pescuit la clean pe rauri

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Mesaj de edâ„¢ » 22 Mar 2009, 13:47

sanse prea putzine acum la wb cum zicea si marius,asteptatzi sa dea muguru de salcie si atunci sa vezi atacuri la wb,acum merge mai mult la pestisor si naturale

Avatar utilizator
draqdevil
veteran
veteran
Mesaje: 2178
Membru din: 06 Mar 2007, 12:59
Localitate: Pe Ape
Contact:

Mesaj de draqdevil » 23 Mar 2009, 10:12

rezultatul partidei de ieri:1 clean la grub de 3 cm si 2 la Salmo Hornet de 2.5 cm DR(asta la spin)Cel mai bn am prins la vierme......11 buc maricei:)

BALLY
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 24 Oct 2005, 07:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de BALLY » 06 Apr 2009, 12:10

sambata pe neajlov leuciscul nu a vrut decat musca... voblerele si lingurile au fost inutile....

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 06 Apr 2009, 15:53

Ce musca? Uscata sau uda? Multumesc.

AndreiB
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 175
Membru din: 01 Noi 2004, 13:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de AndreiB » 06 Apr 2009, 16:45

Uscata, normal :D In lipsa gandacilor din spuma (nici acum n-am gasit cutia), am facut treaba buna cu Royal Wulff Parachute #12.
Invata din greselile altora pentru ca nu vei trai destul ca sa le faci tu pe toate.
http://www.kanciclub.webs.com

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 06 Apr 2009, 18:07

AndreiB scrie:Uscata, normal...
de ce normal ? uda ce ar fi avut ? :?
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

AndreiB
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 175
Membru din: 01 Noi 2004, 13:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de AndreiB » 06 Apr 2009, 19:47

N-ar fi avut nimic, dar nu-mi place mie. Daca se ridica la uscata, mai merita sa pierzi timpul cu altceva?
Invata din greselile altora pentru ca nu vei trai destul ca sa le faci tu pe toate.
http://www.kanciclub.webs.com

BALLY
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 3
Membru din: 24 Oct 2005, 07:08
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de BALLY » 06 Apr 2009, 19:52

AndreiB scrie:N-ar fi avut nimic, dar nu-mi place mie. Daca se ridica la uscata, mai merita sa pierzi timpul cu altceva?
... voi lua mereu cu mine muscaritza atunci cand voi merge pe neajlov... sa-mi fie invatatura de minte :oops:

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 06 Apr 2009, 20:24

AndreiB scrie:N-ar fi avut nimic, dar nu-mi place mie. Daca se ridica la uscata, mai merita sa pierzi timpul cu altceva?
daca te refereai la pastrav sau lipan as fi inteles ...
atacul cleanului este la fel de vizibil si evident atat in cazul unei muste care pluteste pe suprafata apei, cat si in al uneia care evolueaza in filmul apei la maxim cativa cm fata de suprafata apei... dimpotriva, in cazul unei muste ude, deseori o ia mai violent si mai hotarat decat pe o uscata...
ca sa nu mai zic ca, cu exceptia a cateva modele ( cele din foam, deer, sau alea pe care dai cu silicoane sau ulei CDC), orice uscata mai devreme sau mai tarziu incepe sa se comporte ca o uda...
Red Tag, Royal Coachman, Royal Wulff, Black Zulu, daca nu au fost concepute din start ca ude, sunt oricum predispuse a deveni asa ceva chiar daca sunt parasute... consistenta materialelor din care is facute, le obliga
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 07 Apr 2009, 06:14

ieri cu tot cu CDC Hends un light cahill super floating s-a udat cam in 40 de minute si asta pe lac.
the angler is catching xxx, not by the lure

Scrie răspuns