Menghina pentru legat muste

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Mesaj de Adi G » 22 Dec 2010, 16:18

georgica scrie:
Bic scrie:una daia indiana de ala arow cu maneta (sau cum io zice) pe spate care a functionat o vreme dupa care a inceput sa nu mai tina carligul(se ducea in jos sub greutatea bobinatorului);ii mai dadeam un ciocan mai faceam o musca si tot asa.
that's what i'm talkin' about.... :wink:
georgica scrie:n-are rost sa-tzi iei o ieftenitura de doajde euro si dupa un an doi incep sa se labartzeze falcile, se rupe, dreaq stie...
that's what i'm talkin' about -> (transleishon) despre asta vorbesc io, sau, tradus cuvant cu cuvant -> asta este ce io vorbesc despre.

totu uochei? bine asa?

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 22 Dec 2010, 17:51

Cumperi o menghina beton cu 100-150 euro si apoi iti dai seama ca n-ai chef sa legi muste, ca nu e de tine si nu ai nervi ... o pui la anunturi.... primesti pe el 60- 80 euro, daca primesti :cry:
Afacere pura:lol: , sau n-o lasi din preti si stergi praful de pe el... :roll: .
Pentru inceput eu zic ca ajunge si una ieftina pe parcurs daca prosperati poate ....

Bic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 168
Membru din: 21 Apr 2007, 08:26

Mesaj de Bic » 22 Dec 2010, 17:58

Ok.Daca citesti mai atent fraza aia pe care ai citato vezi ca am scris ca a functionat o vreme.Tu esti sigur ca o sa treci de acea vreme?Esti sigur ca statistica lui Andrei nu o sa te includa?Desigur nu e vorba de dat coltul, ci de momentul cand trebuie sa prestezi pe apa cu mustele alea.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Mesaj de Adi G » 22 Dec 2010, 18:31

Bic scrie:Ok.Daca citesti mai atent fraza aia pe care ai citato vezi ca am scris ca a functionat o vreme.Tu esti sigur ca o sa treci de acea vreme?Esti sigur ca statistica lui Andrei nu o sa te includa?Desigur nu e vorba de dat coltul, ci de momentul cand trebuie sa prestezi pe apa cu mustele alea.
poi daca o luatzi asa.... nu mai ai voie sa cumperi nimica :lol: deci nici o lanseta si nici o mulineta nu ar mai avea voie sa coste mai mult de 50 lei sau cum? ca nah, poate te lasi :lol: adica sa-mi iau acu o vrajeala de 15 euro si in doi trei ani sa mai dau o suta pe o menghina calumea? poi ce afacere ii asta? io pescuiesc de cand ma stiu si nu mi-a dat vreo data in cap sa "ma las" :lol: au fost ani in care nu am ajuns decat o data la pescuit sau niciodata... si n-am vandut nici o scula :lol: nu cer de mancare astea. pescar is, muscar is... deci, ce motiv as avea sa nu leg muste? creca am sa ma inervez pan la urma si-mi iau un Regal de ala adevarat de 500 de dolari sau cat dreaq o costa :lol: :lol: :lol: sa-l tzin numa asa degeaba in vitrina :lol: chit ca mananc numa iaurt o luna doua...

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 22 Dec 2010, 19:01

:lol:

io nush... , da daca se apleca de la incheietura... , oare nu putea fi strinsa ? sau nu putea fi modificata ca sa se stringa ? numa cu ciocanu mergea ? :lol:
numa cu inca citeva zeci de euro alta se putea ? :lol:

Avatar utilizator
kzoli
veteran
veteran
Mesaje: 2856
Membru din: 30 Sep 2008, 08:25
Localitate: Targu Mures

Mesaj de kzoli » 22 Dec 2010, 20:13


Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 22 Dec 2010, 21:05

:? ce-i aia ? :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Bic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 168
Membru din: 21 Apr 2007, 08:26

Mesaj de Bic » 22 Dec 2010, 21:05

Mai Georgica,cumpara ce-ti place tie;vezi ca pe Youtube gasesti mai toate modelele de menghine ,si acolo le vezi ce si cum presteaza fiecare tip.

Bic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 168
Membru din: 21 Apr 2007, 08:26

Mesaj de Bic » 22 Dec 2010, 21:25

Kuintautti,nu se apleca de la incheietura,doar carligul fugea in jos,chiar pina la pamint daca nu eram iute de mana.Cred ca problema era din falci(am si fortat-o cu ceva carlige mari).Daca mergea reparata ,nu stiu important e ca eu nu am reusit.Numa cu inca cateva zeci de euro se putea?Asa pot sa te intreb si eu: numai cu glx de cateva sute de euro se poate?sau mergea si un Loop.javascript:emoticon(':D')

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Mesaj de MuskMd » 22 Dec 2010, 21:51

Bic scrie:Cred ca problema era din falci(am si fortat-o cu ceva carlige mari)
inseamna ca problema nu era de la falci era de la tine :P ( no offence :D )

eu mizeria mea de amida am reuist sa-i f... filtetul und eintra piciorul in corpul falcilor ( mare idiotenie cu filteul in bronz)

din emotia inceputurilor am fortat strangerile...si bau ( deci tot eroare umana...)


Dar am refacut filetul si acum e ok...un pic suie si atat :D


si tot asa leg ( adica oleaca shui :lol: )


io zic asa...
pasul 1
15 euro sau aia de 25 d epe taimen
pasul doi : te lasi de legat :D
pasul 2b : legi cativa ani buni, si dupa aia o sa iti alegi una in cunostinta de cauza si fara sa mai ceri pareri de la toti descreieratii de muscari si muscari wanabe depe forum...cata incredere poti sa ai in niste oameni care strang pene, ate si mortaciuni ? :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Scrie răspuns