Ia ziceti da cinstit cati dintre voi au luat novac la spin..

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
bos_28
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 04 Dec 2006, 00:18

Ia ziceti da cinstit cati dintre voi au luat novac la spin..

Mesaj de bos_28 » 05 Dec 2006, 18:09

Da cinstit, ia ziceti care ati luat un capatanos d-asta de bot cu shadul sau jelibonu` in gura. Astept norocosii.

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5737
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 05 Dec 2006, 18:51

Cinstit?! Eu NU am luat! Pacat aaaa...?!
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 05 Dec 2006, 19:16

chestia asta cu pescuitul fitofagilor nu o sa o cred ... povestile auzite sunt doar pt a te da mare pe net...un crap mai cred e plauzibil...da nu si obositii astia de pesti....si am dat si eu..am un baraj in care unde aruncai cu orice piatra lingura etc..dadeai in bancuri de fitofagi ..nu e gluma si nu am avut un tzac nimic
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

bos_28
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 04 Dec 2006, 00:18

Re: re

Mesaj de bos_28 » 05 Dec 2006, 19:17

ionutz_gr scrie:chestia asta cu pescuitul fitofagilor nu o sa o cred ... povestile auzite sunt doar pt a te da mare pe net...un crap mai cred e plauzibil...da nu si obositii astia de pesti....si am dat si eu..am un baraj in care unde aruncai cu orice piatra lingura etc..dadeai in bancuri de fitofagi ..nu e gluma si nu am avut un tzac nimic
de acord mane nici eu n-am luat poate altcineva mai norocos

Avatar utilizator
ionutz_gr
senior
senior
Mesaje: 473
Membru din: 29 Apr 2004, 19:34
Localitate: Bacau
Contact:

re

Mesaj de ionutz_gr » 05 Dec 2006, 19:27

nu e greu de adaugat in galerie un peste cu un jeleu in gura..bag si eu vreo 4-5 si incep sa dau sfaturi pe forum ..ca sunt pescar de fitofag ce dracu
Dupa ce am descoperit ca viata nu are nici un sens, nu ne ramane altceva de facut decat sa-i dam un sens.

bos_28
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 26
Membru din: 04 Dec 2006, 00:18

Re: re

Mesaj de bos_28 » 05 Dec 2006, 19:31

ionutz_gr scrie:nu e greu de adaugat in galerie un peste cu un jeleu in gura..bag si eu vreo 4-5 si incep sa dau sfaturi pe forum ..ca sunt pescar de fitofag ce dracu
esti suparat pe viata rau ionutz eu ma gandeam cand am scris cinstit sa apelez la constiinta fiecaruia si sa primesc niste raspunsuri corecte. Am postat acest topic ptr ca am vazut niste tehnici de pescuit la sanger o varietate a capatanosului in cauza ce-i drept cu momeala vie asa ca prin analogie am crezut ca poate fi adus sa haleasca si guma de mestecat :)

Nu de alta darsa nu-i puta gura dupa atatea rame.

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Mesaj de empthy_cluster » 05 Dec 2006, 19:51

mah frate novaci astia is pesti dupa mine foarte pasnici uni cu iarba alti cu plancton sau mai stiu io ce, nu cred ca au nici un gram de agresivitate sa sara la shad etc...., cine ia prins a fost noroc chior si ia s-a parut novacului ca shadul este o `iarba` care pluteste in neant.
novaci ce i-am vazut in pozele lui ionutz shi gerulu erau mici, deci neastamparatzi :wink: , poate din joaca au sarit dupa shad numik mai mult, cand voi vedea un animal de vre-o 10-15 kg prins la spin de gura de un peschar credibil nu jepcar, atunci DA este phlauzibill :!:
be smart be silent be deadly.....

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 05 Dec 2006, 19:54

@bos_28-vezi aici,poate ii afli pe cei care au luat:
http://www.rapitori.ro/forum/viewtopic.php?t=3422
Michael va recomanda Regulamentul forumului

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Mesaj de empthy_cluster » 05 Dec 2006, 19:55

complectare, la gerulu este cu cantec treaba ca pozele lui cu novacii erau tunning infantil :evil: , la ionutz dupa mine ii ok. :lol:
be smart be silent be deadly.....

empthy_cluster
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 08 Apr 2006, 01:37
Localitate: arad

Mesaj de empthy_cluster » 05 Dec 2006, 19:57

@Michael dupa mine ala nu-i spinning, de coada spinare aiurea.. :wink:
be smart be silent be deadly.....

Scrie răspuns