Textil-best of !

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Textil-best of !

Mesaj de albert.C » 08 Apr 2015, 13:00

Sunt in nedumeriri dupa ce am incercat mai multe tipuri de fir textil,ideea este ca vreau o recomandare de la cei care au folostit un anime fir,fie el chiar si cu un pret piperat !
Sa fie intre 0.13-0.15-culoare galben/verde/portocaliu,sa reziste in agataturi-il folosesc pt salau/avat -Dunare.

Alex-BAV
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 21 Ian 2013, 13:15
Localitate: Pitesti

Re: Textil-best of !

Mesaj de Alex-BAV » 08 Apr 2015, 13:16

Pai tu ce ai folosit pana acum......? :roll:
Do it with passion or not at all !

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Textil-best of !

Mesaj de albert.C » 08 Apr 2015, 17:51

Alex-BAV scrie:Pai tu ce ai folosit pana acum......? :roll:
1.Cormoran Corastrong Coramid Verde
2.X-Zander
3.Climax
4.Power Pro (cel mai prost fir posibil )
Astea cred..poat imi scapa ceva.Acum sunt pe cale sa schimb echipamentul si caut ceva cu adevarat bun si nu sunt in cunostinta .

Alex-BAV
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 21 Ian 2013, 13:15
Localitate: Pitesti

Re: Textil-best of !

Mesaj de Alex-BAV » 08 Apr 2015, 18:29

1. Mai incearca odata PP-ul. :wink:

2. Mai arunca-ti un ochi pe forum :

http://www.rapitori.ro/forum/pareri-textile-t33768.html

3. ....... :oops:
Do it with passion or not at all !

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Textil-best of !

Mesaj de Zamfi » 08 Apr 2015, 18:33

Daca PP este cel mai prost fir posibil nu cred ca mai ai nevoie de recomandari de la altii... :mrgreen: Nu de alta dar ma gandeam sa-l recomand pentru Dunare :!:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

oni
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 12 Mar 2015, 16:34
Localitate: Bucuresti

Re: Textil-best of !

Mesaj de oni » 08 Apr 2015, 18:50

de unde ai cumparat power pro? Se pare ca pe piata europeana exista de ceva timp o copie facuta de chinezi a firului power pro care nu are aceleasi calitati cu cel original. Nu stiu ce stil de pescuit practici, dar personal folosesc power pro, de foarte mult timp, cumparat numai din SUA si nu pot spune ca este cel mai prost fir, din contra, as putea spune ca este destul de bun raportat la pret. Incearca daca ai posibiliatatea sa cumperi de undeva Sunline SX1, dar poti incerca si Tuf Line Xp

Avatar utilizator
peter76
veteran
veteran
Mesaje: 542
Membru din: 15 Mar 2011, 20:16
Localitate: Suceava

Re: Textil-best of !

Mesaj de peter76 » 08 Apr 2015, 19:29

Încearcă Sufix Matrix Pro: cam scump, dar din punctul meu de vedere mult peste Power Pro si peste celelalte fire Sufix :respekt:

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Textil-best of !

Mesaj de albert.C » 08 Apr 2015, 20:50

Zamfi scrie:Daca PP este cel mai prost fir posibil nu cred ca mai ai nevoie de recomandari de la altii... :mrgreen: Nu de alta dar ma gandeam sa-l recomand pentru Dunare :!:
Chiar este cel mai prost,la prima partida D-zeu pe pamanta,la a 2-a se rupe la fiecare lanseu sau agatatura mai mica..

Avatar utilizator
albert.C
veteran
veteran
Mesaje: 1719
Membru din: 22 Ian 2015, 19:30
Localitate: Calafat-Dolj
Contact:

Re: Textil-best of !

Mesaj de albert.C » 08 Apr 2015, 20:54

oni scrie:de unde ai cumparat power pro? Se pare ca pe piata europeana exista de ceva timp o copie facuta de chinezi a firului power pro care nu are aceleasi calitati cu cel original. Nu stiu ce stil de pescuit practici, dar personal folosesc power pro, de foarte mult timp, cumparat numai din SUA si nu pot spune ca este cel mai prost fir, din contra, as putea spune ca este destul de bun raportat la pret. Incearca daca ai posibiliatatea sa cumperi de undeva Sunline SX1, dar poti incerca si Tuf Line Xp
probabil ca este fake,nu am cumparat decat o rola de 270 m care a costat doar 82 lei,putin zic eu..vanzatorul l-a recomandat ca si fiind un fir foarte bun.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Re: Textil-best of !

Mesaj de Zamfi » 08 Apr 2015, 20:55

albert.C scrie:
Zamfi scrie:Daca PP este cel mai prost fir posibil nu cred ca mai ai nevoie de recomandari de la altii... :mrgreen: Nu de alta dar ma gandeam sa-l recomand pentru Dunare :!:
Chiar este cel mai prost,la prima partida D-zeu pe pamanta,la a 2-a se rupe la fiecare lanseu sau agatatura mai mica..
Interesant...Esti primul care reclama ca acest fir se "coace" intr-o partida! Daca ai fi mai aproape te-as invita sa-ti arat PP si sa te rog sa-l rupi la fiecare lanseu :lol:
Sincer acuma...tu nu cred ca pescuiesti cu PP ! :mrgreen: Nici ala facut pentru Europa nu "corespunde" descrierii tale ...La tine miroase a fake colegu :wallbash:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Scrie răspuns