Pastrav la naluci in ianuarie - e vreo sansa?

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Dec 2008, 21:08

Deci sa intzeleg ca te doare-n banana de parerile cititorilor... :twisted: If you know what i mean.... :roll:

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 21:13

frate, pe cititori ii doare in banana daca am ce sa mananc sau nu :cry: :wink: din pacate scrisul si pescuitul nu imi acopera gaura cu noroi in care ma scald :( :evil:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Dec 2008, 21:19

Mda... da cum spuneam nu e (numai) vina ta....

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 19 Dec 2008, 22:25

vijelie scrie:mah nu ziceam sa scri pentru tine ci pentru popor :twisted: nu am nimic cu chestia ca nu citesti ce scriu eu dar acum sincer... pune-te in locul meu... daca veneau de la AVP si iti cereau 10-20 de povestioare... bune, proaste, si culmea iti mai dadeau si bani pe ele... ce faceai? refuzai? eu zic ca daca dispuneai de ele le dadeai instant...asa cum am facut si eu :wink: :twisted:

P.S. trucuri arat doar la prieteni si musai sa mearga cu mine la pescuit.... din vorbe nu prea inveti nimic...practica domnilor, practica :wink: :twisted:

in rest... Fir intins si sarbatori fericite!
Sarbatori fericite!

Avatar utilizator
hegedusalin
veteran
veteran
Mesaje: 743
Membru din: 05 Ian 2008, 17:49
Localitate: Tg mures

Mesaj de hegedusalin » 19 Dec 2008, 22:32

decat sa scrie Vijelie doar 2 3 articole si sa bage zece despre crap.....
Mie imi convine de minune. Imi place cum scrie nea Vijelie. Da se simte ca se abtine la detaliile tehnice :twisted:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 19 Dec 2008, 23:03

adevarul este mai bun decat minciuna, intotdeauna. mai ales ca pescarii deja se stiu mincinosi intre ei...eu spun ceva si fiecare intelege alt adevar...ceva de genu' "las ca stiu eu!"

sper sa mai apuc 3 pescuituri pan de reveliondin car eunul pe 31 sau 1 ianuarie :D


Daca trage pastravul la artificiale in ianuarie? trage trage bine de tot, numai ca nu la lingurita ci la furculita cu folie si lamaie! ;)
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 23:05

mai am si eu o rezerva de 20 de pastraviori de rau(la masura fireste) :wink: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 20 Dec 2008, 00:56

vijelie scrie:mai am si eu o rezerva de 20 de pastraviori de rau(la masura fireste) :wink: :twisted:
Ia zi, acuma pe bune Vijelie, cat de mare e frigiderul tau? :lol: :lol: Nu de alta da sa stiu si io pentru viitor ce sa cumpar... :lol: Sa ma tina si pe mine pestele pana de revelion... :wink: Duminica am executat o saramura tovaraseasca din ultimii 6 bibani la kil care au sucombat cu jigu' in gat pe malul Wey-ului.... era pacat de ei sa mai zaca in congelator cand oricum duminica ma pun in miscare cata Romanica... :wink:

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 20 Dec 2008, 01:17

@Vijelie
O a treia baba intreaba...mestere,unde-s alea cu avatii,ca ne-ai omorat cu stiuca si salaul.Nu de alta dar gingia babei are o slabiciune pentru ei,ca tare fain o pupa cand vor. :lol: :lol:
Sarbatori fericite. :wink:
@Fario
Pai nu esti tu tata pastravilor?Credeam ca stii si cand clipesc,daramite cand si cum halesc :lol:

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 21 Dec 2008, 20:00

@ilie... avatzii sunt de pe siret mah... nu m-am ascuns... :wink: stiuca si salau se gaseste dar sa dea naiba daca am luat salau mai mare de 5,5kg anul asta :evil:

@shootgun.... am un congelator cu 11 sertare mari si inca o combina frigorifica cu 4 sertare :twisted: :wink:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Scrie răspuns