Pastrav la naluci in ianuarie - e vreo sansa?

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Mesaj de dragos74 » 19 Dec 2008, 14:18

Nu va mai saturati....lesinatilor....huo...braconerilor.... :D :D :D
Vijelie am auzit ca ai acaparat tot almanahul...vrei sa-l intreci pe Sadoveanu.. :?:

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 15:19

ce vina am eu frate daca nu scrie lumea... sunt nevoit sa scriu eu...

nu vezi ca au aparut si babe care comenteaza aiurea pe la colturi cum ca am prea multe povestioare ? ma intreb daca nu cumva au vrut sa bage si ei povesti si te pomenesti ca nu au avut loc de mine:)) :twisted: sau vorbesc doar asa sa nu ii ia somnul :lol: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Mesaj de fishi » 19 Dec 2008, 17:07

@vijelie

Eu sunt una din babele alea.Daca voiam sa citesc altceva decat ,,vijelie'' evident ca nu voiam sa ma citesc pe mine!!!!!!!Problema(daca pot sa-i spun asa) este ca voiam sa citesc mai multi autori in acelasi almanah si unul 40% iar restul 60%.
Ai destui fani asa ca nu cred ca te deranjeaza o baba, doua.


PS.Unii cred ca pot prinde cate un truc sau doua de la tine.Eu am sa-i las sa creada in continuare dar .......dedesupturile,trucurile,experienta(aici nu contest faptul ca nu ai avea experienta) nu o sa le divulgi niciodata si nimanui.Pana si pozele pe care le faci sunt facute in alta parte decat locul unde e prins pestele.

All the best!

Dan Alexe
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 295
Membru din: 05 Iul 2007, 02:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Dan Alexe » 19 Dec 2008, 17:49

@vijelie
nu vezi ca au aparut si babe care comenteaza aiurea pe la colturi cum ca am prea multe povestioare ? ma intreb daca nu cumva au vrut sa bage si ei povesti si te pomenesti ca nu au avut loc de mine:)) sau vorbesc doar asa sa nu ii ia somnul
Vezi ca ai gresit topicul. Asta trebuia sa o scrii la "Almanah AVP 2009".
Sau raspunzi la postari "pe la coltzuri "?! :wink:
In rest, numai de bine! La multi ani!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 17:53

mah nu ziceam sa scri pentru tine ci pentru popor :twisted: nu am nimic cu chestia ca nu citesti ce scriu eu dar acum sincer... pune-te in locul meu... daca veneau de la AVP si iti cereau 10-20 de povestioare... bune, proaste, si culmea iti mai dadeau si bani pe ele... ce faceai? refuzai? eu zic ca daca dispuneai de ele le dadeai instant...asa cum am facut si eu :wink: :twisted:

P.S. trucuri arat doar la prieteni si musai sa mearga cu mine la pescuit.... din vorbe nu prea inveti nimic...practica domnilor, practica :wink: :twisted:

in rest... Fir intins si sarbatori fericite!
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 17:57

Dan Alexe scrie:@vijelie
nu vezi ca au aparut si babe care comenteaza aiurea pe la colturi cum ca am prea multe povestioare ? ma intreb daca nu cumva au vrut sa bage si ei povesti si te pomenesti ca nu au avut loc de mine:)) sau vorbesc doar asa sa nu ii ia somnul
Vezi ca ai gresit topicul. Asta trebuia sa o scrii la "Almanah AVP 2009".
Sau raspunzi la postari "pe la coltzuri "?! :wink:
In rest, numai de bine! La multi ani!
daca am gresit topicul tu ce cauti aici cu o continuare? :lol: :twisted: :lol: :twisted: :wink:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Dec 2008, 20:55

Na ca m-ai facut si pe mine sa ma simt, Vijelie.... Cum spuneam si pe celalat topic, nu am nimic cu tine, nu ne cunoastem personal dar cred ca esti un foarte bun pescar..(asta pana la proba contrarie :twisted: ) Pana aici toate bune... dar... nu ma deranjeaza sa-ti citesc cateva articole, dar cateva... un almanah inseamna diversitate...daca nu s-ar chema roman sau novela... :roll: desigur nu e vina ta... ti-ai luat banu, foarte bine... poate celor de la Avp le-a fost teama ca nu au ce sa puna in paginile almanahului si au exagerat un pic (mai mult)... Sarbatori fericite!

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 20:58

shootgun scrie:Na ca m-ai facut si pe mine sa ma simt, Vijelie.... Cum spuneam si pe celalat topic, nu am nimic cu tine, nu ne cunoastem personal dar cred ca esti un foarte bun pescar..(asta pana la proba contrarie :twisted: ) Pana aici toate bune... dar... nu ma deranjeaza sa-ti citesc cateva articole, dar cateva... un almanah inseamna diversitate...daca nu s-ar chema roman sau novela... :roll: desigur nu e vina ta... ti-ai luat banu, foarte bine... poate celor de la Avp le-a fost teama ca nu au ce sa puna in paginile almanahului si au exagerat un pic (mai mult)... Sarbatori fericite!
ma bucur ca am lamurit "problema" :wink: eu propun ca de la anu sa nu mai para multe povestirile mele (10-12) cate oi baga daca mai sunt solicitat sa faca almanahul dublu daca nu triplu ca numar de pagini :wink: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Avatar utilizator
shootgun
veteran
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 10 Feb 2005, 17:42
Localitate: City of London
Contact:

Mesaj de shootgun » 19 Dec 2008, 21:02

Io unu nu am nimic impotriva...numa ai grija sa nu respecti proportille...if you konw what i mean... :wink:

Avatar utilizator
vijelie
veteran
veteran
Mesaje: 1211
Membru din: 28 Mar 2005, 09:31
Localitate: pe ici pe colo... garla sa fie :)

Mesaj de vijelie » 19 Dec 2008, 21:03

banul vorbeste :twisted: :wink: :twisted: if you konw what i mean... :wink: :twisted:
prind cat prind,si cand nu mai prind...inseamna ca am secat lacul!!

Scrie răspuns