Timisoreni - Clean pe Bega.

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
T.Adrian
veteran
veteran
Mesaje: 1282
Membru din: 13 Ian 2010, 23:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de T.Adrian » 23 Iul 2010, 14:29

Iti ia 10 secunde sa faci un nod sau poate chiar mai putin dar pentru asta trebuie sa incepi sa le faci ca sa iti intre in mana. Antrenamentul e mama invataturii, de asta iti zic sa iesi pe apa cat mai mult, sa faci noduri, etc.
Crede-ma ca inveti mult mai mult pescuind decat citind despre cum trebuie pescuit.
Iesi pe Bega, invata raul si in timp o sa stii din primele cateva lanseuri daca o sa fie o zi buna sau nu.
Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 23 Iul 2010, 14:32

:lol: fac nodul asta.. http://www.cozmalure.ro/ro/indexRo.html .. dai la recomandari sa-l vezi, mi se pare fain, si usor :P :P

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 23 Iul 2010, 15:01

Pune un snap, pe care il gasesti la xxx la voi in TM , iete astea

http://xxx.ro/index.php?ch=deta ... rrentPage=

si de el agatzi voblerul . sau daca ai nevoie, o mica(da mica) si fina agrafa cu vartej pentru rotative. Si atunci manevra de punere si scoatere a agrafei cu rotativa va fii foarte simpla

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 23 Iul 2010, 15:04

Si maine dimineatza , la 07.00 pe racoare, sa nu te prind ca postezi ceva pe forum , ca nu mai vorbesc cu tine. la garla cu tine si pana la 11.00 cand incepe canicula sa ai 2000 de lanseuri. Hai, fir intins !

Avatar utilizator
Adriann
veteran
veteran
Mesaje: 810
Membru din: 14 Sep 2008, 17:13
Localitate: Oradea

Mesaj de Adriann » 23 Iul 2010, 15:04

Edy
Incearca ce ti-au scris si baietii mai sus.Ti-am zis de voblere de la salmo,cele pentru clean.Iei hornetul si tai apa toata ziua cu el.Unde apa are deja 1 metru poti sa ii dai in gura linistit.Tii lanseta la nivelul braului si mulinezi cu simt.Toata bataia o simti in spitul batului.Rezultatele nu cred sa nu apara.
Imagine

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 23 Iul 2010, 15:08

Andrei. N-am sa postez la ora 7:00. da ce-s nebun ?.. nici daca nu merg la pescuit nu postez la ora aia... ca dormmmm..... ms pentru Snap-uri, le-am vazut.

:P

Ariann. inca nu mi-am luat Hornet, cred ca pe maine, poimaine... si imi iau si un cozma...

NO... eu merg putin pe Bega..

ANDREI RIGA
veteran
veteran
Mesaje: 1651
Membru din: 05 Oct 2006, 11:40
Contact:

Mesaj de ANDREI RIGA » 23 Iul 2010, 15:20

edy.tm scrie:Andrei. N-am sa postez la ora 7:00. da ce-s nebun ?.. nici daca nu merg la pescuit nu postez la ora aia... ca dormmmm..... ..
Mon cher, pe caldurile astea, la ora aia se prinde peste!

Avatar utilizator
payti
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 142
Membru din: 14 Iun 2009, 20:08
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de payti » 23 Iul 2010, 20:11

ANDREI RIGA scrie:
edy.tm scrie:Andrei. N-am sa postez la ora 7:00. da ce-s nebun ?.. nici daca nu merg la pescuit nu postez la ora aia... ca dormmmm..... ..
Mon cher, pe caldurile astea, la ora aia se prinde peste!
Cam atuncea e gata pescuitul, mai bine trage pe la 5!!!

edy.tm
veteran
veteran
Mesaje: 739
Membru din: 04 Iun 2010, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de edy.tm » 23 Iul 2010, 21:05

Andrei.. stiu... doar ca nu pot sa merg in fiecare zi de la ora 6-7 .. pana la 11 , daca ma culc seara de seara la ora 12.. ca astept dupa taica-miu sa intre inauntru.. Stam la casa... si sta in curte..

Am luat primul Clean , 20 si un pic de cm. L-am dus acasa.. l-am prajit.. mama ce gust fain are , ... :lol: ... Am glumit ma.... cred ca ati facut o fata... :) :) :) . l-am eliberat inapoi in Bega...

L-am luat la UD de 2-5 cm, FT. insa 3 din cele 4, mi s-au dereglat, merg aiurea, intr-o parte, dar aiurea ca nu pot sa le fac nimic... la lansarea asta mere pe dreapta, la aialalta lansare mere pe stanga... am dat cu el doar in amonte cand le-am incercat sa vad daca le pot stramba ochetul... Cred ca ma bag pe Hornet , alea sunt mai bune... Cvea Hornet-uri mici stiti ? cu o ancora. ca nu gasesc pe nici un site, numa cu 2 ancore sunt.. :cry:

Am pescuit de la ora 17:30 approximativ. pana la ora 21:00 , mi-au ajuns 3 ore si un pic de plimbat... ca era Calddd si la ora aia..

Numa' bine

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 23 Iul 2010, 21:19

la rasarit si la apus, in total vreo ora-doua...cea mai importanta perioada pe intreaga zi.
in rest dai sa te afli in treaba pe caldurile astea.
eventual la un fly de suprafata daca ii vezi ca muscaresc.
voblere salmo hornet mici cu o ancora gasesti la magazinul din dorobanti sau in lipovei, chiar pe cetatii.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Scrie răspuns