Pescuit stiuca incinta Cormoran

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
balu
veteran
veteran
Mesaje: 1717
Membru din: 19 Ian 2012, 22:33
Localitate: constanta

Pescuit stiuca incinta Cormoran

Mesaj de balu » 03 Ian 2019, 18:57

Stimati colegi pescari,

Deschid acest subiect acum la inceput de an,deoarece pescarii de stiuca deja isi fac planuri pentru partidele de pescuit care vor urma atat in incinte cat si pe natural. Ani la randul am avut partide excelente de pescuit in incinta Cormoran.Era renumita pentru capturile mari si pentru nenumaratele concursuri organizate aici cu rezultate bune chiar si pentru incepatori.
Anul trecut ,dupa inundatiile din primavara ,cand digul a fost spart de forta apei,cele patru incinte au devenit un lac mare, iar stiuca ere greu de localizat.Am fost de vreo patru ori pana in luna mai a anului trecut, dar fara rezultat.Incinta in sine se schimbase,au disparut canalele mici,ochiurile de apa,stuful etc.
As dori sa stiu daca cineva a fost la pescuit in incinta Cormoran dupa luna mai si ce rezultate a avut.
Orice informatie este bine venita pentru impatimitii pescuitului la stiuca.Sa speram ca nu s-a pierdut inca o incinta.
Fir intins si un an cat mai bun!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16151
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Pescuit stiuca incinta Cormoran

Mesaj de adrian99 » 03 Ian 2019, 21:18

salut
din cate am vazut(youtube wsb)adelin a facut anul trecut cateva partide acolo,cu rezultate bune(sau cel putin asa reiesea din filmari).incearca sa iei legatura cu cineva din club si poate o sa obtii mai multe informatii.

Scrie răspuns