Voblere pe categorii

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Iujin
veteran
veteran
Mesaje: 1462
Membru din: 11 Ian 2005, 13:29
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de Iujin » 04 Feb 2005, 09:39

Parerea mea in legatura cu voblerele este urmatoarea:
1. Cauta voblere care sa imite in special pestisorii mici care exista in apa in care pescuiesti
2. Atentie la orele in care incep sa se declanseze atacurile
3. Miscarile inprimate voblerului, in functie de diferite perioade ale zilei pot fi hotaratoare
4. Orice vobler este prinzator, eu am trecut acele voblere pentru ca ele mi-au dat cele mai bune rezultate la avat.
Vobler - Avat:
- Rapala HJ 5 cm S
- Rapala Original 5-7 S
- Salmo Sting 6 GMB F
- Salmo Minow 6 F
- Cozma C 5 F
Cu Salmo Sting si Rapala Original am prins si salau si clean.

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 04 Feb 2005, 09:43

Mai baieti, iara luati totul prea in serios ? A mai plecat unu - electricianu - luand prea in serios anumite discutii. Mai intelepti baieti, ca aici doar discutam, tuto e virtuel. Of, orgoliul asta masculin.
Uite ex: Io cu Adelin. Pai daca puneam vreunul dintre noi la suflet eram acum cine stie unde ? Totul a fost luat ca pe o gluma. Chiar si cand isi spune cineva opinia, nu trebuie neaparat sa fie aceeasi cu a altuia, si trebuie sa acceptam pe fiecare asa cum e construit. Eu cred ca totusi in general oamenii sunt buni si nu tot ce exprima cineva la un moment dat inseamna gandul durabil din mintea lui. Sa gradinarim putin umanitatea care a mai ramas in noi.
Si de fapt putem gandi asa: "Omule tu esti vinovat, dar omul din tine, nu e." Aceasta este opinia mea.

Avatar utilizator
Andrei
veteran
veteran
Mesaje: 1077
Membru din: 02 Mai 2004, 18:19
Localitate: Arad/Timisoara
Contact:

Mesaj de Andrei » 04 Feb 2005, 10:08

:D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 04 Feb 2005, 12:54

salut.SF nu era cazul sa te inflamezi.trimiterea mea era la legio 1083.imi cer scuze.pe viitor voi preciza in clar tinta.
walleye

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 04 Feb 2005, 13:04

@Adrian frunza: precizeaza tinta, nu am nimic impotriva dar ti-as sugera si :D :) :o :shock: :? ) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: O.K. ? :wink:

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Mesaj de adrian frunza » 04 Feb 2005, 14:55

salut.ovidiu, nu folosesc mesaje non verbale decat in discutiile live(in timp real) cu vizualizarea partenerului de discutie.iconitele mi se par lipsite de personalitate,sunt la moda dar asta nu inseamna ca au impact emotional.
nu cred ca e vorba de orgoliu cum spui tu,in cazul de fata iarna a durat prea mult,nu am iesit la peste si pescarul ancestral rabufneste.
nici in general nici in particular oamenii nu sunt buni,suntem cea mai agresiva specie de pe planeta,singura care ucide din placere,de aceea am si cucerit planeta.
walleye

Avatar utilizator
legio1083
veteran
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 19 Apr 2004, 14:12
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de legio1083 » 05 Feb 2005, 20:33

Ai dreptate...
Da' si ancestralu' din mine a rabufnit! :evil:
Sa curga sannnnngeeeeeeeeee! :evil: :evil: :evil:
Te provoc la duel cu undita, ca poate asa ne si vedem la ochi... :lol:
Tara asta e mica, si nici nu stii de unde sare Bugs Bunny!
:twisted: :twisted: Cum iti permiti sa spui despre cugetarile mele adandi ca-s SF-uri? :shock: Uite ce-ai facut...Ai suparat baiatu'....
Hai acasa SFutz... ca-i frig si mamica face PUDDING de la dr Otquer... :lol: :lol: :lol:
Legio - Patria Nostra

Prieteni Pescari _Iasi

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 06 Feb 2005, 01:53

legio:esti tare,vreau si eu pudding... :lol: :lol: :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
legio1083
veteran
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 19 Apr 2004, 14:12
Localitate: IASI
Contact:

Mesaj de legio1083 » 07 Feb 2005, 13:47

Imi pare rau, nu se poate! 8)
N-ai contract cu compania noastra de productie, , nu e bine pt sanatatea ta, ca lotul in cauza contine paprika cancerigena de la "Istenem Bela Maorko" si nu in ultimul rand , cei mai mici sunt hraniti primii....
:twisted: Ursuletule... hai si gusta tu intai ca sa vedem daca mai mancam si noi! :shock:
Legio - Patria Nostra

Prieteni Pescari _Iasi

ovidius
veteran
veteran
Mesaje: 514
Membru din: 09 Noi 2004, 14:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de ovidius » 07 Feb 2005, 14:03

adrian frunza scrie:salut.ovidiu, nu folosesc mesaje non verbale decat in discutiile live(in timp real) cu vizualizarea partenerului de discutie.iconitele mi se par lipsite de personalitate,sunt la moda dar asta nu inseamna ca au impact emotional.
nu cred ca e vorba de orgoliu cum spui tu,in cazul de fata iarna a durat prea mult,nu am iesit la peste si pescarul ancestral rabufneste.
nici in general nici in particular oamenii nu sunt buni,suntem cea mai agresiva specie de pe planeta,singura care ucide din placere,de aceea am si cucerit planeta.
Domnu Adrianfrunza: Cu toata condescendenta va spun ca iconitele nu trebuie sa aiba un impact emotional ci doar sa areti ca glumesti (de ex.)
Oamenii - nu sunt buni ? Oare de ce afirmati aceasta ? Poate nu ati intalnit d-voastra oameni buni sau nu doriti sa observati partea buna din oameni. Stiti, tatal meu gandea ca si d-voastra pentru multa vreme. Acum ajuns mai batran si mai intelept, a afirmat ca vedea viata mai in negru datorita lucrurilor nu tocmai placute care i se intamplau. El este un om nu bun, ci foarte bun. Deci intr-adevar unii oameni nu sunt buni ci foarte buni.
Cu respect.

Scrie răspuns