mepss syclops

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 07 Sep 2004, 12:41

Eu n-o sa ma duc deasupra cercului polar. Vreau sa pescuiesc stiuca in mare. Poate o sa fac si niste lacuri, dar in mare se prind cele mai mari, din cite am vazut.

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 08 Sep 2004, 14:56

Am avut oroarea - pardon, onoarea :twisted: - sa il intalnesc pe dl. Dinuta pe Olt la Draganesti, anul trecut in toamna. Prindeam avat sus in lac, au oprit masina, au vazut, si s-au apucat de pescuit. Toti cu voblere, rotative si oscilante mici, dar dl. Dinuta facea nota discordanta in sensul in care l-a mentionat Wave, cu un submarin Rapala de peste 20 cm. Incredibil omul ala, nu avea nici cea mai mica sansa sa prinda ceva cu chestia aia acolo, dar a insistat si dupa ce ne-am mutat noi jos, sub baraj, in total vreo 6-7 ore a stat acolo. Cand a coborat, avea acelasi mega-vobler pus pe bat.

Numai bine!

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 08 Sep 2004, 15:02

cred ca avatii au lesinat cand au vazut voblerul ala si au cazut jos prin stavilare :lol:
poate dadea la somn omul mai, mai stii
se ridica si somn sus pe baraj.....

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 08 Sep 2004, 15:19

Cred ca singurul efect pe care l-a avut voblerul ala a fost o cugetare comuna a avatilor: AVEM UN NOU RAPITOR DE TALIE MARE IN APELE NOASTRE! si au si intins-o spre tarile calde.

Nu rade Dane, ca se mai ridica somnul sus :). Il inteleg, pe cand insistenta de a pescui cu asa ceva in speranta ca prinzi un avat de cateva kg cu el, sau un somn isteric care isi apara teritoriul, nu o pot intelege. In schimb imi da chestia cu budeasa si stiucile alea. Cred ca daca ar petrece pe olt timpul care il aloca stiucilor pe budeasa cu lures asemanatoare, am vedea ceva salai peste 10 kg si somni mari prinsi de cel mai rabdator om cu putiinta.

Numai bine

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 09 Sep 2004, 07:00

Am prins si eu stiuca cu Mepps Syclops,dar mai bine iti recomand de la BerTilure oscilantele:Crazy,Piscot,Pike Killer,Tzack.Nu numai ca sunt mai ieftine,dar fiind mai late,sunt nalucile ideale pt stiuca si pot fi jucate lent intre ape,stiut fiind faptul ca stiucii nu-i place sa se oboseasca prea mult.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 09 Sep 2004, 07:07

Michael scrie:Am prins si eu stiuca cu Mepps Syclops,dar mai bine iti recomand de la BerTilure oscilantele:Crazy,Piscot,Pike Killer,Tzack.
Mai fratioare, daca ai pescuit cu produse Bertilure si ai asa ceva, vezi ca am deschis un topic cu produse Bertilure. As dori cateva pareri inainte sa fac comanda.
Multumesc

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 09 Sep 2004, 07:12

Fratioare,ti-am raspuns :D
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Scrie răspuns