Concurs 23-24 oct

pescuit cu naluci, momeli artificiale: oscilante, rotative, voblere, twistere

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
iliuta goean
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 153
Membru din: 25 Feb 2004, 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesaj de iliuta goean » 26 Oct 2004, 14:48

oricum a fost de vreo 10 ori mai mult ca in alti ani.

eu unul merg la orice concurs la care sunt convins ca totul e pe bune, indiferent de premii, mancare bautura etc.

daca in schimb suspectez (sau eventual sunt sigur) ca sunt manevre atunci nu merg nici cu forta.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 28 Oct 2004, 07:22

Ne-am lamurit. Fane isi merita locul 3 la general. Din pacate concluzia este pe baza unui regulament alcatuit si publicat cu 2 zile inainte de ultimul concurs, nici acest regulament nefiind complet, nedescriind in detaliu sistemul de acordare a punctelor.
Punand laolalta 6-7 fapte si intamplari am ajuns sa-i dau dreptate lui Dan. Amicii mei la fel. Asa ca s-ar putea ca in Campionatul national de anul viitor sa se inscrie 3-4 concurenti. Bafta lor si felicitari celor ce se vor clasa intre primii!

Dane, acu poti s-o bagi pe aia cu "Ti-am spus eu!"

Avatar utilizator
mugurel
senior
senior
Mesaje: 348
Membru din: 19 Mai 2004, 09:32
Localitate: tg.jiu

Mesaj de mugurel » 28 Oct 2004, 07:44

Da felicitari celor 4 pescari participanti care se vor urca pe primele 5 locuri :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Oct 2004, 10:01

Mihai, nu e vorba de "ti-am spus eu"
indiferent de cine are dreptate sau nu ( oricine poate avea o parere pe care sa si-o schimbe ulterior ), imi pare rau de faptul ca au fost persoane care au crezut despre mine ca am deschis discutia din ranchiuna sau reavointa sau mai stiu eu ce alt motiv ascuns
este drept, de altfel, ca discutand cu cineva pe Internet nu poti cunoaste persoana respectiva si nu-ti poti da seama de caracaterul sau
poate cu timpul, discutand mai mult pe acest forum, o sa ne cunoastem cu totii mai bine

care ar fi fost clasamentul inainte de schimbarea strategica de regulament, si care este lotul pana la urma ?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 28 Oct 2004, 10:18

Nu e vorba de neincredere in parerile tale ci de speranta ca totusi lucrurile pot merge si bine.

Daca cele 4 concursuri ar fi fost punctate identic clasamentul ar fi fost:
1. Fane
2. Paco
3. Vali
4. Renel

Deci DOAR se schimba campionul.

Cu schimbarea facuta, concursul de la Sacalaia, care a avut mai multi concurenti decat toate la un loc si unde n-a fost Paco, a punctat cat un sfert din celelalte concursuri care au punctat egal.

Ar mai fi multe de spus dar mi-a cam pierit cheful!

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 28 Oct 2004, 10:35

Cat priveste lotul sunt alte discutii ciudate si interminabile.
Dupa ce s-au desfasurat toate etapele si s-a stabilit clasamentul final, normal ar fi ca lotul sa se faca in ordinea clasarii, din cei mai bine clasati care isi si permit deplasarea sau fac rost de fonduri din sponsorizari, spargeri de banci, etc.
Si totusi ...
Cica lotul se va stabili in mai 2005 (!!!!) in urma unui concurs pe un rau cu pastrav, asta pentru ca in Portugalia se va pescui la pastrav pe rau.
Probleme:
- nu exista in Romania un rau potrivit; :cry:
- pastravii nostri sunt salbatici, cei din concursul din Portugalia (cum au fost si cei din Italia) sunt de crescatorie, pusi in apa in ajun, deci concursul de aici e irelevant; :shock:
- stabilirea lotului in mai 2005 e mult prea tarziu pentru ca oamenii sa mai apuce sa-si faca rost de finantari; :x
- e aiurea sa faci o finala 2004 in mai 2005; :evil:
- suma a mai multe concursuri la diferite specii si pe diferite ape spune ceva despre calitatile generale si despre adaptabilitate, in timp ce concursul acela s-ar putea sa zica ceva despre cine cunoaste apa respectiva dinainte :lol:
Si ar mai fi ...
Sper sa citeasca si dl Teleianu si macar sa se gandeasca la ce am scris (cu bunaintentie, cu pentru a pune contre sau pentru a favoriza pe cineva), daca nu sa si raspunda.
Mai am o multime de idei, dar daca factorii de decizie nu se arata interesati ... ce folos.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Feb 2005, 15:30

salut mihaiv,

ceva noutati legate de participarea prietenilor tai la concursul din Portugalia ?
au fost invitati in lotul national al Romaniei, conform punctajului obtinut ?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 28 Feb 2005, 18:19

Si ei se intreaba acelasi lucru! :lol:
Dl Teleianu se pare ca nu mai da nici un anunt. Poate s-o fi retras din functie si noi asteptam anunturi care n-au de la cine sa vina.
Baietii sunt pregatiti, ar vrea sa-si faca rezervare de bilet la avion, dar ... cum spuneam mai sus.
Nasol e ca concursul e aproape, adica in mai. Daca ii anunta peste doua luni, atunci va avea ocazia sa mearga singur, ca oamenii mai au si servici, trebuie sa-si faca cerere de concediu de pe acum, nu ca altii care-s cu afaceri proprii. :evil:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Feb 2005, 18:55

ei, poate s-o fi facut deja lotul cu alti pescari :lol:

Scrie răspuns