nimphstick

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 09 Sep 2011, 13:47

poti sa mai ceri pareri de la fo doi ( ti-i zic pe privat) , daca chiar vrei sa stii mai mult despre el.
sau vorbim si faci un "drive test" :)
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

bogdansb
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 12 Apr 2011, 15:00

Mesaj de bogdansb » 09 Sep 2011, 14:18

daca e cineva mai aproape de sibiu, n-ar fi rau

bogdansb
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 12 Apr 2011, 15:00

Mesaj de bogdansb » 19 Sep 2011, 10:21

MuskMd scrie:salut Bogdan, nu , nu e vb de BFC decat in a doua parte a discutiei :).
Initial e vb despre spartan nymph stick pe care il comercializeaza shopul lui Luci Vasies. Mie batul mi s-a parut a fi ok ca si bat, dar nu discut pretul la cere e vandut.
Legat de BFC, o sa iti poata da pareri leo dupa weekendul asta.
Personal am fost multumit de el, mai ales in ultima perioada , cand in urma ruperii unei lansete cu care pescuiam frecvent a trebuit sa dau cu el mai tot timpul.
Nu e o lanseta usoara, are in jur de 120 g, finisajele sunt cinstite, pluta mi s-a parut cam fragila. Eu l-am luat pe vremea cand era 40 eur, acum e undeva peste 50 pe site. ca sensitivitate e ok, isi face treaba.
L-am pescuit si cu uscate dar nu e cel mai potrivit si mai placut pt asta deoarece trebuie lucrat mai mult ca sa ai prezentare ok si precizie in cast.
Desi scrie 3/4 pe el nu prea se incarca cu fire de 3, cel mai bine l-am pescuit la clean cu fir wf5, unde se si simte ok incarcarea. Ude si streamere, unde nu te stresezi f tare de prezentare, merge ok....

Ce e interesant la el e ca da impresia ca are mult putere, in dril fiind f ok, reusind s acontrolez ok si pastrav de peste kilogram cu el....

In concluzie : nu e cine stie ce avion, dar e un bat ok si mai ales la cat costa. Judecand strict dupa "taratul nimfelor" eu consider ca un bat din categoria asta nu merita mai multi bani, nicicum.
Chestia e ca nu il mai gasesc deloc pe site, nu caut eu unde trebuie?
Unde l-ai gasit cu 50 de euro?
Mersi

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 19 Sep 2011, 10:30

:lol: era o cifra orientativa :)
vad acum pe http://www.bfctackle.com/ ca apare cu 56, dar pe situl shopului nu mai e disponibila....

Din punctul meu de vedere, zic sa nu te grabesti. Din ce am discutat cu bulgarii undeva la finalul lui octombrie o sa ii mai vina blankuri si bete BFC. si atunci o sa fim mai multi care o sa ne combinam la o comanda mare :).
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

bogdansb
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 12 Apr 2011, 15:00

Mesaj de bogdansb » 19 Sep 2011, 10:54

multam', daca va hotarati, intru si eu.

Avatar utilizator
LucianBc
senior
senior
Mesaje: 376
Membru din: 21 Iun 2010, 12:37

Mesaj de LucianBc » 08 Oct 2011, 19:01

Am eu unul de vanzare nou-nout luat in mai de la Lucian si nu am pescuit decat o singura data. Il vand la un pret super ptr. ca m-am apucat de spining la salau . Daca il doreste cineva sa dea mp

bogdansb
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 12 Apr 2011, 15:00

Mesaj de bogdansb » 10 Oct 2011, 12:01

MuskMd scrie:...
Legat de BFC, o sa iti poata da pareri leo dupa weekendul asta.
...
Cum e lanseta Leo? :P

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

lanseta

Mesaj de leowb » 10 Oct 2011, 13:50

Salut ,am avut si eu multe lansete de musca dar nu am fost multumit de ele cum sunt de acest bat de nimfa care e si ieftin si usor si scurt ca transport si sensibil si are tot ce trebui.Parerea mea e adaptabil cam pe orice rau.Deabia astept sa mi mai comand inca unul sa am acolo ca nu se stie niciodata in ce usa sau geam se rupe sau chiar vreun picior.Snur intins

Avatar utilizator
ovidiurods
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 01 Sep 2011, 00:52

Mesaj de ovidiurods » 14 Oct 2011, 08:18

BAtu ala ..spartan nimf stick...e construit pe blank de CTS serie x , modul 6000, ..
daca vrei,, iti spun si cine le monteaza .. :D

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 14 Oct 2011, 08:25

:lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns