Galeria foto

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 08 Iun 2005, 13:21

1. pozele din galerie apar numai dupa ce le valideaza je, si daca nu apare nimic flagrant in poza atunci pozele trec
nu am cum si nici nu vreau sa fac politia pozelor

2. mi se apare ciudat ca un user care urmareste de multa vreme forumul, primul lucru care-i vine in minte sa-l scrie este un atac mai mult sau mai putin volat asupra altui user

iar poza cu somnii a aparut cand pe Dunare se prindea in draci la "grebla"... nu am cum sa nu ma intreb cum au fost prinsi ...
mi se pare clar ca e rau intentionat mesajul

in concluzie:
- pozele trec daca arata cum trebuie
- cine mai bate campii ii sterg mesajele

Florin M
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 24 Dec 2004, 10:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de Florin M » 08 Iun 2005, 13:21

Poza cu pluta la pastrav a fost mai demult si a fost stearsa din galerie tot in urma unei discutii de genul asta...
Eu am facut o propunere doar ...
Daca sunt invidios pe ceva la cei care apar cu multe trofee este pe faptul ca au mai mult timp pentru pescuit si nu pe pestii respectivi .

Florin M
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 24 Dec 2004, 10:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de Florin M » 08 Iun 2005, 16:31

Nu am batut deloc campii...
Pentru cei care posteaza poze facute digital ar fi bine sa stie ca odata cu pozele se trimit date de genul ziua si ora efectuarii pozei...
Am verificat niste poze si sunt destule facute in prohibitie pe rauri ... unde nu e loc de intors...nu vreau sa dau nume..
Ar fi pacat sa se stearga mesajul asta...
Eu recunosc ca am pescuit in prohibitie dar nu am "taria" sa postez astfel de poze...

Ar fi bine pt toata lumea sa fim mai sportivi si mai transparenti.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 08 Iun 2005, 16:50

mai cinstiti si mai doritori de transparenta sunt cei care le posteaza decat cei ca tine care "nu au taria" sa le arate decat prietenilor apropiati.

c'est la vie, unii mai pescuiesc si in prohibitie, e un semn ca forumul reflecta realitatea, nimic mai mult. daca ai o problema cu ei rezolva si tu chestiunea pe privat, tine-le o predica si vezi ce iese.

dincolo de asta, nu pricep cum de-ai n-ai gasit timp de vreo doi ani nici o alta discutie demna de implicarea ta, daca tot ai frecat-o prin zona si-ai studiat asa atent pozele si discutiile altora.

common..mai ia la mana mesajele lui Calone, omu' stie ce-i ala spinning. poate nu stii tu sa citesti printre randuri, care e cu totul alta discutie.

fara suparare si cu fir intins!

Avatar utilizator
wilddanube
veteran
veteran
Mesaje: 1255
Membru din: 04 Aug 2004, 09:57
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de wilddanube » 08 Iun 2005, 16:52

Apropo de poze Dane. Cand incerc sa le accesez pe unele dintre ele din galeriile personale nu se mai incarca. Stii ceva?

Florin M
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 24 Dec 2004, 10:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de Florin M » 08 Iun 2005, 16:59

Imi cer scuze!!
Am crezut ca este un forum despre pescuit sportiv!
Nu stiam ca trebuie sa fac ucenicia cu subiecte pe placul tuturor ca sa pot scrie ceva pe aici.

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 08 Iun 2005, 17:14

Florin M scrie:Imi cer scuze!!
Am crezut ca este un forum despre pescuit sportiv!
Nu stiam ca trebuie sa fac ucenicia cu subiecte pe placul tuturor ca sa pot scrie ceva pe aici.
Florin.. este un forum de pescuit sportiv... Toti, sau aproape toti cei inscrisi aici au in comun pasiunea aceasta, pescuitul...Daca unul e mai avansat dpdv al mentalitatii si altul nu, nu e nimeni vinovat.
Hai sa-ti spun un secret, dar sa ramana intre noi :wink: : Si eu am pescuit la japca, am prins peste cu mana sau chiar cu furculita, cand eram mic.. de ce? Pentru ca asta vedeam la cei din jurul meu. Condamna-ma! Cu toate acestea ma consider pescar sportiv luat in ce sens vrei... cu permisul vizat anual de aproape 20 de ani.
Chiar daca mai merg si in prohibitie la pescuit, tot ma consider sportiv si, pentru ca maine e ultima zi de prohibitie, azi am facut o partida pe cinste la biban :)

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 08 Iun 2005, 17:30

am inteles.

Jean Scurtu

Mesaj de Jean Scurtu » 08 Iun 2005, 19:32

Ce noroc pe mine ca aici nu e nici o prohibitie ,pot merge la pescuit cand am timp si doresc.Si ceea ce e culmea aici chiar fara a exista prohibitie e peste in prostie,singura problema (pt. multi pescari) e ca e acoperit cu....apa.

Va pot spune insa ceva constatat de mine,cine nu stie sa pescuiasca nu prinde peste nici in prohibitie nici in afara ei.

Oricum ar pescui,Calone, se dovedeste a fii un bun pescar si nu numai in ape de ses ci si de munte.

Iar despre sportivitate,ar fii bine sa nu facem pe "lupul moralist" si sa ne uitam unde traim,in ce societate.

Ideal ar fii sa se respecte tot ceea ce acum intelegem prin sportivitate in pescuit,doresc si eu acest lucru si daca toti pescarii ar face aceasta am ajunge intr-o societate ideala(din punct de vedere al pescuitului).
Dar ideal este ceva ce nu poate fii atins,sa tindem spre asa ceva e f. frumos dar sa nu uitam de realitate.

Jean Scurtu

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 08 Iun 2005, 20:36

Florin M scrie:Din pacate nu e prima impresie, sunt aici de cand a aparut siteul.

Pastravii lu Calone erau prinsi la momeala naturala(se vedea din poza ca dadea la pluta) .. si f. posibil era si in perioada de prohibitie ..iar poza cu somnii a aparut cand pe Dunare se prindea in draci la "grebla"... nu am cum sa nu ma intreb cum au fost prinsi ...

Nu vad nimic rau a spune cu ce momeala a fost prins un peste sau altul.
Hai ca sa nu te mai fermentezi degeaba ca-ti lmpezesc eu banuielile...sa sti ca faimosul Calone, de care vad ca vorbeste tot poporu' si cred ca nu degeaba, a prins somnii cat se poate de sporiv si sa sti ca nu a postat decat cateva poze, probabil gandindu-se ca daca le posteaza pe toate, cineva s-ar 'bolnavi la stoac...apropos nu simti asa... ca o caramida la stomace?! :lol:

Scrie răspuns