Fly casting Bucuresti 2015

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
cosmin81
veteran
veteran
Mesaje: 843
Membru din: 22 Ian 2005, 21:00
Localitate: BUCURESTI

Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de cosmin81 » 18 Feb 2015, 10:32

Cand? Sambata 21 Februarie 2015 orele 12-16.
Unde? Stadionul Vointa pe gazon (in spatele statiei de metrou Aurel Vlaicu)
Cine? Toti impatimitii fly fishingului din Bucuresti si nu numai, incepatori, intermediari, avansati!
Ce vom face? Casting cu bete de o mana si doua maini, fiecare vine cu ce scule are pe-acasa si vrea sa le testeze, oricine vrea sa se apuce de fly fishing si nu are de la cine sa invete primii pasi, swap-uri de genul "hai sa vad lanseta mea cum se incarca cu snurul tau", discutii libere, barfoteca, voie buna si o eventuala coborare pe lacul Floreasca pentru lanseuri de tip spey cu bete de o mana sau doua.

Sunt asteptati toti cei care sunt interesati sa isi perfectioneze castingul dar si incepatorii totali care abia vor sa invete primii pasi in fly casting.
"cand ultimul copac va fi taiat din padure, cand ultima caprioara va fi impuscata, cand ultimul peste va fi scos din ocean, omul va realiza un lucru....NU PUTEM MANCA BANI"

Avatar utilizator
cosmin81
veteran
veteran
Mesaje: 843
Membru din: 22 Ian 2005, 21:00
Localitate: BUCURESTI

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de cosmin81 » 18 Feb 2015, 18:19

Am fost azi la locatia propusa, respectiv stadionul Vointa in spatele metroului Aurel Vlaicu. Ideea era sa ma asigur ca nu se va tine vreun meci de fotbal peste castingul nostru si sa discut cu un manager sau administrator sa nu cheme politia cum s-a mai intamplat in alti ani. Am dat peste madame Brigitte....nu Bardeaux protectoarea cainilor, ci taman nevasta lui Ilie Nastase, proctectoarea terenurilor de la Vointa. Ce sa zic bunaciune maxima, buze siliconate de un rosu intens, bronz nenatural de exagerat, o hainuta din blana bej din oaie islandeza la care ma uitam cu jind in timp ce vorbeam cu ea (gandindu-ma ce streamere marfa de avat as fi facut din ea) si urmarita ca de o umbra de o junioare blonda cu niste ochi ravisanti de albastri si cu niste picioare sub-esofagiene, care se uita sfios din spatele "doamnei de fier". Raspunsul a venit taios: "100 de euro pentru 3-4h pe terenul meu....atata iau eu pe inchiriere.....cu contract cu tot ce trebuie". Imi statea pe limba sa o intreb daca mai facea si altceva pentru banii aia, sau daca nu ne-o da pe aia mica si blonda la 1.75 si 90-60-90 sa o initiem in tainele castingului.....dar am raspuns cuviincios si mi-am inghitit vorbele. Probabil ca doamna de fier doreste un maner nou la geanta Luis Vuitton din dotare sau vreo capsa la blugii Armani. In fine....ca idee ne va trebui un brainstorming ca sa gasim o alta locatie pentru evenimentul de sambata....sau sa facem liste si daca ne strangem 20-25 insi, sa iasa imparteala la ceva gen 20-25ron de caciula. Ceva propuneri?

La Politehnica unde s-a tinut si anul trecut??? sau mai sunt si alte sugestii?
"cand ultimul copac va fi taiat din padure, cand ultima caprioara va fi impuscata, cand ultimul peste va fi scos din ocean, omul va realiza un lucru....NU PUTEM MANCA BANI"

oly marius
junior
junior
Mesaje: 78
Membru din: 21 Oct 2011, 21:09
Localitate: Balgrad

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de oly marius » 18 Feb 2015, 21:27

Ieftin domne ieftina aceasta Duduie doar ban la ban trage nu cumva sa i scada grosimea portofelului. Si zi ca aduci si niste blonde sa vezi ce casting iasa stau la coada de toti vor sa dea cu batul :twisted: Reclama domne ce mai :mrgreen:

Avatar utilizator
cosmin81
veteran
veteran
Mesaje: 843
Membru din: 22 Ian 2005, 21:00
Localitate: BUCURESTI

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de cosmin81 » 19 Feb 2015, 21:42

S-a modificat locatia....parcul Floreasca, str.Mircea Eliade , (parcare in incinta patinoarului Floreasca). Intalnire intre orele 11:30-12:00.
"cand ultimul copac va fi taiat din padure, cand ultima caprioara va fi impuscata, cand ultimul peste va fi scos din ocean, omul va realiza un lucru....NU PUTEM MANCA BANI"

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 03 Dec 2015, 16:24

Apele au crescut mult sunt pamant deci nu se poate pescui ,daca aveti chef si timp hadeti sa ne vedem la un casting .Am niste lansete de probat fire ,ca de obicei >:(.Locatia ziua si orele le vom stabili impreuna ,parcul Tineret e mare sau astept sugestii ;)

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 03 Dec 2015, 19:40

Sau inscris deja 5 persoane

Avatar utilizator
Qnyx
megaboss
megaboss
Mesaje: 358
Membru din: 26 Ian 2014, 20:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de Qnyx » 04 Dec 2015, 01:07

Primiti si franti din astia ca mine pe post de bagatori de seama ? poate se lipeste ceva de mine.

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 04 Dec 2015, 10:04

Da cu mare placere :wink:

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 04 Dec 2015, 10:29

Sau inscris deja 5 muscari

Avatar utilizator
DEM
veteran
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 27 Iun 2012, 15:57
Localitate: bucuresti

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de DEM » 04 Dec 2015, 11:51

Locatia?poate mai facem recrutari din alte stiluri. :respekt:
Dumnezeu a creat cerul si pamantul,restul e facut in China.

Scrie răspuns