pescuit la clean pe rauri

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 22 Ian 2009, 19:16

@Caulea
Am inteles ca acum doua zile ai luat vreo trei avati la pestisor,deci cleanul nu ar trebui sa fie o problema.Apropo,unde ai gasit pestisori acum?Ziceai ca in mal?

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de fratelecelmic » 22 Ian 2009, 21:37

[/quote]da mi niste niste nume de microvoblere care crezi ca sunt cele mai bune[/quote]
river2sea/baby, duel aile, strike pro, dorado magic, tiny(nu de salmo), cozma cele noi cu o singura ancora, ieftinelile alea de energo de 2,5 care prind si peste dak bat, daca nu ia patentu...
mie mi-e lene de voblere inca, prefer pinkies cu prastia, un match, un 0,8 0,10... poate sapt viitoare ies si eu cu maimutele. te anunt.

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Mesaj de caulea » 22 Ian 2009, 22:30

ilie scrie:@Caulea
Am inteles ca acum doua zile ai luat vreo trei avati la pestisor,deci cleanul nu ar trebui sa fie o problema.Apropo,unde ai gasit pestisori acum?Ziceai ca in mal?
ia prins un nene mai batran cu cristacu a pus un pic de turtoi in el si la last c am vreo 15 minute si a scos c am multi si mici i am cerut si eu trei asta se intampla pe mures unde se varsa apa din termocentrala (e apa calda mai tot timpul acolo)

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de caulea » 22 Ian 2009, 22:36

fratelecelmic scrie:
da mi niste niste nume de microvoblere care crezi ca sunt cele mai bune[/quote]
river2sea/baby, duel aile, strike pro, dorado magic, tiny(nu de salmo), cozma cele noi cu o singura ancora, ieftinelile alea de energo de 2,5 care prind si peste dak bat, daca nu ia patentu...
mie mi-e lene de voblere inca, prefer pinkies cu prastia, un match, un 0,8 0,10... poate sapt viitoare ies si eu cu maimutele. te anunt.[/quote] ar fii frumos daca daca ati veni pe aici

fratelecelmic
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 18 Apr 2005, 10:18
Localitate: Pitesti

Mesaj de fratelecelmic » 22 Ian 2009, 22:39

de ce?

Avatar utilizator
Hentzone
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 293
Membru din: 24 Aug 2008, 22:13
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de Hentzone » 23 Ian 2009, 11:53

Hai maine la Mintia la termocentrala (apa calda) k merg si io si cine stie cum se mai baga un clenutz... anul trecut pe vremea asta am luat vreo 2 la salmo minnow de 5cm... dar mai repede cred k s-ar lua stiuca sau salau la gume...
Go fishing, what else...

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de caulea » 23 Ian 2009, 15:49

Hentzone scrie:Hai maine la Mintia la termocentrala (apa calda) k merg si io si cine stie cum se mai baga un clenutz... anul trecut pe vremea asta am luat vreo 2 la salmo minnow de 5cm... dar mai repede cred k s-ar lua stiuca sau salau la gume...
as veni dar sunt streat sambata la pescuit ai vazut cati sunt si cei mai multi sunt plutas

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de caulea » 23 Ian 2009, 15:52

Hentzone scrie:Hai maine la Mintia la termocentrala (apa calda) k merg si io si cine stie cum se mai baga un clenutz... anul trecut pe vremea asta am luat vreo 2 la salmo minnow de 5cm... dar mai repede cred k s-ar lua stiuca sau salau la gume...
eu merg mAI DES DE LUNI PANA VINERI CA NU SUNT CHIAR ATATI DAR LUNI LUCRI ?? NU POTI VENI LUNI MARTI ,,, MIERCURI ,JOI

Avatar utilizator
caulea
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 25 Dec 2007, 21:47
Localitate: calan
Contact:

Re: pescit la clean pe rauri

Mesaj de caulea » 23 Ian 2009, 15:53

Hentzone scrie:Hai maine la Mintia la termocentrala (apa calda) k merg si io si cine stie cum se mai baga un clenutz... anul trecut pe vremea asta am luat vreo 2 la salmo minnow de 5cm... dar mai repede cred k s-ar lua stiuca sau salau la gume...
EU AM FOST AZI PE STREI DAR NIMIC NU A MISCAT IN PLUS ERAU PESCARII DE SCOBAR SI PE TOTI I AM INTREBAT DACA AU LUAT CEVA NIMENI NIMIC!!!

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 23 Ian 2009, 16:21

Caulea, te rog sa nu mai scrii in majuscule (nu e nimeni surd pe aici) si sa citesti regulamentul forumului. Multumesc.

Tudor

Scrie răspuns