Fly casting Bucuresti 2015

pescuit cu muste artificiale, flyfishing

Moderatori: Adelin, johnnybravo, tudor, Moderatori

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 04 Dec 2015, 12:42

Locatia >Herastrau sau Tineret dar daca nu suntem macar 10 vom stabili o alta data cand ne putem strange mai multii...

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 04 Dec 2015, 17:30

Pentru ca suntem prea putini intalnirea o stabilim pentru alta data ...Va anunt imediat ce am detalii

bogdanteo
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 21 Dec 2015, 23:36

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de bogdanteo » 11 Dec 2017, 13:18

Salutare,

De Black Friday am prins o oferta super buna de 50% si mi-am luat si eu primul kit de fly. Vision Big Daddy 9' #9, Vision Kalu + fire intermediate si sink 3. Pescuiesc mult pe incinte la stiuca, plus una-doua iesiri pe an in Suedia si Irlanda.

Pana acum am dat pe cast, insa in urma unei iesiri in Irlanda de la sfarsitul verii unde am vazut niste stiuci enorme prinse de un coleg pescar de fly, mi-am pus in gand sa-mi iau si eu.

Dupa ore bune de cautat pe youtube tutoriale si tips and tricks pentru aruncari, am iesit sambata la Tancabesti. Nu pot sa zic ca a fost o iesire de succes, am ajung la 8-9 metri in lanseu :) Nu stiu daca e ok sau putin sau dezamagitor pentru prima iesire, dar sper sa progresez. Mi-am comandat acum un cast aid pentru incheietura de la Airflo, am vazut ca ajuta la inceput. Stiu ca e chestie de exercitiu si de obisnuinta, am in gand antrenamente viitoare pana da inghetul :)

Vad ca topicul asta e de acum 2 ani, daca va mai strangeti pe viitor, fie in parcuri sau pe camp sau chiar pe un lac, as dori si eu sa vin, poate prind pe cineva la meditatii :) Sau daca e cineva dispus sa iasa cu mine, mi-ar face mare placere.

leowb
veteran
veteran
Mesaje: 1596
Membru din: 11 Dec 2010, 16:57

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de leowb » 11 Dec 2017, 19:27

Bogdan ,am notat cu prima ocazie te anunt cu mare placere .Dar pana atunci daca permite vremea te invit sa vi pe la mine in zona sau mergem in alta parte unde vrei tu si poate facem o partide pe cinste sau Casting :P

bogdanteo
junior
junior
Mesaje: 32
Membru din: 21 Dec 2015, 23:36

Re: Fly casting Bucuresti 2015

Mesaj de bogdanteo » 12 Dec 2017, 16:19

Leowb - sigur, da, un semn cand esti disponibil si daca ne sincronizam, mi-ar face mare placere.

Scrie răspuns