fly shop?

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

fly shop?

Mesaj de eugen » 15 Sep 2004, 13:24

dupa parerea voastra, care e magazinul cel mai bine aprovizionat cu materiale pentru legat muste? intrebarea e doar pentru bucuresteni.

stiu 2 pe care le vizitez din cand in cand, dar nu gasesc tot ce vreau eu si am o vaga senzatie ca sunt singurul cumparator al lor. :) exista vreun magazin mai de "nisa" cu asa ceva?

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 15 Sep 2004, 14:22

nu-s bucurestean, dar la magazinul din Cluj al Energofish gasesc de fiecare data ceva de cumparat. Asa ca banui ca ar trebui sa fie la fel si la voi. Or mai fi si altele? Nu stiu? Ce au in Cluj la Arrow nu ma inspira chiar deloc. In Cluj mai e un magazin micut, care are cate ceva interesant, dar nu are legatura cu bucurestiul

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 15 Sep 2004, 14:36

multam de raspuns !

unul dintre cele 2 magazine la care ma duc este un magazin energofish. dar am remarcat ca ceea ce am cumparat o data de la ei, a doua oara nu mai exista. deci clientii lor muscari nu prea au cum sa fie in numar mare.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 16 Sep 2004, 10:17

Eu cred ca e putin invers, adica au clienti multi dar marfa putina. Fiind la inceput in domeniu au adus marfa mai mult ca sa incerce piata, sa vada cum se cumpara. Acu o luna au adus 100 de snururi de musca. Credeam ca el vor ajunge un sezon. S-au vandut intr-o saptamana. Saptamana asta le-a venit un transport nou de materiale pentru musca, multe si diverse. Sunt curios sa le vad in magazin.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 16 Sep 2004, 20:07

foarte posibil sa ai dreptate. sincer, habar n-am, am facut doar presupuneri. un lucru e cert, eu am nevoie de chestii si n-am de unde sa le iau. de exemplu, blana de iepure in mai multe culori. as vrea sa evit pe cat posibil sa ajung la situatia de a vopsi eu singur materialele.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 17 Sep 2004, 06:58

Tind sa cred ca ori n-ai fost ep la Energofish, ori la Bucuresti nu mai e marfa. Am fost aici la Cluj si au cel putin 10 culori de blana de iepure. Au atat iepure salbatic cat si iepure domestic. Pe alese!
Mai zi ce n-ai gasit, poate iti mai dau solutii :))

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 17 Sep 2004, 11:56

ba am fost, dar la un singur magazin, ca-s mai multe energo in buc. insa cum stau prost cu timpul ma duc la cel mai apropiat. au blana de iepure doar alba cu ceva pete negre, domestic, nevopsit. eu vreau si galben, portocaliu, chartreuse, maro roscat, gri, negru si tot asa. si mai vreau sa incerc si alte materiale care pe aici nu exista, gen par de capra.

acum a trecut perioada nasoala la job, saptamana viitoare am timp sa bat bucurestiul ziua pana voi gasi singur magazinul ala cu o selectie mai sanatoasa de materiale. o sa incerc si sa discut problema cu vanzatorii de la energofishul unde merg de obicei, daca la voi au en culori, inseamna ca ar trebui sa aduca si aici.

multumesc frumos de intentii! :)

Avatar utilizator
Borealis Fly
veteran
veteran
Mesaje: 506
Membru din: 28 Iun 2004, 08:57
Localitate: NYKOPING; SUEDIA
Contact:

Mesaj de Borealis Fly » 17 Sep 2004, 12:16

Roaga-l frumos pe MihaiV si poate se indura sa-ti cumpere el sau sa faca comanda in Cluj si-ti trimite prin posta materialele. :)

Sigur va puteti voi intelege vizavii de detalii.
Fir intins!
Borealis F

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 17 Sep 2004, 13:49

Nu are rost sa bati Bucurestiul aiurea. Scrie in orice revista de pescuit ca magazinul lor e pe Str Vasile Lascar nr 214. Restul magazinelor au marfa de la ei, fara sa fie proprietatea lor, asa ca baga ce vor. La ei, la adresa de mai sus, trebuie sa gasesti.
Par de capra nu cred ca au, dar e destul de simplu sa vorbesti cu un vanator.

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 20 Sep 2004, 21:36

exact acolo ma duc de obicei.

exista o mare diferenta intre magazinele din buc si din provincie. la gipo in ploiesti eu am gasit yo zuri, gipo in buc este ceea ce eu numesc magazin "comercial".

cat despre problema, stai linistit, s-a rezolvat. multumesc.

Scrie răspuns