Stiuca!!!???

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
2door
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 148
Membru din: 29 Noi 2006, 18:15
Localitate: dragasani

Mesaj de 2door » 13 Noi 2007, 16:08

tudorgabriel

nu am dat raspunsul ala ca sa fac pe cineva sa se simta prost,daca asa s-a intamplat,imi pare rau.
cat despre multitudinea de scule cu care te duci pe balta,tre sa-ti spun ca eu am numa o lanseta,dar prind cu ea la fiecare partida.

tudorgabriel
junior
junior
Mesaje: 53
Membru din: 07 Feb 2006, 17:26
Localitate: galati

Mesaj de tudorgabriel » 13 Noi 2007, 18:17

Salut 2door,nu intelege gresit,nu ma duc cu toate sculele enumerate la pescuit,ma duc cu 2 lansete si multe naluci,cred ca nalucile sunt foarte importante,cateodata trebuie sa incerci multe tipuri de naluci ca sa prinzi,altadata daca pestele este activ este mult mai simplu.
Nu m-am simtit deloc prost :) cineva se poate simti deranjat,lezat,dezonorat,lovit in orgoliu,dar daca recunoaste ca se simte prost :roll: ........atunci este treaba lui :wink:
Fir intins :)

marius_m_fish
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 03 Apr 2006, 14:41

Mesaj de marius_m_fish » 14 Noi 2007, 10:04

levy ... mergi pe balta si da le peste ... ca daca stai dupa citit ... nu ai timp sa experimentezi tot ce se vorbeste aici

eu de cand citesc forumu asta ... n-am aflat inca informatii vitale care sa-mi schimbe perceptia despre pescuitul vreunei specii ... impresiile tale , chiar si gresite, au ponderea cea mai importanta ... persevereaza si incet descoperi tot ... rabdare si peste in balta sa fie ... fire intinse

levy
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 17 Dec 2006, 00:53
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de levy » 14 Noi 2007, 14:42

teoria cu practica tot timpul se bat cap in cap yo doar incerc sa strang informatii :) hai sa vorbim putin si despre firele folosite pentru stika :) ce pareri avetzi :?:

marius_m_fish
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 03 Apr 2006, 14:41

Mesaj de marius_m_fish » 14 Noi 2007, 22:14

Un fir textil te satisface din toate punctele de vedere ... eu sincer privesc firul din perspectiva agatzaturilor ... dea dumnezeu sanatate lu Power Pro ... indreapta ancorele ceva de speriat ... si asta e un lucru bun :P

levy
junior
junior
Mesaje: 47
Membru din: 17 Dec 2006, 00:53
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de levy » 14 Noi 2007, 23:28

cum sunt astea :?: ca nu am folosit niciodata :(

marius_m_fish
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 03 Apr 2006, 14:41

Mesaj de marius_m_fish » 14 Noi 2007, 23:48

Sincer nici eu pana acum o luna jumate ... pana mi-am luat inima in dintzi si am spart niste bani in directzia asta ... intradevar investitzie pe un termen ceva mai lung

Firul este multifilament ... atza ... daca vrei cu proprietatzi diferite fatza de monofilament ... elongatzie aproape nula ... rezistentza sporita la diamtru mai redus fatza de monofilament ... si multe altele (printre care un pretz mai mare - pentru mine unu conteaza). Daca o sa cautzi pe forum discutzii despre diferitele modele de textil se poate sa itzi faci o idee ... la capitolu asta forumul este blindat de sugestii si impresii despre o gramada de produse

Spor la cautat ... sper sa te lamuresti ... altfel sigur se gaseste cineva sa-tzi mai raspunda la intrebari


:wink:

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 15 Noi 2007, 09:46

marius_m_xxx scrie:Un fir textil te satisface din toate punctele de vedere ... eu sincer privesc firul din perspectiva agatzaturilor ... dea dumnezeu sanatate lu Power Pro ... indreapta ancorele ceva de speriat ... si asta e un lucru bun :P
Numa de nu ar mai face atatea peruci...ultima oara am pierdut vre-o 25 m... :cry:

marius_m_fish
junior
junior
Mesaje: 80
Membru din: 03 Apr 2006, 14:41

Mesaj de marius_m_fish » 15 Noi 2007, 10:29

Deh ... nu am zis ca e perfect :) dar cred ca ai un avantaj daca pescuiesti cu texilul ... mai ales la stiuca ... :roll: pe de alta parte eu pescuiesc de o luna juma ... ce stiu eu :wink: vorbim in juma de an

Avatar utilizator
ATUU
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 124
Membru din: 25 Feb 2006, 19:05
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesaj de ATUU » 15 Noi 2007, 11:53

in perioada asta ata si gume :lol:

Scrie răspuns