Atractant de cocos pentru crap

pescuitul stationar si/sau cu momeli naturale: rame, pestisori, lipitori, coropisnite, insecte, etc

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
dalea robert
senior
senior
Mesaje: 347
Membru din: 27 Noi 2009, 02:02
Localitate: Bucuresti

Atractant de cocos pentru crap

Mesaj de dalea robert » 01 Aug 2012, 14:55

Am gasit la un magazin, in timp ce ma uitam dupa altceva, un flacon cu aroma de cocos, produs de Energofish. Am cumparat doua, cu vreo 2,9 lei/buc, si am pus la dip-uit cateva boabe de porumb, in asteptarea capturii. Cine a mai prins peste cu aceasta aroma, si ce specie(crapul fiind specia vizata)?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: Atractant de cocos pentru crap

Mesaj de fishi » 15 Aug 2012, 07:39

...este rapitor crapul?

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Re: Atractant de cocos pentru crap

Mesaj de Nemernic » 30 Aug 2012, 23:44

fishi scrie:...este rapitor crapul?
DA ! Mananca cu "cârca" si ii place doar Gama 6/0 -PE CADERE- !!!
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Atractant de cocos pentru crap

Mesaj de ULK » 31 Aug 2012, 15:21

Sa spui drept... nici mie nu dadea in guma doar daca il dipuiam 7 zile jumate (fix, asta e toata smecheria)... in cocos din asta henergo.... Momeam bine locul cu juma de kil de Bass Assassin de 4( reteta proprie cu 4 oo) bine cocosat , aruncate cu cobra si le foloseam ca momeala montate pe fir de par , cu un Charlie Brewer mic in rol de pop-up ... ce mai: snowman like a showman.
Dadea ciortanica il el de lua tot cocosul ( creca tre sa las mai mult la dipuit). :)
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Scrie răspuns