Intrebari idioate

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Intrebari idioate

Mesaj de Hell » 20 Mar 2012, 17:21

Uh, s-au aprins sipiritele :lol:
Dl. Calin, ce loc ocupati in campionat? :lol:

Avatar utilizator
calinagape
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 176
Membru din: 03 Oct 2006, 08:43
Localitate: Targu Mures
Contact:

Re: Intrebari idioate

Mesaj de calinagape » 20 Mar 2012, 20:02

M-au ofticat doar raspunsurile, nu si oamenii.
Nu numai ca "shimano" e din oras cu mine imi e si partener de pescuit de cele mai multe ori.
E IRELEVANT acest lucru.
Am patit-o in acelasi fel si eu si multi altii cand au pus intrebari "idioate" pe acest forum.
Aduceti-va aminte de primele postari si intrebari ale voastre!!!! Oare, din greseala sau alt motiv, nu ati pus si voi intrebari care poate s-au repetat si care, pe parcurs, s-au pierdut din esenta din cauza altor "inteligenti" care de la intrebarea: "ce sa pun in carlig ca sa prind un peste?" a ajuns la raspunsuri de genu' "bah, si- io mi-am luat un cort de 6 persoane care-l tin pe balcon degeaba..."
Nu am mai fost pe forum poate mai mult de 1 an, doi....tocmai pentru asta.
Nu vreau sa intep pe nimeni, numa' am constatat cat de bine se simt unii raspunzand offtopic la intrebari care, ar putea trece linistite si cu raspunsuri bune si folositoare.
Nu va mai rupeti din timpul vostru pretios scriind la tastatura raspunsuri pe care nici voi nu le agreati in dreptul vostru!
Daca tot ai timp si vrei sa-l ajuti pe om, da-i raspuns inteligent, consistent sau un copy-paste cu raspunsurile altora daca stii in ce topic s-a mai dezbatut problema!
Nu insist sa am ultimul cuvant deci......indiferent daca mi se raspunde sau nu (prefer sa nu), nu voi mai continua cu discutia asta.
E OFF TOPIC!
Nu te pune cu prostu' ca te coboara la nivelul lui si te bate cu experienta!

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Intrebari idioate

Mesaj de MuskMd » 20 Mar 2012, 20:13

Omule. Io zic sa mai citesti odata tot cu atentie ..... Chiar daca am vazut pe undeva ca ziceai ca ti-e lene.
Faptul ca sunteti prieteni nu e irelevant. Spune multe ! Si ar trebui sa te faca mai tolerant. Si mai cu simtul umorului. Si mai obiectiv. Poate...

iar eu personal pot sa iti zic ca la inceputul meu am incercat sa aflu despre ce se discuta . Am intrebat, iar cand cineva mi-a zis una, ca imi placea sau nu, mi-am asumat-o. Si am glumit si am mers mai departe. Si daca mi s-a spus una, am incercat sa inteleg ce mi s-a spus, nu am continuat ca televizorul sa cer indicatii ca s aimi gasesc sireturile .... Si am pus mana si am incercat. Ca in final nu poate nimeni sa iti zica ca o sa ti se potriveasca sau placa. Aia e marea idiotenie : sa te astepti sa iti dea cineva mura in gura cand, repet, nu exista adevar valabil pt toti. Si in topicul asta slava domnului ca s-au oferit f multe informatii. mai multe decat ar fi meritat tonul semi-iritat la mistouri :lol: ...aci ma refer la ai de o raspuns cu informatii :P .

PS iar eu recunosc, nu ma pot abtine d ela mistouri. Am mai fost dat afara de pe undeva pe tema asta. Poate de aia i-am si recomandat locatia respectiva pretenului tau 8)
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Hell
veteran
veteran
Mesaje: 3531
Membru din: 13 Feb 2007, 18:24
Localitate: Sparta
Contact:

Re: Intrebari idioate

Mesaj de Hell » 20 Mar 2012, 20:57

Gizas!!! Inca nu s-au dezghetat apele prin Tg. Mures?
:lol:

Avatar utilizator
shimano
veteran
veteran
Mesaje: 1314
Membru din: 16 Dec 2009, 14:42
Localitate: Targu-Mures
Contact:

Re: Intrebari idioate

Mesaj de shimano » 23 Mar 2012, 22:39

Unde-i restul? S-a sters din "greseala"?

Moderator:
N-a fost din greseala. Postarea aici acelor mesaje a fost o greseala. Consider subiectul incheiat.

Închis