Inele ceramice si shooting headuri

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Re: Inele ceramice si shooting headuri

Mesaj de Mugurstefan » 22 Mar 2020, 18:54

dam posibil sa nu le stiu .... probabil m-am uitat la alte lansete ce au snake uri lightwire si am vrut sa zic inele mici lightwire. DECIm ar merge pe #7 inele snake lightwire 1 ? cred ca 1 sunt cele mai mici... ca eu nu le cunosc...
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: Inele ceramice si shooting headuri

Mesaj de Jedi » 22 Mar 2020, 19:30

Sigur merge, sirma desi lightwire mai subtire e destul de tare,mult mai otzeloasa decit inelele Recoil cu care se faceau Loomis GLX si altele,chiar in clase mari DH si saltwater ,am facut un TFO TiCr 7Wt de multa vreme si am pus snake si top lightwire doar pe segmentul de virf. Am pescuit vreo 7-8 ani cu ea fara nici o problema la inele...
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: Inele ceramice si shooting headuri

Mesaj de Jedi » 24 Mar 2020, 00:01

Bizar, de doua ori am scris tip top, ma refeream la inelul de virf iar desteptu meu de compiuter a zis kk de fiecare data....
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Re: Inele ceramice si shooting headuri

Mesaj de Mugurstefan » 24 Mar 2020, 11:20

Jedi scrie:
22 Mar 2020, 19:30
Sigur merge, sirma desi lightwire mai subtire e destul de tare,mult mai otzeloasa decit inelele Recoil cu care se faceau Loomis GLX si altele,chiar in clase mari DH si saltwater ,am facut un TFO TiCr 7Wt de multa vreme si am pus snake si top lightwire doar pe segmentul de virf. Am pescuit vreo 7-8 ani cu ea fara nici o problema la inele...
Eu nu ma prind din moment ce sunt inele singlefoot la acelasi pret, ieri am vazut pe un catalog din 2007 de la Cabelas, de ce nu punem single foot? ca ar fi usor mai usoare ...mai ales pe anumite blancuri mai blegi mai forgiven...
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Scrie răspuns