La ce prindem cel mai bine avat

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Florin M
senior
senior
Mesaje: 402
Membru din: 24 Dec 2004, 10:07
Localitate: Timisoara

Mesaj de Florin M » 06 Iun 2008, 13:34

Am avut partita f frumoasa cu niste muste facute de mine,... fara mare incredere, la recomandarea unui lipovean care a adus de acasa o pernuta mica din care am luat pene pe care le-am legat cu ata de papiota pe niste ancore. Mustele aratau nicicum mai ales dupa ce erau udate.
Si totusi avatii trageau de minune.

Avatar utilizator
Leba
veteran
veteran
Mesaje: 2944
Membru din: 19 Iun 2005, 14:14
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Leba » 06 Iun 2008, 13:43

ovidiu scrie:Avati din toate tarile ASCUNDETI-VA!!!

Mi-a venit comanda de la total fishing: adica un salmo THRILL :shock: verde olive, o sa-l omor/indoi/cocoshez/capiez pe avat: pac lansarea, pac avatul! :D

Cum nu stiu mare lucru despre voblere, este de-abia al3lea vobler din scurta-mi viata (31), ma astept sa-mi traga la orice imitatie de vobler :lol:
aham, mai ia-ti inca 10, profilactic..daca prinzi de rupi si apoi agati, ce faci? :D :twisted:
just kiddin', in fapt nu-ti pune prea mari sperante, asta-i tot.
"Cu aceeasi minciuna nu poti pescui de doua ori"
East Spinning Team

watermoccasin
veteran
veteran
Mesaje: 748
Membru din: 08 Ian 2006, 10:34
Localitate: teamillex.fr

Mesaj de watermoccasin » 06 Iun 2008, 13:54

Leba ..., tata ...!!!!! ai fost la Stinca ???????
Din viata scapa cine poate.

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 06 Iun 2008, 13:57

leba scrie:
aham, mai ia-ti inca 10, profilactic..daca prinzi de rupi si apoi agati, ce faci? :D :twisted:
just kiddin', in fapt nu-ti pune prea mari sperante, asta-i tot.
Leba, ce sperante? Aici vorbim de stiinta, de matematici exacte fara variabile :D apar pe malul dunarii, umflu barca, iau o gura de cafea, dau barca la apa, montez motorul, ma uit in jur, ma mai uit in jur, vad niste manelisti: injur!

Plec, ancorez scrutez atmosfera, lansez: unul din alea 3 voblere ale mele va prinde avatul! cum spuneam mai sus: pac lansarea! pac avatul! :lol:

Cu increderea si optimsmul stau bine, chiar si la inmormantari, mai ales daca nu e inmormantarea mea... :D
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

marcel gheorghita
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 11 Dec 2005, 09:15
Localitate: Botosani

Mesaj de marcel gheorghita » 06 Iun 2008, 14:37

sbogdan scrie:Leba ..., tata ...!!!!! ai fost la Stinca ???????
Ce se intampla la Stanca?

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Mesaj de SVF » 06 Iun 2008, 16:00

ovidiu scrie:
leba scrie:
aham, mai ia-ti inca 10, profilactic..daca prinzi de rupi si apoi agati, ce faci? :D :twisted:
just kiddin', in fapt nu-ti pune prea mari sperante, asta-i tot.
Leba, ce sperante? Aici vorbim de stiinta, de matematici exacte fara variabile :D apar pe malul dunarii, umflu barca, iau o gura de cafea, dau barca la apa, montez motorul, ma uit in jur, ma mai uit in jur, vad niste manelisti: injur!

Plec, ancorez scrutez atmosfera, lansez: unul din alea 3 voblere ale mele va prinde avatul! cum spuneam mai sus: pac lansarea! pac avatul! :lol:

Cu increderea si optimsmul stau bine, chiar si la inmormantari, mai ales daca nu e inmormantarea mea... :D

Daca la inmormantarea ta esti ok,atunci stai bine cu optimismul,in rest e doar antrenament.. :lol: :lol: :lol:

horia flucus
veteran
veteran
Mesaje: 950
Membru din: 26 Apr 2007, 23:35

Re: La ce prindem cel mai bine avat

Mesaj de horia flucus » 06 Iun 2008, 16:06

Alexinhoo scrie:Hy,ma refer aici la ce vobler ati prins voi mai bine avat(firma,culoare,marime) sper k nu e un secret prea mare sa ziceti si voi cate ceva din ce mai stiti:D
Am dat acum doua saptamani in Delta cu Storm de 7 cm cu spate verde .
Le-am spart buza da de... era prohibite asa ca sunt tot acolo...inapoi in apa!
Ca sa fii fericit pentru un an te insori, pentru inca doi ani divortezi, iar pentru toata viata inveti sa pescuiesti!

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 06 Iun 2008, 17:23

ovidiu scrie: .....pac lansarea! pac avatul! :lol:
:lol: sa te-ntorci la fel de bine dispus de la avatzeala, chiar daca EL te va dezamagi :D
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 06 Iun 2008, 19:06

ovidiu scrie: ma astept sa-mi traga la orice imitatie de vobler :lol:
@Ovi...daca nu greseai un singur cuvant,aveai perfecta dreptate
...adica,cuvantul "magic"este oblete si daca il inlocuiesti cu "vobler"in citatul de mai sus.... :lol: pac...pac...

Fir intins ! tuturor. :wink:

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 06 Iun 2008, 22:26

old_radu scrie:
ovidiu scrie: ma astept sa-mi traga la orice imitatie de vobler :lol:
@Ovi...daca nu greseai un singur cuvant,aveai perfecta dreptate
...adica,cuvantul "magic"este oblete si daca il inlocuiesti cu "vobler"in citatul de mai sus.... :lol: pac...pac...

Fir intins ! tuturor. :wink:
stiu ce am spus! si asta voiam sa spun imitatie de vobler, adica imitatie de imitatie! ma pricep la vobler doar in teorie, asa ca doar increderea ma anima , daca ar fi sa dau dupa stiinta as da numai cu jeliboane...

Toate bune!
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Scrie răspuns