Probleme de incepator :)

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de Tavi » 23 Sep 2012, 20:48

semlecangheorghe scrie: ..D-apoi,in timpul ala,cit am filfiit io prin er,am vazut ca nu-i greu a te juca cu vectorii cind nainte cind 'napoi..eh..joaca de copchil...pun pariu ca si fiu-meu lanseaza din prima...
Si tu crezi ca te ie cineva in serios? :D Io inteleg ca ai zis asta ca sa ne starnesti dar tre sa te stradui mai tare.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
colaps
senior
senior
Mesaje: 412
Membru din: 14 Apr 2011, 08:49
Localitate: Oradea

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de colaps » 23 Sep 2012, 20:51

lordul mustelor :D tare asta ... o notez ca-mi trag o semnatura demna de razboiul ... mustelor .

oricum povestioara e simpatica . pacat ca nu s-a finalizat cu o captura , desi era aproape imposibil , din mai multe puncte de vedere da` noah ... sa zicem :D
...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Sep 2012, 21:02

Le iau pe rind..

Am dat cu textil de 15 lb pentru ca atunci imi luasem lanseta si mulineta si nu mai aveam rabdare pina vine snurul,snur cari nu se gaseste asa pe toate gardurile,ca si textilele pentru spinn ori cast..

Referitor la serioziatea topicurilor...adik sa inteleg ca voi frai...pardon,fly-erii,aveti voie sa veniti pe topicuri pur tehnice,unde se vorbeste serios, despre 'jucarii',si sa va bateti joc si sa intoarceti cu susu-n jos subiectu',si cind vine unu' copiindu-va voua atitudinea,ala ii...'ridicol'??

Si cine zice asta??Poi barzaunele ala de-si zice 'vgb',care nu s-a prins ca acolo la faza cu pomii si lansatul pe sub ei, eu ma mincam cu voi...brae,da rai sinteti,nu v-ati gasit nici unu' sa-i ziceti ce ridicol e cind mi-a zis ca n-am nici o treaba cu fly-ul??Poi ce ,am zis eu ca am??Ala saracu' n-a vazut ca acolo e la misto...si mai vorbeste el de ridicol :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nah,v-am stirnit destul???

Sinteti la serva ,hai sa vedem intoarceti pe dos topicurile voastre de fly,cum le intoarceti pe dos pe celelalte??

Retine ca ,eu personal dau p-acilea din an in pasti...si sper ca ati inteles scopul si durata scurtei mele treceri prin ograda voastra..Pa..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Sep 2012, 21:04

colaps scrie:lordul mustelor :D tare asta ... o notez ca-mi trag o semnatura demna de razboiul ... mustelor .

oricum povestioara e simpatica . pacat ca nu s-a finalizat cu o captura , desi era aproape imposibil , din mai multe puncte de vedere da` noah ... sa zicem :D

Nu brae,e 'ridicola'...da' in razboiu' asta a mustelor,e surclasata de departe de 'ridicolul'....'n-ai nici o treabaq cu fly-ul'.... :lol: :lol: :lol: :lol:Probabil ca d-l vgb e in stadiul asta...
1 . stationarul
2. spining
3. baitcasting
4.fly
E ca la blocul cu patru etaje...cind stai la 4 nu-ti mai sarea nimeni in cap, numai ca de o vreme se mai face un etaj si apar probleme la mansarda..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de Tavi » 23 Sep 2012, 21:15

semlecangheorghe scrie:Le iau pe rind..

Am dat cu textil de 15 lb pentru ca atunci imi luasem lanseta si mulineta si nu mai aveam rabdare pina vine snurul,snur cari nu se gaseste asa pe toate gardurile,ca si textilele pentru spinn ori cast..
Inteleg rabdarea dar nu merge fara snur.
semlecangheorghe scrie: Referitor la serioziatea topicurilor...adik sa inteleg ca voi frai...pardon,fly-erii,aveti voie sa veniti pe topicuri pur tehnice,unde se vorbeste serios, despre 'jucarii',si sa va bateti joc si sa intoarceti cu susu-n jos subiectu',si cind vine unu' copiindu-va voua atitudinea,ala ii...'ridicol'??
Da
semlecangheorghe scrie: Si cine zice asta??
Eu
semlecangheorghe scrie:Nah,v-am stirnit destul???
Nu. Daca chiar vrei sa afli ceva intreaba si ti se va raspunde.
semlecangheorghe scrie:Sinteti la serva ,hai sa vedem intoarceti pe dos topicurile voastre de fly,cum le intoarceti pe dos pe celelalte??
Bla bla
semlecangheorghe scrie:Retine ca ,eu personal dau p-acilea din an in pasti...si sper ca ati inteles scopul si durata scurtei mele treceri prin ograda voastra..Pa..
Am retinut.
Nu am inteles.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Sep 2012, 21:24

Ciiih,iar nu ai inteles???Fiori am pe sira schinariii..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de Tavi » 23 Sep 2012, 21:27

Chiar nu am inteles.
De ce ai speriat avatu? Asta era? Habar n-am, pot fi o groaza de motive...
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de semlecangheorghe » 23 Sep 2012, 21:29

Nu io l-am speriat...goanga..ca era cit china..si iel avatu',nu era obisnuit sa muste iepurii de coada si pun pariu ca iepure de cimp,de culoare alba nu o vazut..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de Tavi » 23 Sep 2012, 21:37

Atunci termoclina tre sa fie. :P
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Re: Probleme de incepator :)

Mesaj de ranga » 23 Sep 2012, 23:10

Tavi scrie:De ce ai speriat avatu? Asta era? Habar n-am, pot fi o groaza de motive...
io cred ca era textilu' cam gros. :headbash:

Scrie răspuns