Galeria foto

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 09 Iun 2005, 10:05

In Arad, din pacate. :wink:
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 09 Iun 2005, 10:52

Florin M scrie:La propunerea mea de a scrie langa poze ce momeli folosim si locul de pescuit voi ajungeti la concluzia ca sunt plin de tensiuni interioare ca sunt sunt plecat cu pluta .... mi se pare ciudat ..sau poate eu sunt ciudatul din zona asta ....
daca te rezumai la atat, era OK, dar.... a cam vorbit gura fara tine....
Bafta :wink:
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 09 Iun 2005, 10:53

florinm, totul a plecat de la faptul ca ai acuzat pe cineva de braconaj doar pentru ca ai auzit tu ca in perioda aia se luau somni pe dunare, la grebla

si eu am prins salau destul pe olt cand era strans intr-un loc si se prindea la greu la japca, asta inseamna ca poate veni cine vrea sa zica ca el crede ca eu i-am prins la japca ? nu cred......

reactiile sunt normale, noi aici de 1 an de zile am creeat o comunitate, suntem ca intr-un club daca vrei, ne cunoastem cat de cat virtual, si ne e greu sa inghitim acuze gratuite de la nouveniti, nu te supara dar asta este realitatea

referitor la poze, cand se "depune" o poza exista si loc de comentarii, daca vrea autorul poate sa scrie si cu ce si unde a prins pestii respectivi, daca nu vrea nu scrie


normal ca poti sa scrii ce vrei, dar nu aduce acuze nejustificate, de genul, eu am o banuiala ca cutare nu stiu ce a facut....
chestia cu postatul ca si user nou, e foarte usor sa-ti faci un user si sa starnesti o polemica, o poate face usor cineva rau intentionat
daca polemica vine de la un user cunoscut, care stim cine este, mai e cum mai e, dar altfel mie mi se pare suspect

Avatar utilizator
fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 736
Membru din: 14 Ian 2005, 14:51
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 09 Iun 2005, 13:17

corect danr ! in ultima saptamana a fost cam multa agresivitate pe forum.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 09 Iun 2005, 13:26

fisherman scrie:corect danr ! in ultima saptamana a fost cam multa agresivitate pe forum.
Asta din cauza prohibitiei de pana acum..... Sa vezi ca de saptamana viitoare toti vom fi numai zambet :) (sau poate nu vom mai fi deloc - pe forum, bineinteles )

Avatar utilizator
fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 736
Membru din: 14 Ian 2005, 14:51
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 09 Iun 2005, 13:30

posibil sa fie si de la perioada asta de abstinenta. om fi intrat in sevraj.ma tem insa ca eu mai stau o tura si in weekendul asta ca muresul e ceva de speriat pe aici. si cat am asteptat.... :(

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 09 Iun 2005, 13:36

fisherman scrie:ma tem insa ca eu mai stau o tura si in weekendul asta ca muresul e ceva de speriat pe aici. si cat am asteptat.... :(
Idem cu Prutul :(
Dar nu ma sperii, cat o fi de tulbure si mare...Trebuie sa fie ceva activitate in locurile mai line, pe langa maluri. Si pestele asta - da-l incolo - trebuie sa manance si el.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 09 Iun 2005, 13:36

Da, de saptamana viitoare toti vor aparea la galerie cu cate o super-captura si dintr-o data tensiunile vor disparea, iar pacea mondiala va dainui din nou. :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 09 Iun 2005, 14:30

Florine , cum se spune prin popor , eu cred ca ai calcat pe dintii de la grebla si ti-ai dat singur cu coada in cap .

Fir Intins!!!

Scrie răspuns