intrebare ancore

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
MAYER_MARYUS
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 121
Membru din: 08 Iul 2005, 03:49
Localitate: BUC

intrebare ancore

Mesaj de MAYER_MARYUS » 19 Sep 2008, 04:26

sant curios de un lucru, multi de pe forum se lauda ca se duc la peste din placere ca elibereaza toti pestii (c&r), dar nu am vazut pe nimeni sau nu am gasit ceva legat despre ancorele fara contre,
eu personal dau dupa clean din 10 unu sigur e facut praf chiar daca i-as da drumul ar muri sigur,

dc sa nu-i dam inca o sansa in plus si sa luom o pila de unghii sa polizam contrele asa nu-l mai ranim f rau si se pot scoate foarte usor triplele
mai ales in drill adrenalina creste mai mult deaoarece esti mult mai atent sa nu-ti scape :wink:

eu in ultimile 3 partide am folosesc ancore 'polizate' si rata scaparii nu a fost influentata, poate la stiuca cand face lumanarea ....dar la clean nu e o pb

cati dati fara contre ?

Avatar utilizator
el_disku
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 01 Sep 2008, 12:36

mda...

Mesaj de el_disku » 19 Sep 2008, 08:35

bah,....sa fiu sincer nu e o idee rea...dar am o conceptie legata de ranirea pestilor..care poate influenta si alte pareri...Eu am pescuit si fara contre si am ranit acelasi numar de pesti...spre exemplu am agatat mai multi pesti in zona ochiilor...ranindui destul de rau...am avut vobler mic inghitit de clean..din cauza asta...personal cred ca e cam 50/50 raportul de ranire..si cu si fara contre..

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Mesaj de old_radu » 19 Sep 2008, 10:04

...discutii pe aceasta tema...

http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic. ... ht=carlige

Fir intins ! tuturor. :wink:

Scrie răspuns