timp cat eu merg la pescuit

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Mesaj de ticairlandezu » 27 Aug 2011, 00:09

Adi, uite aici...mai vrei sa pescuiesti la feeder


http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs

Scrie răspuns