Crapul altfel decat la boiles..

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Apr 2015, 12:30

...io zic sa guitzi in alta parte. :D
...acest topic poate fi fun cat e prohibitia de lunga, daca ai ''guitza'' la subiect ,sau si mai bine te-ai abtine ..
...sau ai cere sa se inchida ca e site de rapitori.. :lol1:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de old_radu » 14 Apr 2015, 13:32

...de guitzat doar porcii o fac , iar aici este un singur porc si acelasi esti tu...parca am clarificat asta
...si decât sa citim povesti demne de revista "Arici pogonici " , mai bine sa inchida topicul
..oricum din cate stiu eu , forumul este unul de pescuit răpitori , iar daca pe tine te "freaca" pescuitul crapului , nu ai decât sa guitzi pe http://www.crap.ro

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Apr 2015, 15:10

..no, ti-o pierit rasul??
..am stabilit ,e clar, cand te uiti in oglinda vezi porcul... :D
..dealfel ai si recunoscut ca esti porc dupa cum reiese..
...
de old_radu » Mar Apr 14, 2015 1:32 pm

...de guitzat doar porcii o fac ,

...cine sant io sa te contrazic??
Mesajde old_radu » Lun Apr 06, 2015 9:56 am

...guuuiiiiiitzzzzzz !!!
...cat despre ''reguli'', le faci la mata-n curte.
...mai razi papagale??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de old_radu » 14 Apr 2015, 16:48

....degeaba te superi , dar natura ti-a jucat o festa si asemănarea mutrei tale cu a unui porc vietnamez este perfecta
...probabil in copilărie ai arătat ca un purcelus dragut , dar acum esti un porc in toata regula
...sanatate mamei tale !

...vezi ca esti total off-topic si total off-forum !

Avatar utilizator
johnnybravo
Moderator
Moderator
Mesaje: 2670
Membru din: 02 Oct 2006, 15:07
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de johnnybravo » 14 Apr 2015, 20:46

inca e Pastele... putina omenie nu strica si va rog sa mutati discutia asta in privat daca insistati.

crap la naturale se discuta pe crap.ro, crap la jig sau fly putem vorbi aici, eu unul sunt interesat de crap la jig (am vazut un film cu asa ceva dar balta aia cred ca era suprapopulata cu crap...)

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de semlecangheorghe » 15 Apr 2015, 06:38

Din moment ce crapul se prinde si la artificiale e specie rapitoare,nu?
Inca asteptam cu sufletul la gura momentul cand o sa auzim de crap la spinerbait.. :lol:
Nooo,nu radeti ca anul trecut parca, Adi Spiac o prins crap la wobler..la un manns c4.Ar fi tare sa ne povesteasca el...
De aia un topic ca asta nu strica..chit ca trolul ala idiot spumega pe acilea..noroc ca nu i-am lasat un spatiu in curte , ca facea apoplexie :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de old_radu » 15 Apr 2015, 12:56

...spor la grohait cu crapul tau răpitor cu tot
...intamplator am prins si eu la guma , dar asta nu înseamnă ca poti cataloga crapul va fiind răpitor
...probabil ca in mintea ta bolnava , de atotstiutor , ai si gasit echipamentul perfect de pescuit crap la artificiale
...asteptam cu nerăbdare guitzatul tau inconfundabil...ala vietnamez
...eventual povestea celor trei purcelusi plecati la pescuit de crap , cu artificiale :D

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de ionutz_gr » 15 Apr 2015, 13:10

De ce nu se inchide/sterge acest topic?...cei doi se pot jigni si pe privat.
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de old_radu » 15 Apr 2015, 16:37

...eu am propus inchiderea topicului in cateva randuri , chiar la inceputul topicului , (asa cum s-au inchis si celalalte 2 topicuri ce aveau ca subiect crapul ) deoarece nu are absolut nimic comun cu pescuitul cu artificiale , cel putin nu la noi in tara
...in alte parti se "pescuieste" cu arcul sau arbaleta , se da la fly sau chiar la gume , dar asta acolo unde crapul este o specie invaziva , unde densitatea lui e mult prea mare si probabil lipsa hranei il obliga sa puna gura si la naluci , mult mai des decat se intampla la noi
...faptul ca se prind crapi intamplator atunci cand cautam salaul sau poate stiuca , nu inseamna ca aceasta metoda de a pescui crapul este una care sa iti aduca satisfactii sau care sa merite o atentie deosebita
...cu atat mai mult aceasta discutie nu-si are rostul in acest forum care inca din titlul sau ne arata ce subiecte trateaza :Rapitori.ro - Pescuit sportiv-Discutii despre pescuit sportiv la rapitori, pescuitul cu naluci sau momeli naturale
...este un subiect de tratat pe : http://www.crap.ro
...sunt curios cati pescari dau intentionat la crap cu naluci , la noi in tara si cati sunt direct interesati sa faca asta

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Crapul altfel decat la boiles..

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Apr 2015, 06:42

Re: Crapul altfel decat la boiles..
Mesaj de old_radu » Mie Apr 15, 2015 4:37 pm


...cu atat mai mult aceasta discutie nu-si are rostul in acest forum care inca din titlul sau ne arata ce subiecte trateaza :Rapitori.ro - Pescuit sportiv-Discutii despre pescuit sportiv la rapitori, pescuitul cu naluci sau momeli naturale
..pa bune??
Mesajde old_radu » Sâm Iun 21, 2008 7:55 pm

...deja intram in detalii.Ce bat ai(cat de lung,ce actiune,)...?
..practic nu trebuie sa ridici de bat si nici sa-l tragi spre tine...din incheietura mainii,faci o miscare scurta,in sus,care se transmite spre varful batului si daca firul il pastrezi tot timpul intins,inteparea este ok
..in timp,o sa-ti dai seama ca acest lucru este o simpla banalitate

Fir intins ! tuturor. :wink:
http://www.rapitori.ro/forum/probleme-l ... t6705.html

......urmand ;ink-ul de mai sus ,vad ca nu ai nici o problema de a intretine discutii despre pescuitul carasului ,si asta intr-un topic ce are peste 18000 de vizualizari si asta pe..
...acest forum care inca din titlul sau ne arata ce subiecte trateaza :Rapitori.ro
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns