Rapala SHAD RAP?

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Rapala SHAD RAP?

Mesaj de andrei-ovidiu » 20 Sep 2005, 17:24

Ati avut rezultate folosind Rapala SHAD RAP? Daca da la ce specii si ce modele din gama SHAD RAP ati folosit? Adica Shallow SR, Jointed SR, Original SR, si ce marimi ati folosit?


numai bine!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Rapala SHAD RAP?

Mesaj de Adelin » 20 Sep 2005, 20:56

andrei-ovidiu scrie:Ati avut rezultate folosind Rapala SHAD RAP? Daca da la ce specii si ce modele din gama SHAD RAP ati folosit? Adica Shallow SR, Jointed SR, Original SR, si ce marimi ati folosit?


numai bine!
:shock: :shock: :shock: :shock: :?: :lol: :lol:

andrei-ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 9168
Membru din: 06 Mai 2004, 13:08
Localitate: Rm. Valcea
Contact:

Mesaj de andrei-ovidiu » 20 Sep 2005, 23:07

Adelin, nu stiu ce ai vrut sa "spui" prin maimutoii aia, dar............... aia e...... dupa cum am mai spus si imi pare rau ca ma repet: pe forumul si pe site-ul asta se discuta multe, putini percep si inteleg ceva........... SOARTA. Aveam ne voie de o parere, o opinie un sfat, o experienta pe care unul sau altul din tagma noastra a pescarilor sportivi a avut-o folosind voblerele despre care am mentionat in mesajul postat.

Astept dragi colegi ceva opinii despre SHAD-RAP-uri?

va salut,

Calone
veteran
veteran
Mesaje: 614
Membru din: 27 Mai 2004, 21:56
Localitate: cs

Mesaj de Calone » 20 Sep 2005, 23:25

Nu stiu de ce ti s-a pus pata pe shad rap . Si nu pe altceva /
de ex. baracuda ... :)

sanyi
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 221
Membru din: 21 Mar 2005, 18:47
Localitate: oradea

Mesaj de sanyi » 21 Sep 2005, 07:33

salut
am si eu 5 "super voblere" baracuda, sunt cea mai buna alegere .. :lol: :lol:
salut

Avatar utilizator
dr.pike
Moderator
Moderator
Mesaje: 707
Membru din: 25 Aug 2005, 19:04
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Mesaj de dr.pike » 21 Sep 2005, 08:51

Prinzator bine la clean e mai degraba ...Rapala Fat Rap !!! Shad rap nu am folosit si nici nu stiu nici un pesscar care sa fi spus ca foloseste sau prinde cu Shad Rap

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 21 Sep 2005, 09:13

uite , io unu am folosit un model de 5cm SSR . culoare baby bass
dar nu am prins :D
nu-mi prea place cum merge asa ca zace undeva prin cutie
cine stie , odata o sa prinda :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 21 Sep 2005, 10:21

Eu am luat odata niste iarba dar nu era de masura si am eliberat-o. :oops:

cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Shad Rap

Mesaj de cristian.ene » 21 Sep 2005, 12:03

Desi nu e un stil popular salul se prinde bine la vobler mai ales pe blalti cu fund malos, dar adanci. De ex. am prins pe Cernica, Tancabesti, Bitina , pe un canal din Dridu (iarna) sau pe Dunare mai multi salai in scurt timp. Pe ape de 2-3m merg bine modele de 2 3/4 inch sau 2 inch.
Vibratia nervoasa si faptul ca lucreza la cea mai mica tractiune le fac irezistibile pentru apetitul salaului.
Pe canal ma pati-o salai de peste 4-5 kile mi-au facut 2 zob adica au spart barbeta si mi-au spus pa. Plus ca au muscat la 2m de mal erau sda plece cu tot cu echipament si asta in februarie la dezghet.
Pe Cernica in anii 85 -89` Florin Zmeu prindea salai intre 2 si 5 kile frecvet numai la voblere Shad Rap facute de el, pe atunci nu existau silicoane . Asa ca traditia s-a pierdut dar cine stie in aprilie salaii mai ales masculii sunt deranjati mai ales de voblere. Asta pentru cunoscatori :)

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Rapala SHAD RAP?

Mesaj de Adelin » 22 Sep 2005, 16:01

andrei-ovidiu scrie:Ati avut rezultate folosind Rapala SHAD RAP? Daca da la ce specii si ce modele din gama SHAD RAP ati folosit? Adica Shallow SR, Jointed SR, Original SR, si ce marimi ati folosit?


numai bine!
... ca sa nu mai folosesc maimutoi, de unde sti tu de "gama SHAD RAP", ca eu nu mi-am dat seama de existenta ei... :shock: :shock: :shock: ...sa fie oare surpriza la final de 2005, pe care ne-a pregatit-o RAPALA, sau e o mare confuzie...sau exprimarea lasa de dorit?! :roll: :roll: ...sau...lasa....

:lol: :lol: :lol: glumeam, nu fi suparacios, ca pana la urma te lamureste careva, eu as vrea sa te lamuresc, dar... :roll:

Scrie răspuns