DORESC AJUTOR!!!

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
adi200038
senior
senior
Mesaje: 325
Membru din: 12 Oct 2004, 19:56
Localitate: Raul Olt

Mesaj de adi200038 » 16 Oct 2004, 08:11

A fost fratele tau si la Arcesti, am prins aprox. 2 kg de biban si niste tarani la pestisor viu, au prins vre-o doi salai frumusei.
IAR PENTRU CEI CARE AI INTERESEAZA A INCEPUT SALAUL SA PUNA BOTUL IN ZONA BARAJULUI DE LA SLATIOARA!

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 12:48

4 la kil? Cam micuti fratioare, opreste de-o saramura si da-le drumul la restul, sa se face de juma de kil macar.
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Avatul pe Prut

Mesaj de Ioan S. » 10 Noi 2004, 20:14

rog stergeti acest mesaj deoarece continutul l-am pus intr-un topic nou.

Scuze
Ultima oară modificat 10 Noi 2004, 21:49 de către Ioan S., modificat 1 dată în total.

adrian frunza
veteran
veteran
Mesaje: 877
Membru din: 14 Oct 2004, 19:15

Re: DORESC AJUTOR!!!

Mesaj de adrian frunza » 10 Noi 2004, 21:30

[quote="adi200038"]AM DESCOPERIT DE CURIND PESCUITUL LA BIBAN CU TWISTER PE RIUL OLT! ASTAZI L-AM OMORIT (8 KG) NUMAI BUCATI MARI( 4 LA KG)SI AM INCEPUT SA CAUT CIT MAI MULTE DATE.
1.IN PRIMUL RIND CE ESTE ACELA[u][b] GLITTER[/b][/u]?
2.UNDE POT GASI MAI MULTE CULORI DE TWISTERE, PE LA NOI ESTE SARACIE MARE
3.CARE SINT (CULOROLE!?) CELE MAI BUNE LA PESCUITUL BIBANULUI?


salut!iti raspund pe rapide.
1. glitter=sclipici,particule stralucitoare in masa nalucii

2.nu iti trebuie multe culori ,iti trebuie cele potrivite.multe culori iti trebuie cand apa e super pescuita si bibanul e ff prudent.nu e cazul.cand dau de biban folosesc una sau doua culori toata ziua si il sparg.
3.verde fluo simplu+ glitter,verde fluo sidef(best),alb sidef(translucid verde),rosu(cireasa),alb,verde translucid spinare neagra(arma secreta)(toate sunt fabricate de MISTER TWISTER), shad verde fluo opac spate negru coada rosie(chinezarie ordinara)
4.nu ai intrebat nimic de grosimea firului ,greutatea jigului,tipul de naluca folosit , flexibilitatea nalucii si miscari secrete.daca te intereseaza am o reteta de filetat bibanul cu care i-am prostit si pe lipoveni . [/quote]
walleye

Scrie răspuns