pescuit la clean pe rauri

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

ai incercat?

Mesaj de caulea » 10 Feb 2009, 16:15

evoIX scrie:Pe langa Bucuresti ce ziceti e vreo sansa la un clean ?
Arges/Neajlov ? Ca vad ca vremea e buna in weekend, a fost buna si ieri alataieri ?
ai incercat ? pe aici pe la noi nu prea merge cleanu doar la apa calda dar cine stie la voi cred ca e mai cald s ar putea sa si dee drumul

A fost cineva de curand ?

Avatar utilizator
evoIX
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 05 Noi 2008, 16:07

Mesaj de evoIX » 10 Feb 2009, 17:24

Hai ca daca tot nu mi-a raspuns nimeni .... sa raspund tot eu ca asha e frumos :D

Da, am fost sambata .. vreme superba. Poate si d-asta era neajlovu plin de lume. Am lasat masina la pod (mai erau vreo 2) si am luat-o in jos.
Apa limpede, cald afara, conditii ok teoretic de pescuit.

Eu aveam in cap sa-l caut pe nenea clean. Toata lumea balacea apa dupa stiuca cu ditamai lingurile. Am trecut de prima padure ..am ajuns pana la a doua unde era cam greu de trecut eu fiind in bocanci nu in cizme.

Am luat la rand toate voblerele, si vreo 3 rotative ... nimic si pace.

Aproape de a doua padure am stat vreo 15 min unde erau vreo 3 pescari pe fiecare mal, fiecare cu cate 5-6 unditze/lansete cu pestisor pt stiuca ...dar stiuca nu se arata. Practic nu am auzit pe nimeni sa fi prins cu toate ca era foarte multa lume. (sau poate tocmai de-aia).

M-a distrat un nene care zicea sa nu fim suparati ca nu am prins ca el nu a mai prins nimic din septembrie. =)).

Oricum urmele de pe maluri (scoici & mal) arata ca cineva se mai "distreaza" si cu plasele pe unde permite locul :D.

Data viitoare o sa incerc pe Arges. Daca mai e cineva amator ... mai ales daca stie si ceva locuri testate ... ar fi si mai bine.

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

pt hentozone

Mesaj de caulea » 25 Feb 2009, 21:57

evoIX scrie:Hai ca daca tot nu mi-a raspuns nimeni .... sa raspund tot eu ca asha e frumos :D

Da, am fost sambata .. vreme superba. Poate si d-asta era neajlovu plin de lume. Am lasat masina la pod (mai erau vreo 2) si am luat-o in jos.
Apa limpede, cald afara, conditii ok teoretic de pescuit.

Eu aveam in cap sa-l caut pe nenea clean. Toata lumea balacea apa dupa stiuca cu ditamai lingurile. Am trecut de prima padure ..am ajuns pana la a doua unde era cam greu de trecut eu fiind in bocanci nu in cizme.

Am luat la rand toate voblerele, si vreo 3 rotative ... nimic si pace.

Aproape de a doua padure am stat vreo 15 min unde erau vreo 3 pescari pe fiecare mal, fiecare cu cate 5-6 unditze/lansete cu pestisor pt stiuca ...dar stiuca nu se arata. Practic nu am auzit pe nimeni sa fi prins cu toate ca era foarte multa lume. (sau poate tocmai de-aia).

M-a distrat un nene care zicea sa nu fim suparati ca nu am prins ca el nu a mai prins nimic din septembrie. =)).

Oricum urmele de pe maluri (scoici & mal) arata ca cineva se mai "distreaza" si cu plasele pe unde permite locul :D.

Data viitoare o sa incerc pe Arges. Daca mai e cineva amator ... mai ales daca stie si ceva locuri testate ... ar fi si mai bine.
e posibil dar aici nu merge inca am fost sa privesc acum 2 zile era pojghita subtire de gheata pe apa si am intrebat pe altii care pescuiau dar nimic un prieten am sunat azi si ma zis ca toata ziua a stat si nimic
don"t drink &drive just smoke&fly!

Avatar utilizator
Hentzone
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 24 Aug 2008, 22:13
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de Hentzone » 26 Feb 2009, 10:53

Poi poate intr-o zi insorita cum o zis un coleg de-al meu... cand sa fie si destul de caldutz, si sa se dezghetze pojghitza de gheatza de la mal prin locuri cu apa mai adanca cine stie... ar cam trebui... si abia astept sa-mi fac rost de putin timp sa ajung i io pe la petreni k stiu pe acolo niste locuri... :roll:
Go fishing, what else...

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

da

Mesaj de caulea » 27 Feb 2009, 16:26

Hentzone scrie:Poi poate intr-o zi insorita cum o zis un coleg de-al meu... cand sa fie si destul de caldutz, si sa se dezghetze pojghitza de gheatza de la mal prin locuri cu apa mai adanca cine stie... ar cam trebui... si abia astept sa-mi fac rost de putin timp sa ajung i io pe la petreni k stiu pe acolo niste locuri... :roll:
am auzit la meteo ca de lduminica se incalzeste poate iesim de luni incolo la clean?
don"t drink &drive just smoke&fly!

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 27 Feb 2009, 21:26

pe la noi deja a inceput si la voblere, asa ca la treaba!

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

la noi nu

Mesaj de caulea » 28 Feb 2009, 16:52

fratelecelmic scrie:pe la noi deja a inceput si la voblere, asa ca la treaba!
acum vin de la apa nu misca nimic inca paote e inca frig pe aici ??? :roll:
don"t drink &drive just smoke&fly!

Avatar utilizator
storm fish
veteran
veteran
Mesaje: 853
Membru din: 07 Sep 2007, 20:19

Mesaj de storm fish » 28 Feb 2009, 17:14

Nici eu nu am luat nimik,a mers mai bine cand a fost gerul ala puternic.
In plus am pierdut 2 cultiva bug,1 hornet si 1 jsr. :(
la fiecare sedinta de pescuit invat cate ceva.....

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Mesaj de caulea » 01 Mar 2009, 16:39

storm xxx scrie:Nici eu nu am luat nimik,a mers mai bine cand a fost gerul ala puternic.
In plus am pierdut 2 cultiva bug,1 hornet si 1 jsr. :(
pe unde ai fost la pesti??
don"t drink &drive just smoke&fly!

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Mesaj de caulea » 01 Mar 2009, 16:44

storm xxx scrie:Nici eu nu am luat nimik,a mers mai bine cand a fost gerul ala puternic.
In plus am pierdut 2 cultiva bug,1 hornet si 1 jsr. :(
m am uitat in galeria de poze cred cae la mures unde pescui la baraJ nu?????? :roll:
don"t drink &drive just smoke&fly!

Scrie răspuns