Tabelul marimilor Wadersi

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

lupishor
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 159
Membru din: 26 Oct 2011, 15:40
Localitate: Deva

Re: Tabelul marimilor Wadersi

Mesaj de lupishor » 12 Oct 2013, 22:10

Am de 2,5 ani un set de waders+ bocanci de la Taimen. i-am folosit cam de 100 de ori. Acum a inceput sa imi intre apa pe la cusaturi. Va trebui sa imi cumpar o pereche noua. Poate de data asta ma voi orienta spre Cabelas. Precizez ca nu i-am zgariat sau folosit decat pe belly boat.

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Tabelul marimilor Wadersi

Mesaj de tavistan » 13 Oct 2013, 09:49

Daca i-ai folosit de 100 de ori e foarte bine; va fi greu sa obtii mai mult in categoria medie de pret.

Avatar utilizator
ady_fly
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 174
Membru din: 13 Aug 2012, 17:37

Re: Tabelul marimilor Wadersi

Mesaj de ady_fly » 03 Noi 2013, 08:11

Cred ca totul tine de doza de subiectivism (la alegerea firmei) si de modul de ingrijire a echipamentului ( in cazul duratei de intrebuintare) a fiecaruia dintre noi!
Personal, detin de aproape 3 ani un set wadersi (Taimen River Plus II) + bocanci de la Taimen , folositi in conditii chiar foarte dure, uneori de sport extrem (bolovani, ape adanci, copaci cazuti, etc.) si nu am intampinat pana acum necazuri! Recunosc ca la alegere am tinut cont de pretul atragator, care este un amanunt de luat in seama in concordanta si cu numarul de iesiri preconizate intr-un an! Trebuie tinut cont de faptul ca si neintrebuintati, materialul imbatraneste! Parerea mea...
Toate cele bune! :respekt:

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Tabelul marimilor Wadersi

Mesaj de tavistan » 11 Noi 2013, 10:39

Mai e o problema ady_fly in categoria asta de pret: Calitatea diferita pentru acelasi produs in loturi diferite sau chiar in acelasi lot; de Timen am auzit lucruri diferite - si nu cred ca e vorba de subiectivism. Eu am avut niste waderi Devaux de care unii erau mai mult decat incantati; pe mine m-au tinut doar cat sa iasa din termenul de garantie... :wallbash: . Dup-aia mi-am luat niste Snowbee - alta viata; m-au tinut 3 ani in conditiile in care i-am cumparat cam scurti si-i cam intindeam pe la cusaturi; au cedat dar greu si dupa multe partide.

Scrie răspuns