singur sau nu la pescuit?

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

singur sau nu la pescuit?

Mesaj de Michael » 22 Iul 2008, 11:57

cum preferati sa mergeti la pescuit? singur sau cu 1-2 prieteni?
eu de regula merg pe timis, las masina undeva pe camp si de acolo pana se intuneca, dintr-un "loc bun" in altul, fara sa-mi dau seama fac cativa km buni.
mai nasol e la intoarcere cand risc sa dau peste caini ciobanesti, care umbla in echipa :lol: si fiind singur mai greu scap de ei. cand mai mergeam cu cineva ne puneam spate in spate si asa ii alungam cu grip sau ce mai aveam pe la noi.
parerea mea este ca e mai bine in 2 decat singur.
mentionez ca nu mi-e frica de borfasi cum mi-e frica de caini :D
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Mesaj de Hell » 22 Iul 2008, 12:02

prefer singur dar cum de cele mai multe ori partidele de pescuit pleaca de la munca....plecam 2, dar pe balta....fiecare cu pasarica masii :lol:

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 22 Iul 2008, 12:08

Eu pescuiesc mai tot timpul singur...deoarece nu am cu cine sa merg acolo unde ma duc in ultimul timp. In general cred ca e mai bine atunci cand sant 2 persoane.Cel mai important e sa ai timp sa mergi la pescuit :).
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 22 Iul 2008, 12:11

mai e si efectul ala psihologic ca nu esti singur cand te bagi prin toti boschetzii de pe malul raului, chiar daca partenerul de pescuit e la cateva sute de metri distanta...
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
hunting_fish
veteran
veteran
Mesaje: 680
Membru din: 07 Apr 2008, 18:17
Localitate: United States of Romania

Mesaj de hunting_fish » 22 Iul 2008, 13:18

2. E altfel. Mai schimbi o impresie, o informatie. 4 ochi vad mai multe decat 2...
8)
...... ><(((@> .......

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 22 Iul 2008, 13:18

E de preferat sa mergi in 2 la pescuit.
are cine te poza, mai o gluma ,mai are cine te scoate din apa daca cazi de pe un mal abrupt, te ajuti...singur asa ti se uraste, n-ai cu cine te bucura cand prinzi un peste.

Desi sunt unii care merg numai singuri la peste.
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 22 Iul 2008, 13:24

eu abia acum am inceput perioada de recuperari in materie de pescuit, scapai de licentza :D vacantza forever :wink:
nu prea mai am cu cine sa ies, aici mai e vorba si de programul meu de servici (12/24; 12/48) si din cati cunosc eu mai greu sa ma potrivesc cu iesirile.
oricum ar fi, de saptamana viitoare incepe pescuitul pentru mine, dupa vreun an de pauza...permisul e vizat si dus la stampilat la PG.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
MeHigh
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 18 Dec 2004, 03:23
Contact:

Mesaj de MeHigh » 22 Iul 2008, 13:28

Nu-i fain singur, dar shi cand prinzi cate un trupash care ascunde puii de peshte intr-o punga iar cand il prinzi asupra faptului da din mana shi cu un zambet intelijent tzi-o toarna duios: "Las bai ca aia mici is mai dulci!" Buahhahahahahhaha
Sau pe drum inapoi, cand eshti mai obosit shi mai ascutzit la nervi, incepe sa povesteasca tot felul de **** de itzi vine sa-l impushti prin spanzurare cu mashina de spalat...
Deci trierea trebuie sa fie riguroasa. Eu am avut norocul sa pasez microbul unui nebun de genul meu, iar de atunci ma duc mai tot timpul cu el.

Avatar utilizator
Bogdan_Alex
veteran
veteran
Mesaje: 693
Membru din: 11 Iun 2005, 16:33
Localitate: juma' in apa
Contact:

Mesaj de Bogdan_Alex » 22 Iul 2008, 15:16

categoric 2 sau 3.
nu fac performanta din pescuit asa ca pentru a ma relaxa parca e bine sa am 1,2 tovarasi dupa mine. mai facem si noi o caterinca daca nu se prinde. asa singur iti vine sa-ti iei campii.
momentan insa, nu mai am timp sa ies nici singur nici cu cineva :(

Avatar utilizator
gene3004
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 239
Membru din: 07 Apr 2005, 15:16
Localitate: IASI

Mesaj de gene3004 » 22 Iul 2008, 15:49

doi..daca nu un pescarici ... atunci macar consoarta. ca te te bucuri de ceva , in general de nevoie de doi.....

Scrie răspuns