Clean la mamaliga

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 05 Oct 2008, 22:29

De ce ed? Ca tu erai unul dintre sustinatorii ideii. Sau crezi ca aici or sa citeasca mai multi "pescari de clean la mamaliga" si or sa se converteasca?

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Mesaj de YoNutzu » 06 Oct 2008, 12:53

Nu pescari de "clean la mamaliga" ar trebui sa se converteasca ci cei care baga orice marime de peste in "sacosha".
Eu nu fac diferenta 'intre braconieri si cei care pastreaza orice peste.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 06 Oct 2008, 14:33

YoNutzu scrie:Nu pescari de "clean la mamaliga" ar trebui sa se converteasca ci cei care baga orice marime de peste in "sacosha".
Eu nu fac diferenta 'intre braconieri si cei care pastreaza orice peste.
aici trebe sa-ti dau dreptate. prefer 10 baboieri care mai si elibereaza peste, decat un alt fel de pescar care duce acasa tot ce prinde :cry:

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Mesaj de edâ„¢ » 06 Oct 2008, 20:29

Sebicu scrie:De ce ed? Ca tu erai unul dintre sustinatorii ideii. Sau crezi ca aici or sa citeasca mai multi "pescari de clean la mamaliga" si or sa se converteasca?
........stai linistit cu convertirea, ca erau pe defileul oltului destui care erau deja convertitzi cu mrenutze de-o schioapa in sacosa

ce nu ai intezeles ca iti raspund?eram contar pescuitului cu mamaliga la clean in caz ca nu ai vazut bine postarile :shock: care sunt facute de mine,deci NU sunt sustinatorul ideeiiiiiiiiiiiiiii,prefer sa il prind altfel dar nu momit.te-ai lamurit :lol:

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 06 Oct 2008, 21:29

ed, am inteles foarte bine ce ai scris. Mi-ai exprimat ideile mai bine decat as fi putut eu. Nu am inteles insa de ce a fost mutat topicul in "pescuit stationar", subiectul neavand nicio legatura cu aceasta categorie.

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 07 Oct 2008, 00:41

hai mah ed...mergem la un clean...il invatam sa pape la mamaliga....pun pariu k daca il momim de pe mal cu o visinata de aia de a ta :bere: .....intra si ala mai mare prins de catre Dl Cozma :wink:

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 07 Oct 2008, 11:47

HellRAISER scrie:hai mah ed...mergem la un clean...il invatam sa pape la mamaliga....pun pariu k daca il momim de pe mal cu o visinata de aia de a ta :bere: .....intra si ala mai mare prins de catre Dl Cozma :wink:
hell nu-i de glumit cu visinata si alte alcoale :D
cand eram prunc asteptam cu nerabdare sa inceapa toamna sezonul palincariilor (cazanele de facut palinaca) Cum dadeau drumul la borhot in parau cum se umplea apa de pesti ametiti. Si ca niste prunci prosti ajungeam acasa cu cate 200-300 de pescuti, din care majoritatea cleni care de primavara pana in vara gaseau suficienta mancare in apa a sta in zona, mai ales ca pe zona respectiva erau niste gropane mari si plin de crengi in apa. Acum i-asi aduna si elibera intro zona sigura pt ei :wink:

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 07 Oct 2008, 12:05

visina, dude, corcoduse....doar este omnivor ce naiba :wink:

Sebicu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 161
Membru din: 08 Sep 2008, 19:17

Mesaj de Sebicu » 07 Oct 2008, 12:20

Cotoare de mere, jumatati de gogosi, seminte de dovleac bine prajite si altele. Dar sa nu uitati sa le atasati o barbeta in fata si o ancora in coada... :D

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 07 Oct 2008, 12:27

Sebicu scrie:Cotoare de mere, jumatati de gogosi, seminte de dovleac bine prajite si altele. Dar sa nu uitati sa le atasati o barbeta in fata si o ancora in coada... :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hai k deja facem caterinca...este adevarat k haleste si treburi mai "ciudate" dar sa nu aberam deja :wink:

Scrie răspuns