Caras Mare

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
OvidiuRus
veteran
veteran
Mesaje: 584
Membru din: 26 Mar 2007, 19:42
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de OvidiuRus » 01 Iun 2007, 14:40

pai am luat in considerare sfaturile voastre azi , maine , poimaine pun in practica sa vedem ce iese :D . 8)

Avatar utilizator
OvidiuRus
veteran
veteran
Mesaje: 584
Membru din: 26 Mar 2007, 19:42
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de OvidiuRus » 03 Iun 2007, 21:28

am avut succes total am nadit cu srot de floarea soarelui + diferite amestecuri si esente am dat la boaba dezgolita de pielita am luat in jur de 40 de carasi la 500-700 g 2 buc catre kg . (majoritatea eliberati )

Avatar utilizator
Adrian SB
veteran
veteran
Mesaje: 1152
Membru din: 15 Dec 2007, 19:44
Localitate: Sibiu

Mesaj de Adrian SB » 01 Mar 2009, 12:44

Adat careva dupa caras cu montura cu fir de par? Credeti ca cresc sansele de a agata un caras cu momeala separata de carlig? Caca ati avut rezultate, cu ce carlige si ce momeala?
Nu sta degeaba, ca degeaba stai!

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Re: Caras Mare

Mesaj de caulea » 01 Mar 2009, 16:49

OvidiuRus scrie:Cunosc o balta pe care o frecventez foarte des si am si eu o problema , e plin de albitura si din cand in cand adika 2 maxim 3 bucati de caras intra pe zi da caras mare > 800g cum as putea sa fac un pic de selectie sau cu ce sa dau sa intre numa batranei ? ms anticipat (mam saturat de fisfirei) :o
eu cand vreau sa selectez albitura de restu momesc la un metru distanta de unde dau la cei mari (separat arunci momeal pt albitura este acea nada care se imprastie ca un nor)
don"t drink &drive just smoke&fly!

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

s e poate

Mesaj de caulea » 01 Mar 2009, 16:51

OvidiuRus scrie:pai am luat in considerare sfaturile voastre azi , maine , poimaine pun in practica sa vedem ce iese :D . 8)
se poate sa nu ai si adnacimea adecvata deea ati intra albitura mie nu mi intra odat ce am momit dor in timpul cat fixez adancimea dar dupaia numai pt ca intra pestele mare si cerd ca albitura nu ami are ce cauta acolo
don"t drink &drive just smoke&fly!

RaSe
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 15
Membru din: 03 Apr 2008, 10:15
Localitate: Craiova
Contact:

Mesaj de RaSe » 15 Mar 2009, 11:37

Salut la toata lumea

Nu am mai postat de muult timp pe aici

As dori si eu sa intreb mai merge treaba pe la Farcasele la Olt?

Scrie răspuns