pescuit la musca naturala si artificiala pe rau.

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

maryo
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 17
Membru din: 26 Mai 2011, 16:18
Localitate: xxxxxxx
Contact:

Mesaj de maryo » 30 Iul 2011, 13:40

Salutare
Am fost si eu la pescuit cu inca 2 baietzi pe la 6 dimineatza,eu fiind singurul care dadea la musca,ei pescuind la rama.
Concluzia la care am ajuns e ca la rama prinzi din 5 in 5 minute peste(foarte mic)iar la musca cel mai mic este cat palma.Ieri am avut 2 pesti prinsi (recunosc ca nu i-am eliberat ca unul dintre noi vroia clean cu malai sa manance) si un clean pe la 400 de g scapat:((am ratat intepatura:)).
In legatura cu sculele de pescuit,eu pescuiesc cu o varga(raul e foarte foarte ingust)iar in privinta mustelor eu is din Buzau si cand ma duc la diferite magazine si ii intreb pe aceo domni,ei habar nu au ce muste au:l
Mam uitat pe net de niste muste iar cand am ajuns la un magazin ce-a mai scuma era 3,5 lei:l(adica ma refer la calitate,paote trebuie ceva mai scump casa prind mai bine,dar nu avea :)) )
Sunt curios tu ce fel de muste ai si cam pe unde pot gasi niste muste mai bune.Uite id meu maryosava@yahoo.com sa vb mai multe daca ai placerea:D

Si o rola de fir daca imi poti spune cam ce mi-ar trebui,poate prind

ionutz13
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 108
Membru din: 11 Apr 2011, 08:43
Localitate: Bucuresti

Mesaj de ionutz13 » 30 Iul 2011, 22:11

Incearca cu un fir de 0,12-0,18.Incearca sa iti faci singur mustele dupa modelul celor vazute pe net.Nu iti trebuie neaparat o menghina speciala.Primele mele muste au fost folosite la obleti.Pretul mustei nu conteaza.Am avut si am lansete si mulinete de 30-60 lei care bateau marci renumite. :bere:

Scrie răspuns